Oceny pomeczowe: Manchester United - West Ham United 3:1

» 1 marca 2023, 23:37 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United po emocjonującej końcówce pokonał West Ham United (3:1) i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Jak występ Czerwonych Diabłów w środowym spotkaniu ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za spotkanie, które odbyło się na Old Trafford.
» Scott McTominay nie rozegrał dobrego spotkania przeciwko West Hamowi United | Fot. Press Focus
David de Gea
Ważna interwencja po strzale Antonio. Raz był bliski wpakowania się w tarapaty. W drugiej połowie kolejna ważna parada przy stanie 0:1.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 8.08

Diogo Dalot
Zmarnował dobrą okazję na dobicie uderzenia Alejandro Garnacho. Wyłączył się przy bramce Saida Benrahmy.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.91

Harry Maguire
Miał szczęście, że nie został zmieniony przez Martineza w pierwszej połowie. Po zmianie stron spisał się lepiej.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.88

Victor Lindelöf
Nie wyglądał komfortowo na lewej stronie środka obrony. Zmieniony w drugiej połowie przez Lisandro Martineza.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.83

Tyrell Malacia
Najlepszy z czwórki obrońców, ale nie miał dużego wpływu na grę pod bramką West Hamu. Nie można odmówić mu chęci, lecz brakowało jakości.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.19

Scott McTominay
Zanotował przyzwoite wejście w mecz. Później zarobił kartkę i było tylko gorzej. Zmieniony w przerwie.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 5.87

Marcel Sabitzer
Zmusił Areolę do interwencji mocnym strzałem. Grając u boku McTominaya nie zapewnił odpowiedniej równowagi na środku pola.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.15

Antony
Na początku wziął udział w akcji, w której strzał oddał Sabitzer. Później jego udział w meczu nie był znaczący.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.79

Bruno Fernandes
W pierwszej połowie nie popisał się żadnym zabójczym zagraniem, ale wykreował dwie bramki po zmianie stron. Jedną anulował jednak VAR. Grał jak opętany w ostatnich 20 minutach.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.44

Alejandro Garnacho
Szybko zmusił Areolę do interwencji i nie ustawał w swoich wysiłkach. Wspaniała bramka, która dała awans.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.33

Wout Weghorst
Przyzwoita gra na jeden kontakt z kolegami, ale znów nie był bliski zdobycia bramki. Jest cenną opcją, gdy Erik ten Hag przesuwa go głębiej. Po jego strzale piłka spadła pod nogi Garnacho.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.3

Zmiennicy:

Casemiro (za McTominaya 46’)
Zagrywał piłki penetrujące szeregi rywala. Trafił do siatki, ale był na spalonym. Później zanotował kolejny strzał głową.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.61