Rangnick: Dostrzegam postęp w naszej grze, ale mamy sporo do poprawy

» 10 stycznia 2022, 23:38 - Autor: matheo - źródło: BBC Sport
Manchester United pokonał Aston Villę (1:0) w III rundzie Pucharu Anglii. Ralf Rangnick po meczu na Old Trafford mógł być zadowolony z awansu Czerwonych Diabłów do kolejnej rundy, ale sporo do życzenia pozostawił styl gry jego zawodników.
» Ralf Rangnick w poniedziałkowy wieczór mógł cieszyć się z awansu do IV rundy Pucharu Anglii
Gola na wagę awansu do IV rundy Pucharu Anglii zdobył Scott McTominay, który wpisał się na listę strzelców już w 8. minucie spotkania. Jak mecz z The Villans ocenił Ralf Rangnick?

– Myślę, że była reakcja na ostatni mecz z Wolves. Tego wszyscy się po nas spodziewali. Wiedzieliśmy, że z Aston Villa czeka nas trudne spotkanie W pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze. W przerwie mogło być 3:2 lub 4:3 dla nas – stwierdził Rangnick w rozmowie z reporterem BBC Sport.

– W drugiej połowie kontrowaliśmy rywala i powinniśmy lepiej wykorzystać te okazje. Podjęliśmy złe decyzje, a gdy zmieniliśmy ustawienie pomocy na diament, to mieliśmy większą kontrolę.

– Ostatnie 20 minut to większa kontrola. Walczyliśmy dobrze jako zespół, gdy było to istotne. Ostatecznie to dobre zwycięstwo. Taki był nasz cel, aby awansować do kolejnej rundy.

Gol McTominaya
– Scott to nasz wychowanek, jego energia jest niesamowita. Zaczyna strzelać gole, pokazuje umiejętności lidera. Nie będę zaskoczony, gdy za kilka lat będzie kapitanem tej drużyny.

Czyste konto
– Musimy rozwinąć się jako zespół, który zachowuje czyste konta. Dziś dopisujemy kolejne na swoje konto. Znów znakomity był David de Gea. Chciałbym, aby łącznie notował mniej interwencji. Mieliśmy 4-5 strzałów na bramkę i możemy się poprawić w tym elemencie.

Interwencja VAR-u
– Patrzyliśmy na tę sytuację i dla mnie to było oczywiste. Piłkarz zablokował Edinsona Cavaniego i był na spalonym, gdy piłka leciała w jego stronę.

Postępy w grze
– Tak, dostrzegam postęp. Nikt oczywiście by nie uwierzył, gdybym powiedział, że był to idealny mecz. Wciąż mamy sporo do poprawy, ale czyste konto było dziś ważne. Pracowaliśmy razem. Nadal mamy wiele do poprawy, ale łatwiej to zrobić, gdy się wygrywa 1:0.

Oceny pomeczowe: Manchester United vs Aston Villa 1:0
Varane: Musieliśmy sporo wycierpieć się na boisku

Komentarze (32)

Quebambino: Nie no.. widzę, że i piłkarze i menago robią sobie jaja.

"Ale czyste konto było dziś ważne" - przecież to nie jest zasługa dobrej gry, tylko nieskuteczności rywala.. trzeba być odklejonym od rzeczywistości, aby mówić o czystym koncie, w spotkaniu w którym zawodnikiem meczu jest nasz bramkarz. Ten gość to jest farmazon. Kolejny filozof od siedmiu boleści.

"Tak, dostrzegam postęp." - w którym aspekcie? Pressingu nie ma, ruchliwości nie ma, zawodnicy ofensywni są w najgorszej formie od 10 lat, obrona gra beznadziejnie, ale De Gea ma znowu życiową formę, rozegranie leży i kwiczy, nie potrafimy zrobić 3-4 składnych akcji, męczymy bułę mecz za meczem. Jaki POSTĘP?

"W pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze. W przerwie mogło być 3:2 lub 4:3 dla nas" - no to faktycznie się spisaliśmy dobrze. Mogliśmy stracić 2 lub 3 bramki. Co ten człowiek opowiada?

"Zaczyna strzelać gole, pokazuje umiejętności lidera." - to niezły lider środka pola, który ma problem żeby zagrać celnego crossa albo odgrywać z pierwszej piłki na kilka metrów. Już pomijam fakt, że wczoraj w drugiej połowie zdominowali Nas w środku pola, piłkarze ASTON VILLI. To wystawia świetne świadectwo naszemu wielce utalentowanemu wychowankowi.
» 11 stycznia 2022, 14:02 #32
ReddeviL1987: Spokojnie. Oddychaj. Kto wygrał mecz? Więc ciiii...
» 11 stycznia 2022, 17:03 #31
sturmik: "Tak, dostrzegam postęp." -juz to pewien Norweg mówil przez kilka sezonów.
» 11 stycznia 2022, 17:16 #30
lipeklukas: Ja tam widzę regres.
» 11 stycznia 2022, 13:57 #29
wider: i jak tu ocenić Ralfa gdy już skończy swoją pracę jako trener ? Gość ma swojąwizję i oczekuje pewnych rzeczy od piłkarzy, natomiast piłkarze mówią że w sumie to im się ten styl nie podoba bo za dużo trzeba biegać i walczyć a za 6 miesięcy przyjdzie ktoś nowy na to stanowisko
» 11 stycznia 2022, 13:08 #28
bartrvn: Ej kurde wyluzujcie. Typ jest tu pare meczy, dostał podmęczonych i wypalonych zawodników z których część to 'gwiazdy' mega oporne na zmiany i na ciężką pracę. Środek pola oparty na McTominay + Fred też mówi wiele - Pod tym względem to jesteśmy w drugiej połowie tabeli... . Niestety ten rak toczący nasz zespół w pięć kolejek nie zniknie i szczerze mówiąc wolę to niż jakiś efekt nowej miotły.
Jedyne co mnie zastanawia to ustawienie. My mamy przecież sporo skrzydłowych i topową 10tkę a gramy 4-2-2-2
» 11 stycznia 2022, 10:40 #27
segate: Tego zespołu nie ogarnie nawet Jezus Chrystus
» 11 stycznia 2022, 08:59 #26
emil1986x: Nie złe robią w Niemczech okulary PROGRESywne hahahaa
» 11 stycznia 2022, 08:18 #25
DaredevilUtd: Oho kolejny już trener do zwolnienia, szybko poszło! Ale mam beke z tych co slepo wine widza ciagle w tym samym.
» 11 stycznia 2022, 08:17 #24
RoyRoy: Wiadomo że przyszedł tylko na pół roku, nikt go nie zwalnia ale chodzi o tych wszystkich którzy widzieli w nim twardego gościa co poustawia baleriny w szeregu. I co wyszło ....nic , albo i gorzej
» 11 stycznia 2022, 08:28 #23
RoyRoy: No to oglądaliśmy dwa różne mecze, ja tam żadnej poprawy nie widziałem, może po za pierwszymi 20 minutami.
RR to żaden topowy trener, gdyby takim był, już dawno prowadziłby taki Real albo inną Barcelonę
» 11 stycznia 2022, 08:14 #22
kazak8: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.01.2022 07:52

Niech sobie powiększy dioptrię w okularach. Za Ole już lepiej wyglądaliśmy w ataku. W obronie tak samo marnie, ale teraz DdG wzniósł się na wyżyny umiejętności i ratuje nam tyłki. Sezon stracony...
» 11 stycznia 2022, 07:52 #21
skowron32: Zrozumcie że RR nie jest żadnym topowym trenerem. To jest dla Nas polsrodek tak jak Ole i Carrick, aczkolwiek za Carricka mimo wszystko wyglądało to najlepiej. RR jako doradca ok niech sobie będzie, jako trener to niech ten sezon się kończy i brać trenera z prawdziwego zdarzenia, który ma ciągłość pracy jako trener i co jak co wieksze pojecie o nowoczesnym futbolu.
» 11 stycznia 2022, 07:11 #20
HarryBrown: Tyle tylko, że Ralf stara się wdrożyć nowoczesny futbol. Natomiast nasi piłkarze albo są zatwardziałymi konserwatystami albo tłukami odpornymi na wiedzę.
» 11 stycznia 2022, 07:44 #19
PatDevil83: Komentarz zedytowany przez usera dnia 11.01.2022 09:31

G…. wiesz kolego o Rangnicku i g….piszesz!
Owszem nie jest może to trener pokroju Kloppa czy Gardioli ale bez przesady! Olę czy tam jakiś Carrick mu wiedzą trenerską i osiągnięciami do pięt nie dorastają! Na tamtych patrzysz jako piłkarz to się śmiać chce taki autorytet sprawiają! Zresztą widać co po Ole zostało.. Banda rozpuszczonych nieudaczników którym ciężko do piłki dobiec i dobić ją jak to świetnie wczoraj zaprezentował pan Rushford! Pośmiewisko jakieś! RR powinnien się ostro wziąć za to patałajstwo.. Albo grają w końcu jak przypada na Manchester United albo ława i na koniec sezonu wypad! Bez względu na nazwiska!I wierze że coś takiego może w końcu nastąpić jak nie będziemy w Top 4! Zobaczycie..
» 11 stycznia 2022, 09:29 #18
GuteFrage: Trener po sześćdziesiątce,który przez ostatnie lata pełnił funkcje doradcy będzie wprowadzał nowoczesny futbol xd niezły fikołek
» 11 stycznia 2022, 09:43 #17
Anhel: Bełkot
» 11 stycznia 2022, 06:22 #16
HarryBrown: Po takich meczach jednak łatwiejsze życie mają kibice bo mogą powiedzieć/napisać to co faktycznie myślą. Ralf jako menedżer niestety ale musi ważyć słowa. W trakcie meczu było po nim widać i wkurzenie jak i niemoc.
» 11 stycznia 2022, 06:13 #15
vanantgaal: Sorry Ralf ale ja nie dostrzegam tego postępu. Za Ole mieliśmy jakieś przebłyski, teraz nie ma nic.
» 11 stycznia 2022, 06:00 #14
soldier: Gdzie on ten postęp widzi? Chyba postęp w realizowaniu założeń "depressing" football.
» 11 stycznia 2022, 05:51 #13
sturmik: No i przyszedl Ralf, spróbowal naszych nauczyc pressingu.
Wyszlo ze prosciej bys psa tabliczki mnozenia nauczyl, bo chlopaki go zignorowaly i obrazily sie jak okazalo sie ze rozwiazaniem jest wiecej biegania.
Teraz -aby prasa i kibice nie wyniesli jego glowy na pice - dal im jak wujek Ole - po prostu pilke i gramy sobie jak srednia druzyna z Championship z kontry z kazdym rywalem.
Trudno - kota latac nie nauczysz przez pol sezonu wiec trzeba to dograc jakos i sie nie rozkraczyc.
» 11 stycznia 2022, 05:38 #12
pmax122: Raczej regres. Dziś wszystko oprócz obrony w górę to poziom jakiegoś Norwich. Wygląda to trochę tak jakbyśmy mieli fizycznie najgorzej przygotowaną drużynę do grania w całej PL. A jak nie ma siły to gra ani dobrze nie wygląda ani piłkarzą przyjemności nie sprawia
» 11 stycznia 2022, 02:00 #11
kibicRONALDO: O jakiej on kontroli mówi? Cały czas było czuć w powietrzu gola na 1-1. Ragnick zacznij oglądać Manchester City. Drużyna Guardioli jest najlepszym przykładem jak należy kontrolować mecze: utrzymywać się przy piłce i rozgrywać długi atak pozycyjny daleko od bramki.
» 11 stycznia 2022, 01:33 #10
devilek777: Mówi o kontrowaniu, a nie kontrolowaniu.
» 11 stycznia 2022, 02:01 #9
kibicRONALDO: Nie doczytałem. Do usunięcia wpis
» 11 stycznia 2022, 02:21 #8
MRG: Nie widać żadnego postępu
» 11 stycznia 2022, 00:47 #7
hraboNX: A co on ma powiedzieć w wywiadzie z dziennikarzem? Ludzie... Jak będzie wytykał błędy i narzekał na piłkarzy, to tylko podsyci dziennikarskie opowieści o buncie i kwasach w zespole. Na ostre, męskie słowa jest miejsce w szatni. To tam trzeba powiedzieć surową prawdę.
» 11 stycznia 2022, 00:15 #6
Hormon666: Postęp wyjaśniła grafika ustawienia United na FlashScore, gdzie tam była dziura w środku od linii połowy do pola karnego. Jak w meczu z resztą.
» 11 stycznia 2022, 00:10 #5
SzpakUtd: Ten wywiad to zapewne ściągnięcie narastającej presji z naszych biednych chłopaczków. Zaorać.
» 10 stycznia 2022, 23:57 #4
rvn10: Fatalna gra dalej jest ale przynajmniej nie przegrywamy z Watfordem 4-1. Dalej wierzę, że będzie lepiej. Z krytyką do Niemca jeszcze bym się wstrzymał.
» 10 stycznia 2022, 23:54 #3
PatDevil83: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.01.2022 23:54

Nie wiem gdzie i u kogo dokładnie Panie Rangnick dostrzegasz ten postęp w grze??
U Freda?? Lindelofa?? Rushforda?? Greenwooda? Czy może u Fernandesa który już od miesięcy gra piach?! Jedynie kto dziś solidnie zagrał na miarę swoich możliwości to nasz pan Ratujtyłek David De Gea i Varane! No i Luke Shaw w końcu się wziął za życie i wreście coś tam na lewym skrzydle pokazuje.. A reszta?? Brak komentarza! Proszę sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie Herr Rangnick. Bo obecnie jest to żenujące co Pan tu opowiada..Dobranoc
» 10 stycznia 2022, 23:52 #2
LukasMUFC: Chłopie chyba pora na wymianę okularów.
» 10 stycznia 2022, 23:40 #1