Ten Hag skomentował derbową kompromitację Manchesteru United

» 2 października 2022, 17:46 - Autor: matheo - źródło: BBC Sport
Erik ten Hag po 188. derbach Manchesteru stwierdził, że jego piłkarze nie wierzyli w końcowy sukces, co sprawiło, że doznali upokarzającej porażki z Manchesterem City (3:6).
» Erik ten Hag nie był w dobrym humorze po meczu z Manchesterem City
Ten Hag nie będzie miło wspominał swoich pierwszych derbów Manchesteru w roli menadżera Czerwonych Diabłów. Manchester United został zdeklasowany na Etihad Stadium.

– To dość proste, to brak wiary. Gdy nie wierzysz na boisku, to nie możesz wygrywać meczów. To jest nie do zaakceptowania. Nie byliśmy zdyscyplinowani, jeśli chodzi o przestrzeganie zasad i zostaliśmy stłuczeni. Tak właśnie było – stwierdził Erik ten Hag w rozmowie z BBC Sport.

– Dla mnie to było zaskoczenie. Nie przejawialiśmy inicjatywy, nie byliśmy wystarczająco odważni z piłką przy nodze. Były przestrzenie na boisku, ale nie zaprezentowaliśmy odpowiedniej odwagi.

– Szacunek dla Manchesteru City, ale to nie ma nic wspólnego z City. Nasz występ nie był wystarczająco dobry. Trzeba grać z wiarą w siebie i w zespół.

– Od pierwszej minuty to czułem. W przerwie zmieniliśmy pewne rzeczy i zmieniliśmy nastawienie. Zobaczyliśmy inny Manchester United. Zdobyliśmy gole, stworzyliśmy sobie okazje. Z piłką przy nodze byliśmy bardziej przebojowi. Podeszliśmy na połowę przeciwnika i strzeliliśmy trzy gole.

– W tym momencie trudno mi mówić o pozytywach. Zawiedliśmy naszych kibiców, zawiedliśmy sami siebie i jesteśmy ogromnie rozczarowani – dodał Ten Hag.

Oceny pomeczowe: Manchester City - Manchester United 6:3
Guardiola: Statystyki Haalanda są przerażające

Komentarze (13)

DaredevilUtd: Od poczatku meczu pisalem, ze oni jacys wystraszeni sa. Ewidentnie juz w szatni przegrali ten mecz. Mentalne dno w 1 polowie.
» 3 października 2022, 07:55 #13
rvn10: Porażający występ naszych...
» 3 października 2022, 00:15 #12
Paps: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.10.2022 19:06

City zdjęło nogę z gazu, dlatego coś potrafiliście zrobić.Jakby City potrzebowało do mistrzostwa 8-0 to by padła dwucyfrowka.Przepasc przerażająca.
» 2 października 2022, 19:06 #11
Eryw: Tez mi sie wydaje, że City odpusciło.A moglo się skończyć wyżej.
» 2 października 2022, 19:53 #10
devilek777: Odpuścili, ale jeszcze dwie bramki strzelili? Proszę Cię..
» 2 października 2022, 20:13 #9
DaredevilUtd: Zmniekszyli pressing, ale nie odpuscili.
» 3 października 2022, 07:55 #8
Martin81: Ten Hag popelnil bledy dlaczego nie gral Casemirio od poczatku? Rashford brak ledwo wrocil.po.kontuzj? Prawda jest taka ze City jest na Innym poziomie. Duzo pracy jeszcze, baty dostalismy zimny prysznic, I dobrze przyda sie. Pozytywy Martial 2 bramki po kontuzji to buduje dodaje pewnosci. Powrot do treningow I nastepny mecz tyle. Jest I tak progres Ten Hag wie co robi. City po za zasiegiem wszystkich w tym sezonie.
» 2 października 2022, 18:24 #7
Pochmurny: Wszystko pięknie, ładnie, ale mógł już darować sobie stwierdzenie, iż coś reprezentowali sobą w drugiej połowie. City odpuściło, a gdy chcieli to i tak strzelali. Gdy różnica klas jest taka duża to wyciąganie pozytywów jest nie na miejscu gdyż są zakrzywione.
» 2 października 2022, 18:10 #6
MANmanyUTD: Bardzo dobra wypowiedź z której bije jego niezadowolenie ale nie zapomina też o plusach. Nie popieram twojego podejścia.
» 2 października 2022, 18:14 #5
Rashy10: Widać żeś pochmurny
» 2 października 2022, 18:32 #4
PogbaKingOfMANU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.10.2022 18:10

Zdobyliśmy gole bo City wbijając 6 bramek czuło się na chillku i zdjęli stopę z gazu, nie mieli ciśnienia by upokarzać nas dwucyfrówką. W żadnym momencie nie zdominowaliśmy ich, trzeba znać swoje siły na zamiary, wiara nie zawsze góry przenosi.
» 2 października 2022, 18:09 #3
zeetkaes: A city wbiło gole bo nie wierzyliśmy w zwyciestwo
» 2 października 2022, 18:43 #2
klusek0128: Już po 15 minutach bym zmiany robił bo od 1 było widać że to się skonczy tragicznie. Poczekałes i dostałeś sierpowym na szczękę...
» 2 października 2022, 17:53 #1