Schmeichel krytycznie ocenił decyzję Ten Haga w meczu z Liverpoolem

» 6 marca 2023, 17:53 - Autor: matheo - źródło: BBC Radio 5 Live
Manchester United doznał druzgocącej porażki z Liverpoolem (0:7) w szlagierze 26. kolejce Premier League. Peter Schmeichel, były bramkarz Czerwonych Diabłów, krytycznie ocenił decyzję Erika ten Haga, który w przerwie spotkania nie zdecydował się na żadne zmiany na Anfield.
» Peter Schmeichel krytycznie ocenił decyzję Erika ten Haga o braku zmian w przerwie meczu na Anfield | Fot. Press Focus
Piłkarze Manchesteru United na Anfield zeszli do szatni przy wyniku 0:1. Po zmianie stron zagrali katastrofalnie i dali sobie wbić aż sześć bramek.

– W przerwie miałem się nieźle, bo przegrywaliśmy już w tym sezonie, później była pogadanka z drużyną, Ten Hag dokonywał kilku zmian i drugie połowy były wówczas inne – stwierdził Schmeichel w rozmowie z BBC Radio 5 Live.

– Spodziewałem się zmian w przerwie, a dokładnie dwóch zmian. Erik ten Hag się na to nie zdecydował i to było rozczarowujące.

– Na plac gry wyszła ta sama drużyna, ale jeśli chodzi o mnie, to widać było, że nie działało to z Weghorstem i Antonym. Jeśli wystawiasz Antony’ego, to musi grać Aaron Wan-Bissaka za jego plecami, bo Brazylijczyk nie bierze udziału w defensywie.

– Diogo Dalota czeka fala krytyki po tym spotkaniu, co moim zdaniem nie jest fair – dodaje Schmeichel.

Były duński bramkarz pytany o występ Bruno Fernandesa, który energicznie gestykulował na Anfield, odpowiada: – Wyglądał na trochę sfrustrowanego.

– Komentowałem mecz dla BBC Radio 5 Live z Barceloną i wtedy wyrażałem się na jego temat dość krytycznie, bo dał rywalom rzut karny, ale też marnował dużo energii na rozmowy z sędziami na temat rzeczy, które już się wydarzyły, były już przeszłością.

– Nie grał wtedy na swojej najlepszej pozycji i tutaj liczyłem na zmianę. Chciałem, żeby Bruno został przesunięty na dziesiątkę. Na skrzydle nie może w pełni wykorzystać swojego talentu. Nie ma przypisanej pozycji. Gdzie gra Bruno? Jaka jest jego pozycja w zespole? Dopóki nie wróci Christian Eriksen, to powinien grać na środku boiska – dodaje Schmeichel.

Bruno Fernandes uniknie kary za incydent w meczu z Liverpoolem
Casemiro może opuścić mecz z Realem Betis w Lidze Europy

Komentarze (18)

shadow17: tak zastanawiam się kogo wystawiłby na LS, na pewno nie Garnacho. a jak Rashford na LS, a kogo wystawiłby na 9? na pewno nie Weghorsta, który lepiej gra na 10 niż na 9... to był optymalny skład, widzę że tutaj tylko może zmienić Dalota na AWB i nic więcej.
» 7 marca 2023, 12:31 #18
CarbonInC: Był taki Mourinho co rzucał zawodnikami po pozycjach, ale on znowu łatał oczywiste braki w składzie. Tu nie rozumiem.. Bruno nie jest skrzydłowym, Weghorst nie jest SPO i tylko biega bez kreacji.. A mamy zawodników grających na tych pozycjach. Garnacho, Elanga, środek pola też da rade uzupełnić.. Wyniki ich do tej pory broniły, ale - z reguły w drugich połowach po zmianach właśnie Weghorsta i dodaniu skrzydłowego nasza gra wyglądała o wiele lepiej. Widać było tą różnicę, gdy atakował Liverpool a gdy my. Często mieli nawet przewagę w liczbie atakujących względem naszych obrońców.
» 7 marca 2023, 10:35 #17
misieq96: Trudno się nie zgodzić z Peterem, bo ma rację. Też sam byłem trochę zdziwiony, że Erik w przerwie nie dokonał żadnych zmian, byłem przekonany, że jakieś roszady w składzie będą, ale jednak nie. Tego co się stało już nie cofniemy. Pewnie dużo rzeczy można by wtedy zrobić inaczej, lepiej. Teraz trzeba skupić się na powrocie do wygrywania, bo tylko to pomoże podnieść się piłkarzom po tamtym meczu jak i i kibicom.
» 7 marca 2023, 09:41 #16
ax1d: Powtarza się poniekąd sytuacja z Rooneyem. Myślę, że przez to rzucanie go po boisku SAF mocno zaszkodził karierze Roo. Ale że był wybiegany, agresywny, nigdy nie odpuszczał, to grał a to na lewym, a to na prawym, a to później brakło nam napastników, więc wrócił na środek, gdzie z kolei zbierał baty, że nie strzela co mecz.
Z Bruno wygląda to trochę podobnie, co nie służy ani jemu, ani drużynie.
» 7 marca 2023, 09:32 #15
parada: Mnie też denerwuje rzucanie Bruno po skrzydłach, jak nie lewe to prawe. Do cholery jasnej on powinien grać w środku!
» 7 marca 2023, 08:53 #14
GS8GS: Dla mnie ten mecz sprowadził drużyne na ziemie. Boli jak cholera taka porażna, ale jeszcze bardziej boli poddanie się po 4 bramce i czekanie na koniec.
LIverpool pokazał że przeciwnikia się wykańca, a nie kontroluje wygraną. Mniejsza z tym.

Mnie troche zaniepokoiło kilka rzeczy. Ich napasticy byli ustawiani dość nisko aby mieć miejsce na ściganie się z naszymi obrońcami. Liverpool umiejętnie rozciągnął gre pomiędzy swoją linią ataku a pomocy przez co w tej przestrzeni znajdowali nasi defensywni pomocnicy. Przy TAA i Robertsonie nasi bocni obrońcy musiali grać szeroko. Przez co na koniec meczu naszych 2 ŚO stało pomiędzy 3 napastnikami w lini gotowych do ścigania z nami.
Dla mnie w tym meczu nasza prawa strona słabo się spisywała, Dalot dawał się ogrywać zbyt łatwo, a Bruno zapominał o asekurowaniu.

Czekam na to jak w czwartek zareaguje zespół
» 7 marca 2023, 06:55 #13
sturmik: Ludzie chyba zapominaja ze Dalot zawsze byl dosc slabym obronca. Przez tyle lat wszyscy go objezdzali jak tylko mogli. Teraz jest lepiej - bo druzyna gra madrzej, ale to nie znaczy ze Dalot sobie radzi z najlepszymi na swiecie skrzydlowymi.
» 7 marca 2023, 10:05 #12
uzio: cała 11 w drugiej połowie zagrała dno, jakby wszyscy się wyłączyli, więc wątpie żeby zmiana 2 - 3 piłkarzy w przerwie drastycznie zmieniła obraz gry czy uchroniła przed 7-0, a co do dziwnych decyzji to zawsze jest tak, że jak wyjdzie to jest geniusz, jak nie to kompletne nieporozumienie
» 6 marca 2023, 23:52 #11
Karil5144: No ma rację Peter i tak, AWB powinien wystąpić od 1 minuty.
» 6 marca 2023, 21:13 #10
Manmanchesrer: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.03.2023 19:48

Antony to jest jakaś parodia piłkarza, macha nogami w powietrzu, przyjmuję piłkę pietkami, robi kółeczka z piłką z własnym cieniem i nic po za tym :( nie potrafi minąć choćby jednego przeciwnika... tragedia za 100mln. Był Djemba-Djemba, Cleverley, Welbeck, Jlingz, teraz jest Antony. W każdej druzynie z danych lat męczymy się z jakimś paralitykami. W tej padło że będziemy męczyć się z brazylijskim magikiem. Tragedia ten piłkarz jest. (sorry za złe napisane nazwiska jakby co)
» 6 marca 2023, 19:48 #9
atotrikos: Każdy kto ma cokolwiek oleju w głowie wczoraj widział w przerwie conajmniej dwie zmiany, może trzy:

Weghorst
Dalot

Bruno od 60-65 min szatnia bo nic nie wnosił i szukał prowokacji.
» 6 marca 2023, 19:10 #8
wiulk: Bruno zagrał na lewym skrzydle w tym meczu i zmarnował niezłą patelnię.
Ja wiem, że ciągnął przez lata na plecach całe United, ale tutaj się muszę zgodzić z naszym legendarnym golkiperem -> niech wróci do gry i kreowania gry z 10tki. Kilka razy ta roszada Wouta na 10tkę przyniosła jakiś efekt ale ile można w to brnąć?
» 6 marca 2023, 18:45 #7
kamtor: Denerwujące się staje takie biadolenia byłych gwiazd united a praktycznie żaden nie zrobił kariery trenerskiej niech siadzie i pokaże
» 6 marca 2023, 18:41 #6
Swooneb: To tak jakby ktoś narzekał że mu danie w restauracji nie smakuje, a przecież wiadomo że trzeba być wybitnym kucharzem żeby skrytykować jakieś danie.
» 6 marca 2023, 19:10 #5
smutny87: To trzeba być trenerem żeby móc się wypowiedzieć na temat meczu?
» 6 marca 2023, 19:23 #4
Karil5144: Typowy argument janusza "niech idzie i zrobi", po czym zero argumentów i sorry, ale on ma prawo wypowiadać sie o piłce nożnej bo piłkarzem był genialnym i wiedzę ku temu ma aby podać konstruktywną opinie.
» 6 marca 2023, 21:09 #3
4uKrychu: Prawda jest taka że do przerwy graliiśmy dobrze. Potem posypała się psycha przy golu na 2:0. I to jest oczywiście niedopuszczalne, to był skandal, ale trzeba iść do przodu.
» 6 marca 2023, 18:25 #2
awe: Ciezko sie nie zgodzic, w tym meczy EtH przy Kloppie wygladal jak nowicjusz.
» 6 marca 2023, 18:05 #1