Statystyki: Sevilla - Manchester United 2:1

» 16 sierpnia 2020, 23:09 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United przegrał z Sevillą 1:2 (1:1) w półfinale Ligi Europy. Czerwone Diabły pokazały się z dobrej strony w Kolonii, ale nie wykorzystały szans i sezon 2019/2020 kończą z dużym poczuciem niedosytu.
» Manchester United przegrał z Sevillą 1:2 w półfinale Ligi Europy
Wynik spotkania już w 8. minucie otworzył Bruno Fernandes, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Marcusie Rashfordzie.

Sevilla do gry wróciła w 26. minucie. Defensywa Manchesteru United nie przecięła dośrodkowania z lewej strony boiska w pole karne, a na dalszym słupku akcję zamknął Suso.

Po zmianie stron Manchester United miał wiele okazji do zdobycia bramki. W 78. minucie jedną z nielicznych okazji wykorzystali Andaluzyjczycy. Luuk de Jong wykorzystał błąd Victora Lindelofa oraz Aarona Wana-Bissaki i pokonał Davida de Geę.

Manchester United sezon 2019/2020 zakończy więc bez żadnego trofeum na koncie.

SEVILLA – MANCHESTER UNITED 2:1 (1:1)
Posiadanie piłki: 52,9% – 47,1%
Strzały łącznie: 9 – 20
Strzały celne: 3 – 7
Strzały niecelne: 2 – 7
Strzały zablokowane: 4 – 6
Celność podań: 86,6% – 84,4%
Rzuty rożne: 3 – 4