Oceny pomeczowe: Manchester City - Manchester United 6:3

» 2 października 2022, 17:36 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United poległ z kretesem w 188. derbach Manchesteru. Czerwone Diabły przegrały z Manchesterem City aż 3:6 (0:4). Jak występ piłkarzy Erika ten Haga ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za niedzielne spotkanie.
» Manchester United przegrał z Manchesterem City aż 3:6 w 9. kolejce Premier League
David de GeaDavid de Gea
Zanotował kilka interwencji i nie miał do powiedzenia nic przy bramkach. Zawiodła go organizacja gry United w defensywie.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.83

Diogo DalotDiogo Dalot
Upomniany kartką w drugiej minucie za faul na Jacku Grealishu i właściwie się po tym nie pozbierał.
MEN: 2/10 DevilPage.pl: 1.96

Lisandro MartinezLisandro Martinez
Manchester City dominował przy dośrodkowaniach, a Lisandro Martinez był raczej ofiarą naiwnej taktyki swojego menadżera.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 2.57

Raphael VaraneRaphael Varane
Tama pękła po tym jak Varane doznał kontuzji. Nie było go na boisku przy golu na 0:2. Zawinił też przy kolejnym trafieniu. Zszedł kontuzjowany.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.24

Tyrell MalaciaTyrell Malacia
Trzymał Phila Fodena na alarmująco duży dystans. Katastrofalny debiut w derbach. Zmieniony w przerwie.
MEN: 1/10 DevilPage.pl: 2.33

Scott McTominayScott McTominay
Heroiczny blok przy stanie 0:0, ale najlepsi pomocnicy w lidze ogrywali go z łatwością. Ten mecz przypomniał, że McTominay jest prowizorycznym rozwiązaniem na pozycji defensywnego pomocnika.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2

Christian EriksenChristian Eriksen
Przy pierwszej bramce nie wrócił za Fodenem. Nie widzieć czemu przy rzutach rożnych miał kryć wielkiego Erlinga Haalanda. Najgorszy występ od meczu z Brentfordem.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.8

Jadon SanchoJadon Sancho
Nieuważna strata piłki i chwilę później Manchester United przegrywał. Nie chronił Malacii, nie przetestował Kyle’a Walkera, ani Joao Cancelo.
MEN: 2/10 DevilPage.pl: 1.98

Bruno FernandesBruno Fernandes
Nieefektywny z piłką i bez piłki przy nodze. Spisał się słabo w porównaniu do prezentującego poziom światowy Kevina De Bruyne.
MEN: 2/10 DevilPage.pl: 2.53

AntonyAntony
Luksusowe świecidełko w pierwszej połowie. W drugiej zdobył pięknego gola. City odpowiedziało na to trafienie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.93

Marcus RashfordMarcus Rashford
Manchester City zagrał dwoma rezerwowymi środkowymi obrońcami, ale Rashford tego nie wykorzystał. Ustąpił miejsca Martialowi.
MEN: 2/10 DevilPage.pl: 1.59

Zmiennicy:
Victor LindelöfVictor Lindelöf (za Varane’a 40’)
Było wiadomo, że nie zatrzyma Haalanda.

Luke ShawLuke Shaw (za Malacię 46’)
Zagrał na stronie Fodena, gdy ten skompletował hat-tricka.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 3.02

CasemiroCasemiro (za McTominaya 59’)
Nie miał wpływu na grę.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.89

Anthony MartialAnthony Martial (za Rashforda 59’)
Strzelił pierwszego gola dla Manchesteru United od roku i później dobrze wykorzystał rzut karny.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.93