Premier Cup dobiegł końca

» 12 sierpnia 2006, 15:29 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Wczoraj na Old Trafford został rozegrany finał Premier Cup, w którym udział brały drużyny do lat 15. Spotkanie pomiędzy Chivas Guadalajara, a Arsenalem zakończyło się wygraną tych pierwszych wynikiem 2:1.
» Manchester United
Turniej odbywał się przez cały tydzień na Carrington, treningowym boisku Manchesteru United. Czerwone Diabły uległy już w pierwszej rundzie, przegrywając z Sao Paulo. Finał został rozegrany na Old Trafford, po otwartym treningu pierwszej jedenastki United. Sesja była obserwowana przez 4,000 fanów.

Większość publiczności na finałowym spotkaniu stanowili kibice młodych Diabełków mimo, że o wygraną w turnieju rywalizowały inne kluby. Piłkarze Arsenalu wybiegli na boisko bijąc brawo kibicom, na co oni odpowiedzieli wymownymi okrzykami "United, United".

Lecz nie taki jest główny cel tego turnieju. Przede wszystkim chodzi o rozwój piłkarzy, w przeszłości brali w nim udział na przykład Lionel Messi, czy Fernando Torres.

Już po 9 minutach młodzi piłkarze Arenalu objęli prowadzenie po strzale z ostrego kąta Herschela Watta. Po 20 minutach, uzdolnieni technicznie Meksykanie doprowadzili do wyrównania po strzale Gabriela Gutierreza. Ten sam zawodnik w póĽniejszej fazie meczu znakomitym podaniem uruchomił Edera Hernandeza, który zapewnił ostateczne zwycięstwo drużynie. Puchar wręczył sam Sir Alex Ferguson.