Czerwone Diabły żegnają się z FA Youth Cup

» 9 lutego 2015, 21:57 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Manchester United do lat 18 nie sprostał Tottenhamowi na White Hart Lane i pożegnał się z rozgrywkami młodzieżowego Pucharu Anglii.
» Bramka Marcusa Rashforda okazała się jedynie trafieniem honorowym dla United
W 20. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą rzutu rożnego. Gracze United nie zdołali wybić piłki po dośrodkowaniu, z czego skrzętnie skorzystał Anthony Georgiou, który posłał futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Sześć minut później nadeszła odpowiedź podopiecznych Paula McGuinnessa. Marcus Rashford popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego i wpisał się na listę strzelców.

W ostatnich minutach strzelec bramki dla przyjezdnych został ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg.

Po upływie godziny gry obrońca United, Cameron Borthwick-Jackson, włączył się do akcji ofensywnej i wymienił kilka podań z Marcusem Rashfordem. Efektowna kombinacja zakończyła się strzałem do bramki, lecz asystent arbitra dopatrzył się spalonego.

Koguty wykorzystały okazję i wyprowadziły szybki kontratak zakończony golem Ismaila Azzaouiego.
W 69. minucie prawy obrońca, Tyler Reid, popisał się fenomenalną indywidualną akcją, lecz jego uderzenie odbił bramkarz Tottenhamu.

Gospodarze pokazali, że sztuka szybkiego ataku absolutnie nie jest im obca. Zdobywca pierwszego gola, Anthony Georgiou, otrzymał dobre podanie na prawym skrzydle, zszedł z piłką do środka i posłał ją między nogami Deana Hendersona.

Chwilę później Demetri Mitchell zastąpił Zacha Dearnleya.

Do końca spotkania żadna z drużyn nie zdobyła już bramki i Koguty mogą cieszyć się z awansu do ćwierćfinału FA Youth Cup.