Zwycięskie Diabły! Udany powrót Rooneya

» 1 sierpnia 2006, 09:08 - Autor: Toms - źródło: wlasne
Manchester United w swoim kolejnym meczu przedsezonowym pokonał na Moss Rose Macclesfield Town 1:2. Powrót do składu postanowił uczcić Wayne Rooney zdobywając pierwszą bramkę.
» Manchester United
Do drużyny, oprócz Rooneya wrócił jeszcze Edwin van der Sar i Rio Ferdinand. Cała trójka odpoczywała dotychczas po Mistrzostwach Świata. W składzie zabrakło natomiast Ryana Giggsa, który nie zdołał pozbyć się bólu brzucha męczącego go od powrotu z Tourne w RPA.

Pierwsza część meczu, choć nie obfitowała w gole była dobra w wykonaniu Manchesteru United. Partnerujący sobie w ataku Rooney i Rossi często starali się sprawdzać umiejętności bramkarza Macclesfield - Tommy'ego Lee. W tych działaniach wspomagali ich gracze z pozostałych formacji.

Jednak Lee, który niedawno opuścił zespół Czerwonych Diabłów miał widocznie tego wieczora coś do udowodnienia i bronił w bardzo przyzwoity sposób. Na szczególne uznanie zasługuje jego parada po strzale Paula McShane'a, kiedy to wybił piłkę z linii bramkowej.

Strzelanie w drugiej połowie spotkania rozpoczął Wayne Rooney, który dobrze zachował się w polu karnym i po strzale kolegi z zespołu zmienił tor lotu piłki myląc tym samym bramkarza.

Na odpowiedĽ nie trzeba było długo czekać. Gospodarze rzucili się do ataku i dwie minuty po wyjściu na prowadzenie Diabłów udało im się wyrównać. Bramkę zdobył po wielkim zamieszaniu w polu karnym Danny Swailes.

W 71 minucie wprowadzony z ławki rezerwowych - Fraizer Campbell zapewnił United zwycięstwo. Pokonał swojego byłego kolegę z zespołu celnie główkując.

Mecz zakończyłby się w bardzo pozytywny sposób, gdyby nie wyglądająca poważnie kontuzja barku Davida Jonesa. Musiał on zostać odwieziony do szpitala.

Macclesfield Town 1:2 Manchester United