Czerwone Diabły na MŚ 2022: Dublet Fernandesa, piękny gol Casemiro

» 28 listopada 2022, 22:32 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Bruno Fernandes i Casemiro byli w świetnych humorach po poniedziałkowych meczach na Mistrzostwach Świata w Katarze. Portugalczyk zdobył dwie bramki w wygranym meczu z Urugwajem (2:0), a Brazylijczyk zapewnił cenne zwycięstwo w spotkaniu ze Szwajcarią (1:0).
» Bruno Fernandes był bohaterem Portugalczyków w meczu z Urugwajem
Bruno Fernandes był wyróżniającą się postacią w kadrze Portugalczyków w wieczornym meczu z Urugwajem. Pomocnik Manchesteru United otworzył wynik w 54. minucie, posyłając dośrodkowanie w pole karne. Piłkę głową próbował uderzyć Cristiano Ronaldo, ale ostatecznie nie trącił futbolówki i ta wpadła do bramki Urugwajczyków.

Fernandes drugiej trafienie dołożył już w doliczonym czasie gry, posyłając futbolówkę do siatki z rzutu karnego, który arbiter podyktował za zagranie piłki ręką przez Jose Gimeneza.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Portugalczyków przesiedział Diogo Dalot. W ekipie Urugwaju od 62. minuty na placu gry przebywał Facundo Pellistri, dla którego był to drugi występ na tegorocznym mundialu.

Powody do zadowolenia miał w poniedziałek również Casemiro. Brazylijczycy wygrali 1:0 ze Szwajcarami po bramce pomocnika Manchesteru United. Casemiro zwycięskiego gola zdobył w 83. minucie meczu, popisując się efektownym uderzeniem z woleja.

Przeciwko Szwajcarom zagrał również Fred, który przebywał na placu gry do 58. minuty oraz Antony, który pojawił się na boisku w 73. minucie spotkania.

Brazylia i Portugalia dzięki wygranym zapewniły sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw świata.