Ten Hag broni swojej decyzji o ściągnięciu Ronaldo

» 17 października 2022, 08:32 - Autor: matheo - źródło: tribalfootball.com
Cristiano Ronaldo w niedzielnym meczu Manchesteru United z Newcastle United (0:0) opuścił plac gry w 71. minucie. Erik ten Hag po spotkaniu na Old Trafford bronił swojej decyzji.
» Cristiano Ronaldo w meczu z Newcastle United opuścił plac gry w 71. minucie
Ronaldo schodził z boiska wyraźnie niezadowolony. Portugalczyk dwukrotnie trafił do siatki w meczu z Newcastle United, ale oba jego trafienia zostały nieuznane przez Craiga Pawsona. CR7 został zastąpiony przez Marcusa Rashforda.

– Musimy mieć na uwadze cztery mecze w dziesięć dni. Chcę, aby napastnicy byli wypoczęci. Musimy rotować. Marcus Rashford nie miał siły na całe spotkanie, więc trzeba było przygotować plan – stwierdził Erik ten Hag.

Rashford zaczął spotkanie z Newcastle United na ławce rezerwowych, bo ostatnio złapał przeziębienie. Choroba wyeliminowała natomiast z gry Christiana Eriksena.

– Myślę, że Rashy miał wpływ na grę. Gdyby strzelił gola, to zrobilibyśmy wszystko tak, jak należy. Występ był dobry, zachowaliśmy czyste konto, stosowaliśmy pressing, kontrolowaliśmy mecz i długimi okresami dobrze operowaliśmy piłką. Zwłaszcza w drugiej połowie – dodał holenderski menadżer.

Manchester United w tym tygodniu rozegra dwa spotkania. W środę Czerwone Diabły zmierzą się z Tottenhamem Hotspur na Old Trafford. W sobotę drużynę czeka wyjazdowe starcie z Chelsea.

De Gea po jubileuszowym występie: Jestem dumny
Shaw: Takie mecze u siebie trzeba wygrywać

Komentarze (9)

Klimaa: W obecnym wieku Ronaldo nie da rady rozegrać pełnych 90 minut co kilka dni. Może to oznaczać że CR7 ma zagrać od początku ze Spurs.
» 18 października 2022, 20:43 #9
Pawlo: Gdyby to Ronaldo był w polu karnym w 93min to dopisabyśmy sobie 3pkt. Nasza kreatywność w pomocy kuluje, gdy nie ma Eriksena. Fernandes to obecnie cień piłkarza.
» 17 października 2022, 14:51 #8
emil1986x: Jak Cristiano dostał chodź raz taka piłkę jak miał Rash była by w sieci to pewne ale my bardzo rzadko wrzucamy w pole karne taki Antony powinien co zejście do środka dośrodkowywać a nie ciągle cofa do Dalota który też niestety nie ma tego błysku co w kadrze bardzo brakuje nam wzmocnienia prawej obrony strasznie wygląda ta współpraca.
» 17 października 2022, 13:34 #7
uzio: Wszyscy wiedzą, że Anthony ma tylko lewą nogę więc bedzie chciał schodzić do środka, dlatego nie ma jak do tego środka zejść, z resztą idiotyzmem w tym meczu było postawienie na na dwóch skrzydłowych, którzy błyszczą przy wchodzeniu między linie ale żeby tak się urwać obrońcom jak Rashford albo Martial to już u nich kuleje. Był Elanga i Garnacho to trzeba było postawić na któregoś z nich na skrzydle od poczatku jak Newcastle zostawiało przestrzeń z tył. W drugiej połowie wejście świeżego Sancho lub Anthonego na autobus Newcastle lepiej by wyszło tym bardziej jak w pierwszej połowie musieli by sie ścigać z Garnacho albo Elangą.
» 17 października 2022, 17:51 #6
kazak8: Ronaldo to nie jest zawodnik na pierwszy skład. Może wchodzić z ławki na podmęczonego rywala
» 17 października 2022, 10:28 #5
DevoMartinez: To właśnie taki przykład meczu gdzie Ronaldo nic nie daje bo ani strzałów na bramkę (oddał 1) ani presingu. O ile za pierwszy odpowiadają głównie koledzy nie potrafiący dograć piłki to za drugi odpowiada sam cr7. Słusznie zdjęty. Trzeba stawiać na młodość, wybieganie i intensywność. Zwłaszcza w stylu który preferuje ETH jestem pewien, że latem będziemy szukali mobilnego napastnika.
» 17 października 2022, 09:47 #4
awe: Jeden strzal z dwoch na bramke, tak jak juz wyzej ktos napisal, dostal chociaz raz taka pilke jak Rashford to mamy 3 pkt po tym meczu.
» 17 października 2022, 18:26 #3
MikeMU: Powinien powiedzieć prawdę, Ronaldo grał piach i dlatego zszedł, nie wiem w ogóle po co są takie duskusje
» 17 października 2022, 08:52 #2
parada: Przecież w pierwszej połowie to Newcastle nas cisnęło, nie potrafiliśmy wyjść z własnej połowy nie waląc długiej piły na nikogo.
» 17 października 2022, 08:50 #1