Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Solskjaer: To był dopiero początek, a my idziemy naprzód

» 22 grudnia 2018, 21:20 - Autor: Rio5fan - Źródło: BT Sport
Ole Gunnar Solskjaer nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu w roli szkoleniowca Manchesteru United. Jego podopieczni w sobotnie popołudnie roznieśli Cardiff City 5:1.
Solskjaer: To był dopiero początek, a my idziemy naprzód
» Manchester United nie pozostawił żadnych złudzeń ekipie Cardiff City
Na listę strzelców po stronie gości wpisali się kolejno: Marcus Rashford, Ander Herrera, Anthony Martial oraz Jesse Lingard. Oto zapis pomeczowej rozmowy z 45-letnim Norwegiem.

- To był trudny tydzień, zarówno dla piłkarzy, jak i dla mnie. Powiedziałem swoim zawodnikom, żeby po prostu cieszyli się grą i byli Manchesterem United. Wiele rzeczy krążyło w naszych głowach, lecz piłkarze wspaniale na to odpowiedzieli - powiedział Solskjaer.

- Mieliśmy wczoraj krótką sesję treningową, którą poświęciliśmy na schematy gry. Chcieliśmy, żeby boczni obrońcy podłączali się do akcji ofensywnych. Muszę powiedzieć, że dobrze to zapracowało.

- Twój wysiłek w trakcie meczu jest rzeczą, nad którą pracuje się najłatwiej na świecie. Chodzi tylko o twoje nastawienie. Dzisiaj zawodnicy, być może ze względu na okoliczności, wykonali jeden czy dwa dodatkowe sprinty. Tacy gracze, jak Jesse czy Marcus, biegają naprawdę sporo.

- Chcemy, żeby piłkarze podchodzili do każdego spotkania w ten sam sposób. Chcemy grać kombinacyjnie i do przodu. Oczywiście, każde spotkanie stawia przed tobą nieco inne wyzwania. Naszym fundamentem była dzisiaj defensywa. Uważam, że środkowi i boczni obrońcy spisali się fantastycznie.

- Nasza szatnia jest wspaniała. To są piłkarze, chcą dać z siebie wszystko dla klubu. Mają na piersi herb Manchesteru United i jest ku temu konkretny powód. Ci gracze posiadają określoną jakość i dlatego są w klubie. Kiedy poznajesz nowych ludzi, sam jesteś podekscytowany. Dzisiaj znakomicie się wyspałem, ponieważ byłem spokojny, mając znakomitą pomoc ze strony Michaela Carricka i Kierana McKenny.

- Podchodzimy osobno do każdego meczu. Mamy stratę ośmiu czy dziewięciu punktów do poprzedzających nas drużyn, więc musimy się skupiać indywidualnie na każdym kolejnym spotkaniu. Mamy przed sobą starcie z Huddersfield w Boxing Day. Dziś pozwolimy chłopakom nacieszyć się wygraną, a później rozpoczniemy przygotowania.

- Nie możemy zrobić nic, poza przeprowadzeniem kolejnej sesji treningowej. Nadal mamy kilka drobiazgów, nad którymi musimy popracować. Razem z Mikiem Phelanem dołączyliśmy do klubu z własnymi pomysłami. Chcemy je stopniowo przekazywać drużynie.

- Jestem niezwykle dumny. To był dość emocjonalny tydzień. To był dopiero początek, a my idziemy naprzód. Nic nie przechodzi do historii szybciej, niż mecz piłkarski - podsumował norweski szkoleniowiec.

« Poprzedni news
Lingard: Naszym celem było zdobycie trzech punktów
Następny news »
Warnock: To bardzo rozczarowujący rezultat

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (33)


michael18: Witam,
Liczę, że przejdziemy w LM PSG ,musimy zatrzymać wielkie gwiazdy Mbappe, Neymara itp bardzo bym chciał abyśmy uwierzyli, że możemy wygrywać z najlepszymi. To jest moje marzenie. Bądźmy z drużyną na dobre i na złe. W te święta Bożego Narodzenia życzę wam diabełki wszystkiego najlepszego. W sercu zawsze czerwony Manchester.
» 24 grudnia 2018, 13:18 #33
RoniAKAr10: oby tylko tak dalej OGS!! powodzenia
» 24 grudnia 2018, 11:58 #32
Hames: Widać że ma w sobie tą magiczną cząstkę Fergusona. Prowadź wodzu! Prawdziwi kibice stoją za Tobą murem!
» 23 grudnia 2018, 13:48 #31
Czarny82r: Piękny mecz. Nie pamiętam kiedy ostatnio Manchester United ustrzelił 5 goli. Może ktoś mi przypomni?
» 23 grudnia 2018, 11:22 #30
LukaPawlo: Ole dzisiaj pokazal wszystko to co Ferguson przez 26 lat, CIESZYL SIE Z KAZDEJ ZDOBYTEJ BRAMKI
» 22 grudnia 2018, 23:44 #29
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 22.12.2018 23:19

ciekawe ile w tym meczu było z Phellana, dobrze jakby został u nas na stałe. Mam nadzieję, że ogarnie gwiazdy i gwiazdeczki, bo pomimo ciepłych słów Olego pod adresem piłkarzy trudno tak po prostu wymazać z pamięci, że przez ostatnie 3 miesiące nosili ten sam herb na piersi a nie zasuwali tak na boisku...
» 22 grudnia 2018, 23:16 #28
ax1d: Niestety, Phelan już zapowiedział, że po zakończeniu sezonu wraca do Australii, gdzie jest dyrektorem jakiegoś klubu stamtąd. Może uda się go skusić, ale wypowiedź była dość jednoznaczna i definitywna.
» 22 grudnia 2018, 23:23 #27
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 22.12.2018 23:44

Central Coast Mariners - klubu, w którym w tym sezonie gra Usain Bolt, taka kolonia United na Antypodach :)
» 22 grudnia 2018, 23:43 #26
GrayMid: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.12.2018 20:37

ruffnecyky Bolt tam nadal jest? Wydaje mi się, że czytałem gdzieś, że już zakończyli współpracę, to miał być bardziej taki okres próbny i na razie niewiele z tego wynika, nie wiem, może się mylę, ale gdzieś czytałem, że Bolt skończył już przygodę z tym klubem. A tak na marginesie, szanuję bardzo Bolta jako biegacza, ale z takimi gabarytami jakie on ma, szanse na to, że będzie dobrym piłkarzem i grał w pełni profesjonalnie są nikłe. Pewnie, w piłce są/byli i bardzo wysocy piłkarze, którzy odnieśli sukces jak Drogba, ale Bolt nawet takich przerasta o te kilka centymetrów, a to już dużo przy takich wymiarach jakie ona ma. Nieważne jak mocno, determinacją i mentalnością, które jako sportowiec z najwyżej półki ma, wyrobi sobie umiejętności czystko piłkarskie, ten wzrost, te nogi i ramiona będą mu zawsze przeszkadzać w poruszaniu się z piłką. Dlatego doceniam jego pasję i to, że chce spróbować innego sportu, ale widzę to raczej w kategorii hobby niż poważnej przygody z piłką, chociaż każdy zawsze może zaskoczyć ;)
» 23 grudnia 2018, 20:31 #25
rav7: I o to chodzi Ole!
» 22 grudnia 2018, 22:26 #24
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 22.12.2018 23:22

fajnie było znowu usłyszeć przyśpiewkę pod jego adresem. za małolata nie raz nie dwa po wygranym meczu nuciło się ją później przez resztę dnia :)
» 22 grudnia 2018, 23:21 #23
limak0007: Ole co Ty gadasz, przeciez fachowcy z DP wiedza lepiej czy pilkarzom zalezy czy nie! niby masz z nimi bezposredni kontakt, rozmawiales, ale i tak nie masz racji!
» 22 grudnia 2018, 22:23 #22
Damian54321: Nie ta druzyna
» 22 grudnia 2018, 22:16 #21
Biscuit: Pierwszy mecz gdzie zagrali naprawde jak United z czasów Fergusona. Nie interesuje mnie czy skonczymy sezon na 5 czy 10 miejscu. Chce oglądać taki football co tydzien.
» 22 grudnia 2018, 22:08 #20
ruffnecky: trzymam za słowo i wypomnę jak się zacznie "zwalnianie" ;)
» 22 grudnia 2018, 23:15 #19
maticr7: Ciężko zwolnić tymczasowego menadzera nie sądzisz? :D
» 23 grudnia 2018, 00:13 #18
pbskarpy: No mnie interesuje tylko mistrzostwo. Jesli masz mentalnosc k8bica Liverpoolu to sie w sumie nie dziwie.
» 23 grudnia 2018, 08:08 #17
Fenek: Miło się czyta jego wypowiedzi.
» 22 grudnia 2018, 22:02 #16
KnabrnyGad: A lepiej się słucha. Pozytywny, skromny człowiek, przeciwieństwo murinio.
» 22 grudnia 2018, 22:10 #15
pawbuk6: To chyba po prostu norweski sposób wychowania i zachowania...
» 22 grudnia 2018, 22:57 #14
Szilk: Po latach dziadowania i szukania na siłę menadżerskich wizjonerów z nazwiskiem , Zarząd dobiwszy do dna zrozumiał , że rozwiązania najprostsze i sprawdzone są gwarancją normalności . Ściągnięto legendę Klubu, o którym w momencie gdy kończył karierę zawodniczą Ferguson powiedział, że będzie to w przyszłości jeden z najlepszych menadżerów na Świecie . Solskjaer naprawdę ma wszystko , żeby dać mu szansę na długie lata. Ma poważanie u zawodników za dokonania sportowe i znakomitą postawę przez całą swoją karierę , ma szacunek Klubu za bramki, których nigdy się nie zapomni , za wygrany finał LM w 1999 , za lojalność , serce i przykład jaki dawał innym zawodnikom, ma wreszcie poparcie kibiców , którym tyle przysporzył radości. Solskjaer ma jednak jeszcze jedną cechę , bez której trudno o sukcesy - ma sportowe szczęście i nieraz właśnie to jego szczęście pomagało wyjść M.U. z dużych kłopotów.
Nie dmuchajmy balonika oczekiwań , bo przejął zespół w bardzo ciężkiej sytuacji zarówno sportowej jak też i osobowej - właściwie to nie przejął zespołu , a kilka grupek zawodników mających różne podejście do sytuacji w jakiej znalazł się Klub. Nikomu z zewnątrz nie udałoby się tego ogarnąć , wierzę , że Solskjaer da radę i może zostać u nas na lata. To, że już go zawodnicy zaakceptowali widać po cieszynkach jakie wykonali strzelając gole - wszystkie w stylu Solskjaera z czasów gdy grał i strzelał bramki dla M.U.
» 22 grudnia 2018, 21:54 #13
NoName: Ja to Solskjaera pamiętam głównie z tego, że jak nie szło to modliłem się, żeby tylko on wszedł na boisko i jak tylko widziałem, że stoi przy linii bocznej, to już wiedziałem, że teraz już wszystko się ułoży i zawsze zostawał bohaterem.
Obecna sytuacja przypomina mi całokształt jego kariery w United - wchodzi tak jakby z ławki rezerwowych za kogo innego w trudnym momencie, w trakcie sezonu i znów ma szansę zostać bohaterem.
» 23 grudnia 2018, 20:45 #12
bastifantasti: Wiem że to tylko Cardiff. Choć w sumie myślę że nie powinno się używać formy "tylko" w określeniu kogokolwiek z PL. Ale do rzeczy..
Z takim nastawieniem i walką można napisać tylko jedno.
DAWAĆ TE PSG!!
» 22 grudnia 2018, 21:50 #11
gorzky: Naprawdę podoba mi się nastawienie Ole, a jego wypowiedzi świetnie się czyta. Widać po nim że kocha United.
» 22 grudnia 2018, 21:46 #10
rad2005: I oto chodzi 3 bramki z tyłu ale 5 bramek do przodu.
» 22 grudnia 2018, 21:42 #9
DjTED: Brawo i to jest podstawa, a nie " MU jest przyzwyczajone do odpadania"
» 22 grudnia 2018, 21:38 #8
Arwarrior: Tęskniłem UNITED!
» 22 grudnia 2018, 21:32 #7
Quahadron: Koniec jęków Moyesa, filozofowania LVG oraz znudzonych wypowiedzi Jose. O to w tym chodzi, trzeba iść naprzód.
» 22 grudnia 2018, 21:27 #6
GingerBoy: Wow...
» 22 grudnia 2018, 21:27 #5
UnitedWeStand: Osobiście, to jestem zachwycony pierwszym meczem i jasne, że można pisać iż to tylko Cardiff albo tylko pierwszy mecz, ALE widać tutaj identyczną taktykę Ole jak w Molde oraz stosowanie guardiolizmu, o którym Norweg sam mówił jako swoich inspiracjach czy tam wzorze.

Ole wymiatał w rezerwach United i wymiatał w Molde, więc może faktycznie ta porażka w Cardiff go wiele nauczyła i zrobiła z niego wyłączine lepszego managera.

Oczywiście jest mi przykro Jose i tego, że piłkarze grali wyraźnie na jego zwolnienie, bo to po prostu widać. Trzeba teraz trzymać kciuki za Ole i powiem to już teraz, że jeżeli kolejne mecze będą wyglądać podobnie, a zwycięstwa będą szły za guardiolizmem, to jestem jak najbardziej za tym aby Ole dostał tą pracę na stałe.

Teraz tylko zatrudnić dyrektora sportowego, który będzie przede wszystkim doświadczony i to od jego zdania powinno zależeć wszystko w United. Kto wie, może jego pierwszą decyzją będzie właśnie zaoferowanie Ole pracy na stałe.

Na koniec tylko dodam, że zajebiście się ogląda taki Manchester, a pomijając już Pogbę, to dobrze jest widzieć, że Martial dalej pracuje na boisku i daje z siebie dużo. Chłopak ma umiejętności, rozwój u Jose go zmienił na pracusia i najważniejsze aby się nie zatrzymywał, bo chciałbym widzieć go takiego na boisku częściej. A propo, to Ole może go nauczyć gry bez piłki, bo niestety to u Francuza leży, a o Solskjaerze, to można było przede wszystkim powiedzieć, że jest groźny bez piłki.

Lubię styl Pepa i jaram się tym, że Ole się na nim wzoruje. Uwielbiałem go jako piłkarza i trzymam kciuki aby mu się udało, a on kolejnymi takimi spotkaniami rozwiewał moje wątpliwości czy jest wystarczająco dobry na United.
» 22 grudnia 2018, 21:26 #4
Bastekkkk: 100% racji
» 22 grudnia 2018, 21:42 #3
szabo1878: Dokladnie, sam jestem za tym, by nie postrzegac Ole jako "tymczasowego managera". Jak dla mnie powinnismy teraz patrzec na styl, wyniki i postepy, zeby moze pozniej Ole zostal na dluzej. Dajmy mu ze 3 miesiace, zanim w ogole zaczniemy rozmawiac z Zidanem/Pochettino, czy jeszcze kims innym.
» 22 grudnia 2018, 21:55 #2
sebox111: Klasa, pasja i miłość do klubu, którego jest legendą. On tu zostanie na lata zobaczycie. Wraca stary, dobry, dominujący Manchester United. Wesołych!
» 22 grudnia 2018, 21:26 #1