Dalot: Nie możemy popełniać takich błędów

» 28 kwietnia 2023, 12:05 - Autor: matheo - źródło: MUTV
Diogo Dalot nie krył swojego rozczarowania po zremisowanym 2:2 meczu z Tottenhamem Hotspur. Manchester United nie ma jednak zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie straconych punktów, bo w weekend zmierzy się z Aston Villą na Old Trafford.
» Diogo Dalot nie krył swojego rozczarowania z remisu w meczu z Tottenhamem | Fot. MUTV
Niedosyt w szeregach Manchesteru United jest zrozumiały, gdyż Czerwone Diabły prowadziły do przerwy w północnym Londynie 2:0. Po zmianie stron piłkarze Erika ten Haga zaprezentowali słaby futbol.

– Będziemy gotowi na niedzielę, to na pewno. Mamy zawodowych piłkarzy i warunki do tego, aby odpocząć. Musimy radzić sobie z takim terminarzem, jeśli chcemy walczyć w każdych rozgrywkach. Trzeba sobie z tym poradzić – stwierdził Dalot w rozmowie z MUTV.

– Mamy odpowiednio szeroki skład, aby rozegrać wszystkie mecze. Trzeba być zdrowym i menadżer wtedy decyduje, kto będzie grał.

Dalot pytany o przebieg meczu z Tottenhamem Hotspur odpowiedział: – To bardzo rozczarowujące, że nie zgarnęliśmy trzech punktów, jeśli spojrzymy na to spotkanie i to, co zrobiliśmy w pierwszej połowie.

– Trzeba oczywiście koncentrować się na sobie. Gdybyśmy lepiej kontrolowali spotkanie w drugiej połowie, tak jak przed przerwą, to mecz byłby dla nas łatwiejszy.

– Powinniśmy spisać się dużo lepiej. Nie możemy popełniać takich błędów, zwłaszcza, gdy prowadzimy dwiema bramkami. Musimy kontrolować mecz, musimy rozstrzygać spotkanie. Trzeci gol był konieczny i wtedy spotkanie byłoby dla nas łatwiejsze.

– Straciliśmy spokój i przestaliśmy znajdywać wolne przestrzenie. Musimy przeanalizować te 45 minut i wyciągnąć wnioski – dodał Dalot.