Pomeczowa konferencja prasowa Ole Gunnara Solskjaera

» 9 grudnia 2020, 00:18 - Autor: Rio5fan - źródło: MUTV
Ole Gunnar Solskjaer spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej zorganizowanej po zakończeniu wtorkowego meczu RB Lipsk z Manchesterem United (3:2).
» Następnym przeciwnikiem Manchesteru United będzie ekipa Manchesteru City
Norweski szkoleniowiec wypowiedział się między innymi na temat sytuacji Paula Pogby oraz przyczyn porażki.

Kto ponosi odpowiedzialność za słabą grę Manchesteru United w pierwszej połowie?
– Nie spisaliśmy się wystarczająco dobrze jako drużyna, a to zawsze odpowiedzialność menadżera. Wiedzieliśmy, że rywale będą na nas naciskali i posyłali dośrodkowania w pole karne. Niestety, straciliśmy dwie bramki i nigdy nie wystartowaliśmy.

Jesteście bardzo dobrzy w powrotach, ale zbyt często utrudniacie sobie zadanie tracąc bramki. Jak możecie tego uniknąć w przyszłości?
– We wcześniejszych spotkaniach graliśmy całkiem nieźle. Dzisiaj po prostu nie wyszliśmy na boisko. Dopiero po stracie drugiej bramki zaczęliśmy grać. W drugiej połowie gra przebiegała jednokierunkowo. Przeciwnicy wykorzystali swoją jedyną sytuację, a przy wyniku 0:3 zawsze będzie ciężko. Piłkarze dali z siebie wszystko. Pokazali charakter i zaangażowanie, więc nie mogę nikogo obwiniać. Byliśmy blisko strzelenia trzeciego gola.

Musieliście odrabiać straty w 10 z 16 meczów obecnego sezonu Ligi Mistrzów i Premier League. Czy wiesz, dlaczego tak często słabo zaczynacie spotkania? Czy piłkarze nie są odpowiednio nastawieni od pierwszej minuty?
– Cóż, dzisiaj nie rozpoczęliśmy gry. W innych meczach, w których traciliśmy bramki jako pierwsi, spisywaliśmy się całkiem nieźle. Dzisiaj zaczęliśmy grać przy wyniku 0:2. To coś, na co będziemy musieli zareagować. Oczywiście, analizowaliśmy ten aspekt i rozmawialiśmy na ten temat.

W jaki sposób zamieszanie wokół Paula Pogby zdestabilizowało twoje plany na mecz?
– Zespół ma się dobrze. Ludzie trzymają się razem. Im szybciej agent Paula uświadomi sobie, że to sport zespołowy i że pracujemy razem, tym lepiej. To prawdopodobnie ostatnia rzecz, jaką mówię w tym temacie. Nie chcę marnować na to energii.

Czy rozmawiałeś z Paulem na temat słów Mino Raioli? Jaka będzie wasza reakcja w styczniu?
– To, o czym rozmawiamy za kulisami, to inna kwestia. Nie będę się więcej wypowiadał na temat agenta Paula.

W jaki sposób można wyjaśnić fakt, że tak utalentowana drużyna nie jest przygotowana na tak ważny mecz?
– Cóż, zrobiliśmy wszystko to, co normalnie robimy w trakcie przygotowań do spotkania. Każdy chce być gotowy na taki wieczór. Ten sezon i wymagania wobec piłkarzy sprawiają, że czasem potrzeba im więcej czasu. Dzisiaj być może sędzia powinien zrobić coś z drugim golem i popchnięciem Alexa. Przy pierwszej bramce nie spisaliśmy się wystarczająco dobrze. Czasem patrzę na swoich podopiecznych i podziwiam ich za ten poziom przygotowania. To trudny sezon, po prostu nam nie wyszło. Nie mogę obwiniać charakteru moich zawodników.

Oceny pomeczowe: RB Lipsk vs Manchester United 3:2
Ferdinand: Bez konsekwentnej gry nie będzie sukcesów

Komentarze (46)

levy181: Solsza w swoim stylu odpowiedział. Uważam że rotowanie składem jest bezwzględne jednakże są pozycje na których nic się nie zmienia a zespół beż Bruno totalnie nic nie kreuje.
» 9 grudnia 2020, 20:06 #45
Czerwony123: Absolutnie nic nie broni Solskjera po wczorajszym meczu. Ustawienie z d.... , brak motywacji. Wczorajsze zmiany. To juz dwa lata pod rzadami norwega I ciagle jakies kombinacje. Rozumie, ze trzeba czasu na dostosowanie sie do wspolczesnego grania w pilke, ale olek ten czas marnuje, albo nie ma papierow. Jedziemy na farcie, poczawszy od Brighton. Fuks I fernandes to nasze atuty. Wiecznie tak nie bedzie, wystarczy wrocic do wczorajszego spotkania. Uwielbiam norwega, dal mi kawal radosci. Mialem przyjemnosc go widziec na boisku. Sentyment sentymentem, ale Man u , to za wysokie progi. Takiego burdelu, bledow w kryciu nie bylo nawet za luja!
» 9 grudnia 2020, 13:57 #44
Cieniu: Bardzo szkoda wczorajszego meczu, ale trzeba żyć dalej i myśleć o najbliższym spotkaniu z Manchesterem City. Oczyścić umysły i wyjść na ten mecz z odpowiednim nastawieniem.
» 9 grudnia 2020, 12:25 #43
dagoberto: Kazdy ale to kazdy kto chociaz troszke zna sie na pilce wiedzial ze mamy przerabane widzac mctomineya i maticia, zero ruchu zero kreatywnosci w srodku pola, matic to chociaz potrafi podac a mctominey nie potrafi nic,. Jedynie biega ale to za malo na Man Utd. Srodkowi obroncy to masakra, sciagamy shawa i tellesa zeby grac tam williamsem ktory jest prawo nozny i jedyne co robil to tracil pilke. Mamy 2:3 i 10 min do konica a my nie umiemy nic zrobic zero, przyjac pilki nie dawalismy rade. Najgorsze nie jest ze odpadlismy czy przegralsmy mecz bo zawsze bylo tak ze lepsza druzyna przegrywala czasami ale przegrywala bo ci slabsi wyrwali karnego, albo jakas bomba z dystansu albo setki zmarnowanych szans przez faworyta, a tu ? Oni byli zwyczajnie lepsi od nas pod kazdym wzgledem to jest najgorsze. OGS jest tu 2 lata a my jestesmy gorsi od lipska.
» 9 grudnia 2020, 12:06 #42
atotrikos: Co raz częściej tak myślę: Pogba to więzień Raioli.
» 9 grudnia 2020, 11:49 #41
masrzisz: Zestawiając taki, a nie inny skład dał sygnał przeciwnikowi do ataku. Dał sie zepchnac do defensywy... Najlepszą obroną jest atak. Przeciez w klubie nie jest sam OGS, czego tam nikt nic nie doradzi ? Czego nikt sie nic nie odezwie ( Carrick, Phelan ) ?
» 9 grudnia 2020, 10:46 #40
Perrin: Właściwie to z całym szacunkiem do Carrica i hołd mu za to jakim był zawodnikiem, ale co on robi w sztabie? w sensie...czym on się tam zajmuje? bo doświadczenie na ławce trenerskiej jako takie ma nieduże.
» 9 grudnia 2020, 11:04 #39
MU1212: Mam wrażenie jakbym oglądał taki wywiad OGS'a po każdym przegranym meczu. On nie wyciągnął lekcji z poprzednich meczy to nie jest materiał na trenera United
» 9 grudnia 2020, 10:15 #38
Mazur83: W sumie może i dobrze teraz woodward zobaczy że nasza obrona kuleje to może przestanie oszczędzać tylko raz trzeba wydać i będzie na lata Chelsea Noe oszczędzają i jakoś im dużo lepiej idzie.
» 9 grudnia 2020, 10:03 #37
VelDan: Jak oszczędzać stary, kiedy my nie kupiliśmy obrońcy? Kiedy przyszedł Alex, Bissaka, Maguire, Lindelof. Co okienko kupujemy obrońcę i co z tego jest? Nikt tu na obronców nie oszczędza, są kupowani ciągle
» 9 grudnia 2020, 11:41 #36
bartrvn: Problemem jest nauczenie tych co mamy wspólnej gry, poukładanie ich na boisku, taktyka to też gra obronna. Mamy sztab jaki mamy niestety.
» 9 grudnia 2020, 18:27 #35
ax1d: A jakby tak kazać im grać 3 "połowy"? Zamiast rozgrzewki 45 minut meczu i 0:2 na "tablicy". I wtedy na faktyczny mecz wchodzą jak na "drugą połowę" ;)
» 9 grudnia 2020, 08:56 #34
Perrin: Po raz kolejny tracimy bramki przez błędy, których nie mieliśmy prawa popełnić. Może trzeba motywować piłkarzy przed meczem ? jakieś rozmowy? może psycholog?

Nikt nie zauważa, że wychodzimy na 2 połowy ze zdecydowanie lepszym nastawieniem. Co sugeruje, że w przerwie dzieje się coś na tyle motywującego, że chłopaki mają nadzieję na wygraną. Ktoś w przerwie odwala kawał dobrej roboty. Czy jest to któryś z piłkarzy czy ktoś ze sztabu należą mu się solidne podziękowania. Szkoda, że tak mało osób to zauważa.
» 9 grudnia 2020, 08:53 #33
Pyra: wszystkie bramki Lipska były po przemyślnych akcjach i zagraniach w wolne pole
» 9 grudnia 2020, 09:19 #32
Perrin: @Pyra
Zgadza się. Zagrania były cwiczone na treningach co zresztą było widać. Problem polega na tym, że wolnego pola być nie powinno. Gramy ślamazarnie w obronie. Niestety ale to jest również pokłosie tego, że DeGea nie potrafi ustawić obrońców, coś mi się wydaje, że nie ma charyzmy by to zrobić. I oczywiście nie chce całej winy zwalać na Davida czy obrońców bo prawda jest taka, że przegrywamy przez kilka pomniejszych czynników, które po zsumowaniu dają wynik niekorzystny.
» 9 grudnia 2020, 10:11 #31
Lester: Odejdź waść wstydu oszczędź
» 9 grudnia 2020, 08:43 #30
msukiennik86: Jaka niby zła taktyka... co ma taktyka do straty bramki w drugiej minucie? To jest błazebada, w tej formacji gdy bronisz masz 5 obrońców, strata bramki przy pierwszej okazji to brak koncentracji, nikt tego dośrodkowania nie zablokował, nie przeciął, a AVB został w szatni bo miał w dupie Angelinio. Trzecia bramka to samo. Beznadzieję dośrodkowanie, dosłownie każdy mógł coś z tą piłka zrobić, zablokować, przeciąć a w najgorszym wypadku to piłka bramkarza tylko że ten spał w bramce, a jak się obudził to wyszedł wystraszony do piłki. Takie błędy w obronie to nie wina taktyki tylko mentalności i umiejętności piłkarzy.
» 9 grudnia 2020, 08:09 #29
tygrys26: Dużo ma taktyka, wystawil takie drewno na defensywie ze szkoda gadać. 7 defensywnych zawodników i stracenie 2 bramek w 15 minut... co tu więcej mowic
» 9 grudnia 2020, 09:42 #28
msukiennik86: Tygrysku mówisz że dużo ma taktyka (cokolwiek to pół zdania oznacza), a Twoje argumenty dotyczą?? A jakże, personaliów, jak to opisałeś drewnianych zawodników.... TO NIE TAKTYKA TYLKO DOBÓR ZAWODNIKÓW. 7 defensywnych zawodników kiedy się bronisz, kiedy atakujesz to wahadłowi napędzają ataki. Poprawną grę ta taktyką zaprezentował Lipsk. Jeden wahadłowy Angelinio dośrodkowuje, drugi Haidara zamyka akcję... tak się to robi, no ale to wykonawcy jak już mówiłem zawodzą.
» 9 grudnia 2020, 11:32 #27
bartrvn: Wykonawcy zawodzą kiedy nie są przygotowani. CI zawodnicy w poprzednich klubach brylowali a u nas ssą lub są przeciętni? Wypracowanie poruszania się, krycia itd a potem też dostosowanie tego co się umie pod konkretnego przeciwnika to jest coś co powinien ogarnąć nasz sztab. Problem w tym, że oni mają za mało doświadczenia i umiejętności (np. analitycznych). Z całym szacunkiem do Ole ale on wyciąga 8 baniek... . Niechże weźmie sobie do pomocy jakichś prosów skoro już ma zostać.
» 9 grudnia 2020, 18:30 #26
msukiennik86: Wy po każdym prsgranym meczu zwalniacie trenera... ogarnijcie się, nie w Lipsku odpadliśmy z LM tylko w meczach u siebie z PSG i w Turcji. Krytykujecie taktykę z wczoraj a ta sama formacja dała nam wygraną w Paryżu.... wykonawcy zawiedli, Ole jeszcze nie skończył sprzątać szatni a więc jeszcze potrzeba czasu.
» 9 grudnia 2020, 08:00 #25
klb9k: Ta sama formacja dała nam zwycięstwo w Paryżu.. no właśnie i tak to wygląda. Kiedyś coś wyszło mamy trudny mecz a spróbujmy zagrać jak kiedyś w Paryżu, tu nie widać przygotowania bezpośrednio pod rywala. Wyszedł nam diament w środku pola z Lipskiem to katowaliśmy dokładnie to samo przez 3 kolejne mecze, dobra wtopa to kombinujemy dalej. Lubimy reagować na takie porażki i wygramy zapewne z City i to samo ustawienie będziemy katować przez najbliższe tygodnie bo przecież z City wyszło do momentu aż przyjdzie nam grać z dobrym trenerem, który nas ośmieszy i tak w koło macieju :)
» 9 grudnia 2020, 08:58 #24
jaratkow: Tego można się było spodziewać - cała rzesza internetowych speców od taktyki piłkarskiej zwalnia dziś Ole. Skoro jest takim beznadziejnym taktykiem to skąd brały się wygrane nad wyżej notowanymi rywalami w Premier League..?
Dotąd zdecydowanie broniłem OGS. Dziś, choć jeszcze nie nawołuję do jego zwolnienia, nie umiem kryć rozczatowania jego postawą. Dlaczego? Bo nie umiał wczoraj przegrać z klasą. Wprowadzając do gry Pogbę przegrał na całej linii nie tylko z RBL ale przede wszystkim z Francuzem i jego agentem.
W sobotę prawdopodobnie przegramy z City... być może OGS poleci z posady... Ciekawe kto zdecyduje się na zawodowe samobójstwo przejmując United z Pogbą na czele??
» 9 grudnia 2020, 07:04 #23
ax1d: To są tacy specjaliści... Wystarczy poczytać te komentarze typu "taktyka jest prosta - od pierwszych minut rzucić się do ataku" i inne podobnie dogłębne analizy. Kawał taktyki :D
» 9 grudnia 2020, 13:20 #22
OldTrafford1988: Jak dla mnie z całym szacunkiem, ale Ole jest do zwolnienia. Za wysokie progi, brak jakieś wyraźnej taktyki, schematów, brak odpowiedniej motywacji piłkarzy . Broniłem norwega dość długo, bo wierzyłem w niego, ale od początku sezonu przestałem go bronić i tylko obserwowałem jego poczynania, ale czara goryczy się przelała. Przecież na 16 meczy 6 zostało przegranych!! Nie z tej mąki chleba nie będzie, a już tekst "Wiedzieliśmy, że rywale będą na nas naciskali i posyłali dośrodkowania w pole karne" mnie rozwalił, to jak wiedział, to dlaczego w bramce stał "przyspawany do linii" de Gea, a nie grający dobrze na przedpolu Henderson?!
» 9 grudnia 2020, 06:29 #21
BemPrawdziwy: Taktyka na naszą drużynę jest banalnie prosta. Od pierwszych minut rzucić się do ataku, bo nasi nie potrafią zaczynać spotkań. Jak stracimy szybkie 2-3 gole, to wracamy do gry dopiero w okolicach 45-60 minuty. Wtedy przeciwnicy mając dobry wynik mogą się murować, bo Diabły w ataku pozycyjnym są ciency jak sik pająka. Kuleje przygotowanie mentalne i taktyczne, bo nasi kopacze często wyglądają, jakby się widzieli pierwszy raz na oczy i przyszli pokopać po 10h pracy w korpo czy na magazynie. Zero zgrania, zero automatyzmów, wyrobionych schematów taktycznych, coś takiego nie istnieje w tej drużynie. Każde w trudach wyszarpane zwycięstwo to zryw indywidualności jednego z zawodników, najczęściej Bruno, bez którego drużyna nie potrafi wykreować dwóch sytuacji w meczu. Nie tak to powinno wyglądać.
Dzisiaj po raz pierwszy mocno zwątpiłem w projekt OGS. Do tej pory wierzyłem, że w końcu coś ruszy, zaskoczy, ale być może są to dla niego za wysokie progi. Transfery transerami, wiem też, że ciągłe zmiany managerów nie będą działać na korzyść klubu, ale cholera... Nasza kadra to nie są łaki z Championship, nie jest to normalne, że raz pokonujemy pewnie giganta, by za trzy dni dostać lanie od beniaminka. Gdzie regularność? Być może ktoś inny będzie w stanie wyciągnąć z tej kadry więcej? I pomyśleć, że Mou potrafił z Jonesem i Smallingiem, Lingardem i innymi tuzami zdobyć wicemistrzostwo. Trzeba oddać cesarzowi co cesarskie.
Jestem od dziś neutralny, z zainteresowaniem patrzę w przyszłość i na ruchy w zarządzie trenerskim.
» 9 grudnia 2020, 02:17 #20
DevoMartinez: Wchodzimy słabo w mecze od dawien dawna. Zaczynamy wolno, mozolnie i to jest problem mentalny i nastawienia. Przeciwnicy wychodzą na nas jak wściekłe psy a my gramy pierwszą połowę na przetrwanie. Po przerwie zazwyczaj jest już lepiej. Od tego jest trener żeby ich nastawić i zmotywować do meczu.
» 9 grudnia 2020, 01:37 #19
Vamp: "W innych meczach, w których traciliśmy bramki jako pierwsi, spisywaliśmy się całkiem nieźle." hahaha, czy on jest normalny? Ja P on się tylko pogrąża tymi bzdurami które wygaduje, nie mogę na gościa patrzeć, a każda myśl o tym ze jest on trenerem MU podnosi mi ciśnienie.
» 9 grudnia 2020, 01:18 #18
TomekG: To znaczy zdarzały się mecze, w których United powinno strzelać bramki i ustawiać sobie mecz i chyba to mógł mieć na myśli. Czy to jednak można nazwać spisywaniem się całkiem nieźle, to można by się co najmniej kłócić. ;)
» 9 grudnia 2020, 02:13 #17
ax1d: Nieraz w tym sezonie my graliśmy w piłkę i stwarzaliśmy zagrożenie, a to rywale wciskali nam pierwszą bramkę z jedynej sytuacji, którą mieli.
» 9 grudnia 2020, 08:59 #16
Janks7: Prawda jest taka, że przegraliśmy LM w Turcji, to był decydujący mecz o naszym awansie, po losowaniu obstawiałem 3 miejsce w grupie i tak też się skończyło, więc zaskoczony nie jestem, ale po pierwszych 2 meczach wydawało mi się, że jednak się pomyliłem w ocenie, zakładając z góry 6 pkt z Turkami, niestety Kebaby okazały się dla nas przeszkodą nie do przeskoczenia na swoim terenie, mimo naszej super formy wyjazdowej, a rewanże z PSG i Lipskiem potoczyły się tak, jak można było przewidywać po losowaniu - porażki z naszej strony no i niestety znowu czeka nas Liga Europy, może to szansa dla Ole, żeby w końcu zdobyć jakieś trofeum jako trener, w końcu Sevilla na szczęście awansowała do 1/8 LM i nie spotkamy już jej tym razem w LE.
» 9 grudnia 2020, 01:03 #15
bartrvn: Mourinho z Tottenhamem idą po trofeum
» 9 grudnia 2020, 01:46 #14
pequ89: W kolejnym sezonie i tak poleci...
» 9 grudnia 2020, 08:23 #13
GraanManU: Stoperdo, chyba pierwszy raz się z tobą zgadza. Brawo za post.
» 9 grudnia 2020, 02:41 #12
uzio: 2 mecze, wystarczył jeden punkt, oba mecze to było dno, walczyli może z 30 minut razem w obu meczach, do tego tracą bramki jak trampkarze, brak słów
» 9 grudnia 2020, 00:59 #11
ruffnecky: szacun Ole za stalowe kule wobec Raioli, Pogba wyszedł na boisko i ożywił mecz.

Pan Trener, a tym co pamięć mają krótką i lubią żygać jadem proponuję przypomnieć sobie wieczór, gdy wygrywaliśmy z Lipskiem 5:0, co wtedy myśleli o Ole.
» 9 grudnia 2020, 00:30 #10
Pawlo: Pogba nie powinien wyjść w tym meczu, nawet jakby strzelił 3 gole. Po raz enty robi zamieszanie w zespole i powinni odpłacić mu tym samym, nie sprzedając w styczniu i trzymać na trybunach do czasu przeprosin, bo na Euro do swoich przyjaciół, gdzie czuję sie wspaniale na pewno chciałby być w formie.
» 9 grudnia 2020, 00:35 #9
ruffnecky: przecież dokładnie o to chodzi Raioli. ma gdzieś Pogbę, chodzi tylko o prowizję.
» 9 grudnia 2020, 00:38 #8
Pawlo: Dlatego napisałem, żeby go nie sprzedawać w styczniu.
» 9 grudnia 2020, 00:40 #7
DevoMartinez: Ja myślałem to samo o Ole i mówiłem, że wynik lepszy niż gra. Niemcy siedli na nas tak, że my do 60 min nie potrafiliśmy wyjść z własnej połowy właściwie. To już w tym meczu lepiej sobie poradizliśmy z ich presingiem ale co z tego skoro oni wykorzystali to, że mamy wolny srodek obrony i słali piłki za plecy obrony w martwe pole między obrone i DDG który wiadomo, że nie wyjdzie. WYkorzystali swoją szybkośc vs nasza powolność i za to plus dla ich trenera.
Ole zato wystawia zardzeiawaiłego wolnego Matica przed wolnym maguaierem i Shawa po kontuzji. Cóż...
» 9 grudnia 2020, 02:03 #6
klusek0128: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 05:09

Ruffnecky obejrzyj tamto spotkanie ty też i oceń czy naprawdę wynik odzwierciedlał mecz...
"pan" trener wyszedł po remis i teraz odbija się czkawką.
» 9 grudnia 2020, 05:08 #5
pequ89: A ja uważam, że powinni go sprzedać jak najszybciej. Mogę się założyć że przez niego atmosfera w szatni się psuje. Gwiazdorzyna - nie powinno go w ogóle być w United. SAF miał co do niego rację. Gdzieś czytałem słowa asystenta Mourinho o tym, że pewien mistrz świata w szatni ManUTD mocno psuje atmosferę.
» 9 grudnia 2020, 08:29 #4
Pawlo: Nie wierzę, że drużyna krzywo się nie patrzy na gościa, który w dzień przed arcyważnym mecze spuszcza
kolejną bombę głupoty. Jak koledzy mają szanować i grać z gościem, który jawnie pokazuje, że jest za dobry na tę drużynę?
» 9 grudnia 2020, 00:28 #3
ax1d: Albo sobie trochę dopowiadam, albo jest coś na rzeczy, bo wczoraj po wejściu Pogby kilka razy był całkowicie niepilnowany, a mimo to nie dostał podania. Czy to z tego względu, czy przypadek - nie wiemy i się nie dowiemy.
» 9 grudnia 2020, 09:01 #2
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 19:02

fakt faktem, podania miał całkiem zacne i mocno rozruszał nasz atak, żeby mieć podania musiał mieć piłkę - a przecież mistrzem przechwytów nie jest
» 9 grudnia 2020, 19:02 #1