U-21: United ogrywają lidera Premier League!

» 9 lutego 2015, 23:41 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Rezerwy Manchesteru United zdołały odrobić jednobramkową stratę i ostatecznie pokonały liderującą w Premier League U-21 Chelsea 2:1.
» Tom Thorpe zachował się jak prawdziwy kapitan i dał swojej drużynie zwycięstwo nad Chelsea
Warren Joyce posłał do boju bardzo silną wyjściową jedenastkę, w której znaleźli się między innymi Víctor Valdés, Rafael, Ashley Young oraz Nick Powell.

Spotkanie rozpoczęło się dosyć spokojnie, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę w środku pola i narzucić rywalowi swój styl gry. Manchester United przeprowadzał swoje ataki głównie prawym skrzydłem, gdzie do akcji ofensywnych podłączał się Rafael.

Mecz miał jednak spory ciężar gatunkowy, jak na ten poziom rozgrywkowy, co było widać w sporej liczbie fauli i spięć między zawodnikami. W 23. minucie arbiter po raz pierwszy wyciągnął żółtą kartkę, którą obejrzał Josh Harrop.

Dopiero pod koniec pierwszej części gry oba zespoły zaczęły częściej oddawać strzały na bramkę, jednak piłkarze schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra w pierwszej połowie żółtą kartką ukarany został Andreas Pereira.

Pięć minut po wznowieniu gry Ashley Young miał szansę zagrozić bramce The Blues uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

Chwilę później doświadczony Anglik nie popisał się również pod własną bramką. Young posłał zbyt krótkie podanie do Tylera Blacketta, które zostało przejęte i zamienione na bramkę przez graczy Chelsea. Na listę strzelców wpisał się Dominic Solanke.

W 63. minucie do notesu sędziego trafił Nick Powell.

Sześć minut później Rafael rozdarł obronę Chelsea kolejnym rajdem i został sfaulowany. Andreas Pereira wziął na siebie odpowiedzialność i przy odrobinie szczęścia posłał piłkę do siatki.

84. minuta przyniosła kolejny faul przed polem karnym przyjezdnych. Andreas Pereira tym razem dośrodkował piłkę w pole karne, a bramkę po uderzeniu futbolówki głową zdobył kapitan United, Tom Thorpe. Wkrótce okazało się, że Anglik tym samym ustalił wynik tej rywalizacji.

Kolejne spotkanie Czerwonych Diabłów do lat 21 zaplanowano na 16 lutego. Będzie to domowa konfrontacja z Evertonem.