U-21: Norwich City rozgromione, pięć goli Keane‘a!

» 8 lutego 2016, 22:42 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Manchester United urządził sobie prawdziwy festiwal strzelecki w poniedziałkowym spotkaniu z Norwich City w ramach Premier League do lat 21. Czerwone Diabły zmiażdżyły bowiem Kanarki aż 7:0!
» Will Keane wykazał się imponującą formą w spotkaniu z Norwich City
Niekwestionowanym bohaterem tej konfrontacji został Will Keane, który aż pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Warren Joyce posłał do boju bardzo mocny skład, w którym znaleźli się między innymi: wspomniany Keane, Andreas Pereira, Adnan Januzaj. Phil Jones czy Memphis Depay.

Już w trzynastej minucie Andreas Pereira dograł piłkę do ustawionego na wprost bramki Will Keane‘a, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Kibice zgromadzeni na Old Trafford musieli czekać na drugie trafienie gospodarzy do 37. minuty. Wówczas pilnującego go obrońcę oszukał Memphis Depay, który wyłożył idealne podanie do Keane‘a.

Dwie minut po zmianie stron ten duet błysnął następną owocną współpracą i różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do trzech goli.

Minęły zaledwie cztery minuty, a wykorzystany przez Andreasa Pereirę rzut karny przyniósł Czerwonym Diabłom czwartą bramkę.

W 62. minucie padł prawdopodobnie najpiękniejszy gol w tej rywalizacji. Will Keane przedarł się w pole karne gości i znakomitym lobem pokonał bramkarza.

Na dwadzieścia minut przed końcem regulaminowego czasu gry Memphis Depay posłał kolejne precyzyjne prostopadłe podanie, które wykończył Timothy Fosu-Mensah.

Dzieła zniszczenia dopełnił Will Keane, który w 76. minucie wygrał pojedynek fizyczny z obrońcą i posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza.

Manchester United po spotkaniu z Norwich City traci już tylko jeden punkt do prowadzącego w tabeli Sunderlandu. Warto jednak dodać, iż Czerwone Diabły mają jeszcze dwa zaległe spotkania do rozegrania. Ich kolejnym rywalem będzie Manchester City, a tę konfrontację zaplanowano już na najbliższy czwartek.

Premier League do lat 21
Old Trafford, Manchester

Manchester United - Norwich City 7:0 (2:0)
(Keane 13‘, 37‘, 47‘, 62‘, 77‘, Pereira 52‘ (k.), Fosu-Mensah 70‘)

Skład United: Romero - Love, McNair, Jones (Williams 58‘), Varela (Fosu-Mensah 35‘) - Weir, Harrop - Januzaj, A.Pereira, Memphis - Keane.

Niewykorzystane zmiany: J.Pereira, Rothwell.

Rooney: Remis to nie wina Memphisa Depaya
Januzaj i Varela kontuzjowani w meczu U-21

Komentarze (18)

jassaj: Teraz sprawa najfajniejsza i najciekawsza tj. Czy Will Keane nadaje sie do 1 drużyny . Z 1 strony 5 bramek nawet w meczu rezerw to zawsze coś z 2 na wypożyczeniu nie błyszczał i połowa nawet słowa nie chciała o nim słyszać. Suma sumarum mimo wszystko moim zdaniem w jego wieku (22 lata? ) już bardziej sie nie rozwinie, na 3 napastnika sie nadaje, dobrze wiedzieć że w razie co nie bd musieli wystawiac Fellainiego na szpicy ale nic więcej nie oczekuje. Za dzisiejszy występ mimo wszystko gratulacje, bramka na 5:0 pierwszej urody :)
» 9 lutego 2016, 04:23 #18
Bossicky: Williama cechuje w polu karnym spokój nie mniejszy niż u Martiala.
» 9 lutego 2016, 02:57 #17
Jacetto888: Keane jak Cantona przy bramce na 5:0, Fosu-Mensah ze świetnym opanowaniem na 6:0, porządna asysta Memphisa przy golu na 2:0.
Keane powinien niedługo dostać jakąś końcówkę w głównym składzie, jak już będzie w miarę stabilny wynik; może z Duńczykami?
» 9 lutego 2016, 00:28 #16
DevoMartinez: Akurat Depay to powinnien podawać wczesniej do nieobstawionych wybiegających na pozycje i to przy obu swoich pierwszych asystach. Druga zresztą szczęśliwa bo podał pod nogi obrońcy tylko ten się pogubił. Trzecia za to fajna jeśli tak to chciał zrobić ;) Jakoś nie widać żeby w U21 grał inaczej, też po stracie często staje zamrożony i nie wraca, widać że nie ma jeszcze we krwi takiego agresywnego grania.
» 9 lutego 2016, 01:13 #15
Jacetto888: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.02.2016 02:35

druga asysta faktycznie była szczęśliwa, podanie było zbyt słabe i nieprecyzyjne. Przy tej na 2:0 mógł podać wcześniej, ale poszedł jeszcze dalej i wypracował jeszcze lepszą okazję, bardzo na plus, zwłaszcza to agresywne dobiegnięcie do piłki pod sam koniec.

Gdyby chciało mu się tak choć trochę powalczyć w obronie, nie rozumiem tego, jest młody, silny, szybki, kondycyjnie świetny, idealnie przygotowany do tego, żeby zapierniczać od jednego pola karnego do drugiego, tak jak Rooney za najlepszych lat.

Jakoś tak brakuje mi u Memphisa takiej widocznej pasji, przecież on wygląda tak, jakby nie do końca się starał, jakby wszystko już osiągnął i teraz grał tak o, bo kasa leci. Musi zacząć grać bardziej dynamicznie, i w ataku, i w obronie.
» 9 lutego 2016, 02:35 #14
manchester1878r: Spodziewałem się wygranej, ale 7:0.
Brawo.
Piąta bramka wspaniała.
» 8 lutego 2016, 23:15 #13
Sideswipe: 3:0 - to dopiero zimna krew, szacun, bramka na 5:0 w ogóle mega... co prawda to wciąż ogórki, Depay widzę 3 asysty, zobaczymy jak będzie dalej, może właśnie tego potrzebował, niech pobiega za piłką dłużej niż 5 minut. Myślę, że Will zasłużył na chociaż kilka minut w podstawie na puchar. Ciekawe jakby sobie tam poradził.
» 8 lutego 2016, 23:12 #12
BIGGESTFANEVER: Czy wy wszyscy myślicie, że piłkarz gra tylko jeden mecz na tydzień? Nie rozumiem zdania ''niech pobiega za piłką dłużej niż 5 minut'', twoim zdaniem nie istnieją treningy, czy coś?
» 8 lutego 2016, 23:17 #11
miloszek5555: Raczej mu chodzi o ilości godz w BPL!! niektórym z was to trzeba wyłożyć kawę na ławę bo trochę się domyśleć to już główka boli...
» 8 lutego 2016, 23:26 #10
Sideswipe: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.02.2016 00:12

nie no oczywiście, BIGGESTFANEVER mnie przejrzał, tak właśnie myślę, np. przecież taki Romero jest z Argentyny i gdyby nie grał w rezerwach to co tydzień latałby do Anglii posiedzieć na ławce przez 90 minut i leci z powrotem.
» 9 lutego 2016, 00:11 #9
2Fast4You: Propsy Keane, mimo że to tylko rezerwy. Mógłby dostać szansę chociaż z ławki z jakimś słabszym przeciwnikiem, przyznam że w niego jakoś nie wierzyłem jeśli chodzi o te nasze " talenty" bo 23 lata a on chyba 5 minut zagrał w PL, a na wypożyczeniu w Preston 1 bramka w 20 występach więc tak trochę średnio jakby
» 8 lutego 2016, 22:52 #8
SkowronUNITED: Memphis... weź się w garść chłopie bo serio stracisz swój talent który jest wielki... 3 asysty i kilka sztuczek to nic wielkiego na tym poziomie... Poza tym niczym innym się nie wyróżnił i od około 65-70 słaniał się po boisku ze zmęczenia... TRAGEDIA, czy ludzie odpowiadajacy za przygotowanie fizyczne w tym klubie mają klapki na oczach?
» 8 lutego 2016, 22:50 #7
PLDan11: Chłopie, weź wyjdź jak masz pisać takie głupoty.
» 8 lutego 2016, 23:31 #6
BIGGESTFANEVER: Dawać go do pierwszej drużyny!!
» 8 lutego 2016, 22:50 #5
Arkin: Do kogo tak krzyczysz?
» 9 lutego 2016, 00:44 #4
AUDIoooo: Fajny widok jak mlody strzela,tabela też fajnie wyglada :)