Oceny pomeczowe: Manchester United – Leicester City 3:0

» 19 lutego 2023, 17:19 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United zanotował cenne zwycięstwo w starciu 24. kolejki Premier League z Leicester City. Czerwone Diabły pokonały ekipę Lisów 3:0. Jak występ zawodników Erika ten Haga ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za niedzielne spotkanie.
» Jadon Sancho dał dobrą zmianę w meczu z Leicester City | Fot. Press Focus
David de Gea
Zanotował wspaniałą interwencję po strzale Harveya Barnesa, a być może jeszcze lepszą po uderzeniu Kelechiego Iheanacho. Te parady sprawiły, że Manchester United 3 punkty zgarnął komfortowo.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 9.06

Diogo Dalot
Zrugany przez Erika ten Haga, choć prawdopodobnie dostało mu się za postawę całej drużyny w pierwszej połowie. Zmarnował znakomitą okazję na 2:0.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.97

Victor Lindelöf
Zdołał zablokować uderzenie Iheanacho, ale nie czuł się najlepiej na tle ofensywnych graczy Leicester. Druga połowa spokojniejsza.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.75

Lisandro Martinez
Rozegrał jedną z najsłabszych połów od miesięcy. Drugą zaczął zdecydowanie lepiej. Trafił piłką w poprzeczkę.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.88

Luke Shaw
Zbyt często brakowało go na swojej pozycji, gdy Leicester dominował. W drugiej połowie zagrał lepiej.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.9

Fred
Najlepszym zagraniem było podanie do Marcusa Rashforda przy golu na 2:0. Do tego momentu był to kolejny koszmarny występ przeciwko Leicester.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.64

Marcel Sabitzer
Pierwsza połowa nie była pewna w jego wykonaniu, niewiele brakowało, aby obejrzał czerwona kartkę. Zyskał po wejściu Scotta McTominaya.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.93

Marcus Rashford
Wykorzystał pierwszą okazję dla Manchesteru United, co spuściło trochę powietrza z Leicester. Po zmianie stron podwyższył na 2:0. Ma już 24 bramki w sezonie.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 9.32

Bruno Fernandes
Stworzył dwie wspaniałe okazje w pierwszej połowie, a także wystawił piłkę przy bramce Jadona Sancho. Piłkarza o takiej mentalności chce mieć każdy trener.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.54

Alejandro Garnacho
Był praktycznie poza grą, choć ściągnięcie z boiska w przerwie mogło wydawać się zbyt surowe. Jadon Sancho pokazał, że Erik ten Hag miał rację.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.34

Wout Weghorst
W pierwszej połowie grał jako dziesiątka, ale nie było widać kreatywności. Później wrócił na pozycję numer 9, z korzyścią dla drużyny.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.34

Zmiennicy:

Jadon Sancho (za Garnacho 46’)
Natychmiast poprawił grę Manchesteru United. Zdobył ładną bramkę. Najlepszy występ w tym sezonie.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8

Scott McTominay (za Freda 58’)
Powrót do gry po kontuzji.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.48

Anthony Elanga (za Rashforda 69’)
Dość rzadki obrazek, że dostał szansę gry.

Komentarze (27)

Masta: De gea potrafi wyciągnąć takie okienka ze to głowa mała, na lini nie ma lepszego niż on a i tak znajda sie marudy co go będą zwalniać i szukać nowego kolesia. Brak słów
» 21 lutego 2023, 09:29 #27
Czarny82r: Po wprowadzeniu rezerwowych w drugiej połowie bałem się że DDG nie utrzyma czystego konta ale wszystko wyszło wspaniale. Brawo David, brawo Marcus.
» 20 lutego 2023, 15:12 #26
Klimaa: DDG pracuje na nową umowę. Uratował nam mecz bo przy niekorzystnym wyniku po pierwszej połowie nie wiadomo jak potoczyłyby się losy spotkania.
» 20 lutego 2023, 10:07 #25
misieq96: Oceny jak dla mnie trochę dziwne. Odnoszę wrażenie, że niektórzy gracze zasługiwali na wyższe noty. Na przykład Lindelof, który w drugiej połowie zagrał po prostu świetnie, czyścił praktycznie każdego kogo spotkał na swojej drodze.
Ale najważniejsze, że udało nam się wygrać. Bo pierwsza połowa pomimo zdobytej bramki, nie napawała zbyt dużym optymizmem. Ale na drugą połowę drużyna wyszła już kompletnie inna. Było widać ożywienie w naszej grze i niesamowity ciąg na bramkę, nawet pomimo przewagi i prowadzenia piłkarze cały czas stwarzali akcję i szli po swoje. Pięknie się to oglądało wczoraj :). Nawet już bliżej końca spotkania te zabawy z piłką przy których skandowało Old Trafford. Czuć było wczoraj tego ducha Manchesteru, ducha zwycięzców.

Już nie pamiętam kiedy, ale to chyba pierwszy raz od odejścia Sir Alexa czuję taką radość z oglądania meczów United i osiąganych zwycięstw. Piękną pracę wykonuję Erik u nas.
» 20 lutego 2023, 07:21 #24
MrPePe: Mnie kompletnie nie przekonuje Sabitzer. Mam wręcz wrazenie że bardzo mocno odstaje od całej drużyny. Nie rozumiem zachwytów nad jego umiejętnościami. Ma owszem przebłyski ale to zdecydowanie za mało na United. Co innego. Weghorst. Gość może poza skutecznością to oddaje całe swoje serce na całym boisku. Jest wszędzie i na obronie i w ataku. Pracuje na całą drużynę. Zasługuje na to żeby zostać
» 19 lutego 2023, 20:48 #23
84cantona7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.02.2023 21:59

Ja z osądem Sabitzera poczekam aż zacznie grać z Casemiro. Do tej pory grywał tylko z Fredem, który zamiast uspokajać wprowadzał chaos w środku pola.
» 19 lutego 2023, 21:56 #22
DjTED: A mi się właśnie bardzo podoba. Walczy w środku. Gra celnie. Ma też ciąg do przodu. Jest o niebo lepszy niż VDB czy Scott, a on rozegrał dopiero 3 mecz. Piłkarz skrojony do naszej druzyny
» 19 lutego 2023, 22:09 #21
HarryBrown: Marcel dużo lepiej wyglądał ze Scottem u boku. Z Fredem to musi wyglądać jak wygląda. Pewnie jeszcze lepiej będzie wyglądać z Kazikiem. Ponadto Marcel jest dość krótko u nas i cały czas poznaje ekipę a przede wszystkim taktykę i oczekiwania EtG.
» 19 lutego 2023, 22:19 #20
KubaUtd: Mrpepe sabitzer gra dobrze a przy casemiro będzie jeszcze lepiej grał
» 20 lutego 2023, 00:19 #19
arecik: Dobrze, że to nie Ciebie musi przekonać.
» 20 lutego 2023, 01:18 #18
MrPePe: Jak zacznie grać z Casemiro to przestanie się spóźniać? Wczoraj poiwnien wylecieć z czerwoną. Sędziowie byli bardzo łaskawi.
» 20 lutego 2023, 06:54 #17
awe: Poki co nie pokazal nic zeby sie nim zachwycac, to nawet juz Weghorst lepiej wyglada.
» 20 lutego 2023, 09:43 #16
Klimaa: Poczekajmy kilka kolejnych tygodni z jego oceną. Przede wszystkim w składzie musi być Casemiro aby w pełni ocenić Sabitzera który został wrzucony na głęboką wodę na dzień dobry.
» 20 lutego 2023, 10:08 #15
Masta: Ile czasu jest Sabitzer u nas ?
Na ten moment wciąga van de beeka i scotta nosem. Daj mu jeszcze pare meczy zagrać z casemiro i eriksenem to zobaczysz co ten chłop potrafi grać.
» 21 lutego 2023, 09:31 #14
Sideswipe: Dziwne te oceny, wiem że to mecz dwóch odmiennych połów, ale nierzadko za wymęczony remis zawodnicy dostają po 7/8. Wygraliśmy w pięknym stylu, Leicester w drugiej połowie nie miał nic do powiedzenia, Lindelof gral jak profesor i dostaje 6, naprawdę dziwne.
» 19 lutego 2023, 18:25 #13
MikeMU: Bo mecz to dwie połowy i równie dobrze gdyby lisy były skuteczne mogło być 3 do 1 dla nich do przerwy
» 19 lutego 2023, 20:00 #12
GS8GS: Nawiążując do zdjęcia podoba mi się ten chłopak, w końcu gra tak jak tego od niego oczekujemy. To kto następny w kolejce na obóz treningowy w Holandii?
Nie rozumie tych ocen. Koszmarny Fred ma podobną note co McTominay. Tylko przy pierwszym jest komentarz że zanotował fatalny występ, zaliczając asyste.

McTominay zagrał dobrze, trzecia bramka dla nas została wypracowa przez jego odbiór, o co miał pretencje Tielemmans. Od wyniki 3-0 zaczelić my już oszczędzać siły. A i tak został gorzej oceniony od Freda.

Dla mnie najważniejsze że robota zrobiona 3 punkty przypieczętowane bez urazów. W czwartek trzeba pokazać to samo z Barceloną i na koniec lutego przypieczętować naszą dobrą forme Pucharem.
» 19 lutego 2023, 18:08 #11
LTMek: Dla mnie to raczej zrozumiałe, Fred jednak posłał idealna piłkę do Rashforda i miał kilka dobrych przechwytów czym przyćmił beznadziejna pierwszą połowę...
» 19 lutego 2023, 18:15 #10
Wazza1993: Ostatnio o tym myślałem że mogliby Greenwooda wysłać w to samo miejsce w którym był Sancho skoro nie pozwalają mu trenować w klubie
» 19 lutego 2023, 18:22 #9
GS8GS: Wazza to wynikało z zawieszenia że nie mógł trenować w klubie. A myśle że też jako podejrzany miał raczej zakaz opuszcznia kraju. Ale fakt teraz mogą go wysłać na taki obóz. To byłby świetny ruch ze strony menadżera.
» 19 lutego 2023, 18:28 #8
kamilllo777: On już dawno powinien tam być. A wcześniej od lata powinien mieć wynajety domek na wsi gdzieś z dala od reporterow z boiskiem i dwoma trenerami + psyholog w ramach wypłaty cotygodniowej a nie darmowe poltoraroczne wakacje.
» 19 lutego 2023, 18:30 #7
kamili999: Lindelof nie czuł się dobrze? Chyba ktoś tu inny mecz oglądał.. Lindelof dziś zagrał świetny mecz.
» 19 lutego 2023, 18:01 #6
Celt15: Ciekawe czym ten Pallestri sobie nagrabił, że nawet Elanga jest przed nim w hierarchii :D
» 19 lutego 2023, 17:26 #5
mervel: Wypadałoby pisać nazwiska zawodników bez błędów.
» 19 lutego 2023, 17:31 #4
Litosci: Elanga wszedł na LS a Pellistri jest PS. No i Elanga w ogóle nie gra, a tez jakieś minuty musi dostać
» 19 lutego 2023, 17:49 #3
Piotrek1991d: Tez myslalem ze przy wyniku 3:0 Pellistri pojawi sie na boisku ale widocznie Erik mial inny pomysl na koncowke meczu
» 19 lutego 2023, 18:14 #2
patrykcha92: GGMANUTD!
» 19 lutego 2023, 17:21 #1