Solskjaer: Zaryzykowaliśmy i dopisało nam szczęście

» 30 września 2021, 00:03 - Autor: matheo - źródło: BT Sport
Ole Gunnar Solskjaer zdaje sobie sprawę, że do Manchesteru United uśmiechnęło się szczęście w meczu z Villarrealem (2:1) w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły wygrały dzięki bramce Cristiano Ronaldo w doliczonym czasie gry.
» Ole Gunnar Solskjaer w środę mógł cieszyć się z wygranej z Villarrealem
– Takie rzeczy się zdarzają na Old Trafford. Wielokrotnie byliśmy tego świadkami – mówi Solskjaer w rozmowie z BT Sport.

– To jasne, że musieliśmy zaryzykować i ostatecznie dopisało nam szczęście.

– Villarreal to dobry zespół, ciężko ich pokonać. Od finału Ligi Europy nie przegrali spotkania. To było trudne starcie, bo graliśmy u siebie i chcieliśmy zwycięstwa. Rywale grali natomiast bardzo dobrze. Jeśli nie zdecydowalibyśmy się zaatakować, to Villarreal był zadowolony z tego, że jest głęboko cofnięty.

Solskjaer pytany o zwycięskiego gola Cristiano Ronaldo przyznaje: – Czasami nie chodzi o „podaj piłkę tutaj, podaj tam”, a o trybuny. Stretford End pomogło wpakować piłkę kilka razy do siatki. Wiem o tym doskonale. Gdy masz Cristiano na murawie, to zawsze masz szansę.

– Ronaldo jest bardzo dobry pod bramką rywali. Ma wpływ na każdego: publiczność, piłkarzy i cały klub.

– Wygrywanie meczów w taki sposób jest ogromnie ważne dla zawodników, po tym jak przegraliśmy w taki sposób w Bernie. Wolę mieć zwycięstwo i porażkę, niż dwa remisy – dodaje Solskjaer.

Fernandes: Atmosfera na Old Trafford była niesamowita
Ronaldo: Kibice mają swoją rolę do odegrania

Komentarze (20)

marcB: MASAKRA! Żadnego wyuczonego schematu. On im mówi - grajcie jak najlepiej. Co znaczy dobry trener ? Patrzcie na juve, odpada dwóch najlepszych, dybala i morata… a oni wygrywają. BO MAJĄ TRENERA
» 30 września 2021, 09:01 #20
atotrikos: Evra co piękne show zrobił wczoraj po golu CR7 - miny w studiu bezcenne.
» 30 września 2021, 09:11 #19
Ta3k: jeszcze niedawno Juve było w strefie spadkowej, tak więc wiesz...
» 30 września 2021, 09:12 #18
klusek0128: Tyle że Chelsea też nie miała kluczowych zawodników a i tak była w stanie gnieść juve które zagrało jak MU czyli fura szczęścia i bramka z pupy.
» 30 września 2021, 09:17 #17
Dejfmi: których kluczowych zawodników nie miała Chelsea ?
» 30 września 2021, 13:55 #16
Vamp: chyba chodzi mu o Kanthe i Jamesa
» 30 września 2021, 14:08 #15
Dejfmi: Przecież Chelsea w tym sezonie często gra bez Kante i Kova i Żorżinjo to ich podstawowi zawodnicy.

Utrata dwóch piłkarzy przy takim fachowcu stanowi problem w zatrzymaniu dziesiątego w Serie A Juventusu ?
» 30 września 2021, 14:23 #14
klusek0128: Brak Kante, Mounta, Pulisica czy Jamesa to dla ciebie nie jest osłabienie ?!? To co nim jest ??
» 30 września 2021, 15:21 #13
klusek0128: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.09.2021 08:44

Człowieku... Ty nie masz odrobiny szczęścia tylko całe jego pokłady. To co gra ten zespół gdzie jego wartość jest kilkukrotnie wyższą od przeciwnika to jest skanda. Tak można wygrywać pojedyncze mecze ale na pewno nie trofea.
Na tle Vilaraealu MU wyglądał tragicznie. Dobrze że nie mieli dnian bo mogło by się skończyć blamażem.
» 30 września 2021, 08:44 #12
BNK: Są tu osoby, które piszą "Ole time." To ma się niby odnosić do końcowych minut i nawiązywać do Fergie time. A wg mnie Ole time to te 70-80 minut, kiedy gramy piach.
» 30 września 2021, 08:33 #11
PatDevil83: Kurde. Szanuje tego gościa bo to legenda naszego klubu, ale te jego wypowiedzi czasami mam wrażenie że są oderwane od rzeczywistości albo celowo unika pewne fakty które każdy trener po takim meczu dostrzega i o nich jasno mówi! Panie S. Wczoraj to z naszej strony do 60 min. graliśmy totalny piach, choć nie wiem czy wogóle nawet można to nazwać grą?! Gdy by nie De Gea to byśmy już pierwszej połówce mieli 0:2! Bo obrona była niczym wielka dziura ozonowa! Kompletna nie szczelność po między defensywną pomocą a samą obroną.. Szczególnie po bokach! Ten cały Dalot czy Sralot to był wczoraj jednym wielkim koszmarem a nie graczem.. Kogo on w ogóle krył?? Bo napewno nie przeciwnika! Tak daleko zawsze stał od przeciwnika i tyle miejsca zostawiał na prawej stronie że każda akcja z tamtej strony kończyła się poważnym zagrożeniem dla nas! Ten chłopak najpóźniej w 1 połowie już powinien być zmieniony.. Ale cóż. Ponadto totalne niezgranie między pomocą a atakiem! Pan fryzurka Pogba to chyba gra już na siłę bo widać że zero serca i motywacji zostawia na boisku te ostatnie mecze, po prostu gościu pokazuje że chce już odejść z tęgo klubu.. Dlatego on wedle mnie powinien pójść pierwszy na wylot jak tylko się nadarzy okazja! Bo bądźmy sobie szczerzy, co nam z takiego pseudo gwiazdorka który w 10 meczach 2/3 mecze zagra bardzo dobrze a 7 do bani?! Bruno F wczoraj też grał jak by chciał a nie mógł … Nie wiem ale ostatnio też jakiś kompletny spadek formy u niego! Sancho wczoraj nie najgorszy występ, ale on chyba w myślach nadal się nie odnalazł w tym klubie.. W BVB mu to zdecydowanie lepiej szło! Nie mówiąc już o Fredzie który może wczoraj nie grał długo, ale samo wejście na murawę i to w meczach takich jest poważną kompromitacją Panie Ole! On powinien razem z Pogbą opuścić ten klub.. Tyle lat, tyle szans i nici z tego!Poza tym ciągle się pytam dlaczego zawsze tak późno jest wystawiany taki walczak i piłkarz z taką klasą i doświadczeniem tylko na 10 minut jak Cavani?? On wczoraj wyciągu tych 10 minut więcej zrobil i dał z siebie niż prawie cała reszta drużyny! Ok może nie jest opcją na 90 minut ale skoro Krycha to potrafi ze swoimi 36 latkami to dlaczego Cavani nie może choć zagrać te 45 minut?! A jest przecież facet w formie i to widać.. Poza tym to jest facet z jajami z sercem do walki o każdą piłkę .. Chyba wczoraj każdy to widział! Stąd kompletnie nie rozumiem podejście trenerskie co do tego! Podsumowując to wszystko ..mamy naprawdę wielu wspaniałych zawodników i to klasy światowej którzy potrafią wiele dla naszego klubu zrobić, z tym że trzeba ich dobrze zgrać ze sobą Panie S. 😉 A jak na razie widzę słowa pana Rio Ferdynanda tu się niestety sprawdzają.. Że nasz trener ma brak pomysłu to wszystko poukładać ! Poza tym niestety ale mamy też trochę złomu w drużynie którego należy się natychmiast pozbyć.. Wydaje mi się że gołym okiem można dostrzec o kogo chodzi !;) Więc jeśli nasz trener natychmiast nie ogarnie ten burdelik i nie wprowadzi jakiś konkretny i efektywny plan na grę, to przykro mi i z całym szacunkiem ale powinien tak samo jak niektórzy w trybie natychmiastowym wylecieć .. Bo jak przyjdzie taki Bayern czy PSG czy nawet Liverpool w takiej formie jak teraz, to mamy na każdym kroku baty gwarantowane panowie! Ale to dużo zależy teraz od naszego trenera… Mamy szanse coś z tym zrobić, ale to musi się stać już Panie Ole! I nie ma co upiększać i koloryzować tylko trzeba spojrzeć faktom w oczy i w końcu coś z tym zrobić… Inaczej czeka nas tragedia z taką grą jak obecnie prezentujemy w tym sezonie! Pozdrawiam wszystkich kumatych fanów!💪😉
» 30 września 2021, 08:29 #10
Quebambino: S'ton - szczęście, Wolves - szczęście, West Ham - szczęście, AV - porażka, YB - porażka, Villareal - szczęście.

W zespole mamy Pogbę, Ronaldo, Bruno, Sancho, Greenwooda, Varane, Maguire, Shawa, Wan-Bissakę, a na ławce Lingarda, Cavaniego, Van de Beeka, Tellesa czy Lindelofa.

Ferguson też czasem wygrywał mecz w Fergie Time, ale między tymi SZCZĘŚCIAMI, wygrywał 3-4 mecze w ładnym stylu, masakrując rywala.
» 30 września 2021, 08:20 #9
atotrikos: Ta i gdzieś przy wynikach 3-0 wchodziła młodzież czy ludzie którzy chcięli zaistnieć. Śmiało ich wpuszczał gdzieś około 60minuty a teraz nawet przy takim stanie Bruno grałby pełne 90 XD

Takie różnice.
» 30 września 2021, 09:10 #8
Vamp: Najgorsze jest to ze jeśli nadal mamy tu kibiców którym wynik meczu przesłonił prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy i nagle znów są w stanie dać czas temu trenerowi to tym bardziej zrobi to nasz zarząd który pewnie nawet meczy nie ogląda tylko sprawdza wyniki
» 30 września 2021, 11:01 #7
DaredevilUtd: Ile na tym szczęściu mozna jechac. Gra leżała do straty bramki, cały mecz na farcie. Gdyby nie genialny David to bysmy juz nie mieli po co wychodzic na drugą połowę.
» 30 września 2021, 07:36 #6
jaratkow: Dobrze, że OGS ma świadomość tego, że mieliśmy wczoraj szczęście. Ale czy "szczęście" to jest właśnie to na co powinniśmy liczyć posiadając taką drużynę..? Wystarczy porównać dwa ostatnie mecze z Villarealem by zobaczyć różnicę w prowadzeniu drużyny przez trenera Emery'ego i OGS. Ten pierwszy próbuje korygować skład już od ok.60 minuty. OGS daje swoim rezerwowym z reguły 10 lub mniej minut... Jeśli OGS nie zacznie się szybciej uczyć i wyciągać wnioski z tego co go otacza... będzie musiał liczyć na coraz więcej szczęścia
» 30 września 2021, 06:57 #5
vanantgaal: Zupełnie nie rozumiem tego wyczekiwania do ostatnich minut meczu żeby wprowadzić kogoś nowego. Takie czekanie, że może w końcu zacznie to funkcjonować ale zazwyczaj nie zaczyna. Wczoraj mecz wygrał nam DDG bo gdyby nie on to po pół godziny byłoby po meczu.
» 30 września 2021, 07:49 #4
UnitedWeStand: Villarreal miało takie okazje, że remis byłby sukcesem, a wygrana to cud.

De Gea znowu ratuje.
Chyba można już śmiało powiedzieć, że Hiszpan wrócił do formy.
» 30 września 2021, 02:04 #3
seth: Obrona w tym klubie to dramat. Zeby dopuscic do tylu klarownych sytuacji jakis tam Villareal to mocno niepokojace.
» 30 września 2021, 00:36 #2
DevoMartinez: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.09.2021 00:43

Boki obrony dzisiaj faktycznie dały się objeżdzac jak dzieci ale większy problem to to, że zostawiamy mase miejsca w srodku pola i wystaczy wbiegac w te rejony i nasi pomocnicy nie nadąrzają wracać. Jak bronimy głęboko to jeszcze to jakoś funkcjonuje ale po naszej stracie piłki jest dramat transision defense u nas kuleje jak pająk bez nóg. I nie ma wtedy znaczenia jaka jest linia obrony bo i tak tworzą się przewagi liczebne pod naszym polem karnym :s

A dodam, że to cena za takiego pomocnika na DM jakim jest Pogba. Teraz widać czemu Ole woli grać Fredem i Mct z tyłu a Pogbe pchać nawet na skrzydło byle dalej od naszego pola karnego. Miałem nadzieje, że francuz sie ogarnie ale mu się na DM nie chce grać. Kolejny raz przeszedł koło meczu.
» 30 września 2021, 00:41 #1