Oceny pomeczowe: Manchester United vs Aston Villa 2:1

» 1 stycznia 2021, 23:34 - Autor: matheo - źródło: MEN
Piłkarze Manchester United mają powody do zadowolenia po pierwszym meczu w 2021 roku. Czerwone Diabły pokonały Aston Villę 2:1 w 17. kolejce Premier League. Jak występ zawodników Ole Gunnara Solskjaera ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Bruno Fernandes i Anthony Martial wpisali się na listę strzelców w meczu z Aston Villą
David de GeaDavid de Gea
Zanotował dobrą interwencję po strzale Johna McGinna przy stanie 0:0. W drugiej połowie kolejna interwencja i ważna obrona w doliczonym czasie gry.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.16

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Nie zaczął najlepiej, ale zanotował pierwszą asystę w sezonie po dośrodkowaniu do Martiala. Wyłączył się przy golu Aston Villi, ale później odkupił winy interwencją na dalszym słupku.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.95

Eric BaillyEric Bailly
Nadal pokazuje dobrą formę. To jego czwarty mecz z rzędu w United. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy od września 2017 roku. Lepiej uzupełnia Maguire’a niż Lindelof. Ogromnie ważny blok w końcówce.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.96

Harry MaguireHarry Maguire
Wygląda na dużo lepszego środkowego obrońcę, gdy ma obok szybkiego Bailly’ego. Pokazał autorytet, choć zaspał przy bramce dla rywala.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.36

Luke ShawLuke Shaw
Nie był wykorzystywany tak często, jak powinien w pierwszej połowie. W drugiej ruszył z miejsca.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.9

FredFred
Kolejny dobry występ w linii pomocy, w ustawieniu, w którym zagrał do tej pory raz w tym sezonie. Nie tracił piłek i był bliski wpisania się na listę strzelców.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 5.55

Scott McTominayScott McTominay
W cieniu swoich kolegów z linii pomocy. Nie zagrywał najlepszych podań. W drugiej połowie było gorzej i został zmieniony.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 7.36

Paul PogbaPaul Pogba
Gdyby Pogba grał tak co tydzień, to fani Manchesteru United nie interesowaliby się tym, co gada jego agent. Ten występ musi być dla niego wyznacznikiem standardów, przed i tak nieuniknioną sprzedażą latem.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.6

Bruno FernandesBruno Fernandes
Wykreował kilka sytuacji w szóstym meczu od pierwszej minuty w ciągu 15 dni. Strzelił też swojego 15. karnego dla United. Na pewno doceni to, że przed meczem z City jest 5 dni przerwy.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.36

Marcus RashfordMarcus Rashford
Wrócił na prawe skrzydło, ale często był sfrustrowany po pojedynkach z Mattem Targettem. Trochę samolubny w grze. W drugiej połowie się poprawił.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.16

Anthony MartialAnthony Martial
Zmusił Emiliano Martineza do interwencji, zanim go pokonał. Pierwszy ligowy gol na Old Trafford od lipca. Chwilami znikał z radaru.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.15

Zmiennicy:

Nemanja MatićNemanja Matić (za McTominaya 65’)
Poprawa względem gry Scotta McTominaya.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.12

Daniel JamesDaniel James (za Fernandesa 87’)
Trochę pobiegał po boisku.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.65

Axel TuanzebeAxel Tuanzebe (za Freda 90’)
Wszedł w doliczonym czasie gry.
MEN: -/10 DevilPage.pl: 7.11

Fernandes: Najważniejsze dla nas jest budowanie zespołu
Solskjaer: To zwycięstwo wiele dla nas znaczy

Komentarze (29)

levy181: Ostatnio zarówno Rash jak i Greenwood gdy atakują szukają tylko bramki nie patrza że są partnerzy lepiej ustawieni starają się kończyć sami.
» 3 stycznia 2021, 10:49 #28
Pezet: Imo Fred zagrał niezły mecz a Scott słabiutki . Nie kumam tych ocen tutaj
» 2 stycznia 2021, 14:39 #27
Pochmurny: No nie i jak tu czasem nie użyć mocniejszych osób które oceniają jak oceniają zawodników... Fred dobry mecz, a tu jakby nic innego nie robił tylko zawalał bramki. Scott tragiczny mecz, żadne jego podanie do przodu nie było dobre. Bramka dla przeciwnika winą Harry'ego? Co wy bierzcie? Jest to głupi, dziecinny i nie wiem jak jeszcze określić dalej błąd Aarona który pozostawił autostradę na swoim boku. Najlepiej podsumował to Gary gdy komentował mecz, że zawodnik leci na swoją pozycję albo dostaje kartkę żeby nie mogli wznowić. Oczywiście, że nawet gdy dośrodkowanie idzie po takiej akcji to trzeba starać się wybronić, ale nie zawsze się udaje. Trzeba pamiętać, że sytuacje bramkowe zaczynają się często już przy polu karnym przeciwnika. Każda strata może być usprawiedliwiona, ale nie takie odcięcie myślenia. Ten chłopak jest obrońca i to ponoć fantastycznym bo umie zrobić wślizg... Nie ma ulubieńców i winnych w obiektywnych ocenach. Aaron zawalił bramkę, ale też widziałem szczęśliwa asystę (obrońca jakimś cudem nie wybił tego, ale asysta jest) i dobre wyjęcie piłki z głowy El Ghaziego. Gdyby nie jego idiotyczne zachowanie przy bramce to całokształt byłby zdecydowanie lepszy za ten mecz bo nawet starał się grać w ofensywie czego zazwyczaj nie robi. Ciągle wypomina się Fredowi, że źle poda czy Martialowi, iż mało widoczny, a Rash jest super bo dostanie piłkę i chaotycznie zacznie biec, a na końcu uderzy nie szukając kolegów przy okazji napędzając kontrę przeciwnika. Super, że strzela, ale jak widzę któryś już raz w meczu, że zawodnicy biegną pół boiska aby go wesprzeć, a ten olewa ich i tylko strzela (podaje) do bramkarza to mnie bardzo irytuje, a ich pewnie jeszcze bardziej. Nie dziwię siey potem, iż Martial czy inni już mają wywalone na ruch do przodu gdy Marcus ma piłkę. Paul jest jaki jest, ale u niego widać, iż gra pod zespół. Martial nie bez powodu gdy w klubie był jeszcze Romelu to Francuz był głównym jego asystentem. Belg miał swoje wady, ale zawsze wspierał kolegów i przekazywał pozytywną energię walcząc czy nawet dziękując za każdą piłkę w jego stronę (może malutki gest, ale gdy widzisz, Zet kumpel docenia twoje starania to chcesz mu posłać kolejną). Marcusa da się lubić gdy wszystko idzie po jego myśli, ale gdy nie idzie to często myśli tylko o sobie. Napastnik musi być często samolubny, ale jak na razie to słaby z niego napastnik. Często jeszcze gorzej wygląda to gdy na boisku są Mason z Rashem bo wtedy to tak jakby jeden drugiemu na siłę nie podawał w odpowiednich momentach. Jeśli wszyscy w drużynie nie nauczą się, że ta jest najważniejsza to często będzie trzeba drżeć o wynik do końca. Fajnym obrazkiem był atak na Erica po meczu. Jedna kluczowa akcja i to on został bohaterem oraz zawodnicy dziękowali jemu, a to dlatego, że drużyna na tym zyskała. Każdy zawodnik zyska indywidualnie gdy cały zespół będzie grał do jednej bramki.
» 2 stycznia 2021, 12:35 #26
Fenek: "Nie tracił piłek"- Fred
Taa, takie cuda się nie zdarzają. Jest ogromny progres u tego zawodnika ale nadal co najmniej jeden babol w meczu musi odwalić.
» 2 stycznia 2021, 10:12 #25
Klimaa: Bailly zagrał jak profesor. To Eric z 1 sezonu kiedy nas zachwycił. Jeśli zdrowie mu dopisze to świetnie - wg mnie to idealny moment na ocenę jego przydatności na przyszły sezon.
Stracona bramka to błąd 3 osób - AWB; McTominay oraz Maguire - każdy z nich powinien się lepiej zachować w tej sytuacji bo straciliśmy bramkę w dziecinny sposób.
Rashford zagrał bardzo słabe zawody - co z tego że kiwa i pokazuje niesamowitą energię bo gdy znajduje się w polu karnym podejmuje złe decyzje a jego strzały są bardzo słabej jakości.
» 2 stycznia 2021, 09:42 #24
waletpl: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.01.2021 08:56

"Pierwszy gol na Old Trafford od lipca."
Przecierz strzelił z Lipskiem pare tygodni temu.

Edit: błąd w tłumaczeniu. W oryginale jest "...first home league goal since July."
» 2 stycznia 2021, 08:54 #23
Mysli07: „ Pierwszy ligowy gol na Old Trafford od lipca. Chwilami znikał z radaru.”
» 2 stycznia 2021, 18:43 #22
Batigol222: Bailly był chyba najlepszy. Gdyby udało mu się utrzymać formę, to można to traktować jako transfer klasowego ŚO, bo gość nie dość, że jest szybki, to jeszcze dobrze radzi sobie w pojedynkach i cały czas gra na włączonym trybie "agresja", czym trochę przypomina Skriniara. Fred i McTominay już w meczu z Leicester wyglądali gorzej, niż duet Ndidi-Tielemans. Dzisiaj też wyglądało to średnio, zwłaszcza w drugiej połowie, bo właściwie całkowicie swobodnie operowała piłką na połowie United i te 22 faule nie wzięły się znikąd. Maguire nie dość, że mógł sprezentować bramkę AV w 96 minucie i uratował go tylko Bailly, to jeszcze kolejny raz złapał żółtą kartkę w taki sam sposób; daje się minąć i musi faulować.

Bruno generalnie grał dobrze. Problem polega na tym, że w drugim zespole grał Grealish i to jakoś optycznie pomniejsza jego występ. W innym spotkaniu to byłby "świetny" występ, dzisiaj było widać, ile jest w stanie dać zespołowi naprawdę świetny występ ofensywnego pomocnika, na dodatek ciągnącego swoją drużynę właściwie w pojedynkę.

Ogólnie w United ciągle brakuje operowania piłką z głębi pomocy. Ani Fred ani McTominay tego nie zapewniają, przez co zwyczajnie trudno jest kontrolować spotkanie. Pierwsza bramka to błąd Mingsa, który kontrolował Martiala ale wybrał najtrudniejszy wariant i finalnie minął się z piłką. Jak dla mnie mecz raczej na remis, ale AV w tym sezonie pozabiera sporo punktów teoretycznie mocniejszym zespołom. Pod względem jakości piłkarskiej na ten moment raczej zjadają taki Arsenal, na dodatek widać, że ta drużyna działa, tylko może brakuje jej bardziej ogarniętego ŚN. To był chyba najlepszy mecz w tym sezonie Premier League, również dzieki temu, że w II połowie Grealish grał koncert na miarę Messiego.
» 2 stycznia 2021, 01:04 #21
smutny87: Pisząc o najlepszym meczu tego sezonu PL masz na myśli wszystkie mecze? widziałeś chociaż połowę z nich?
» 2 stycznia 2021, 09:13 #20
getryscholesa: Fred 5.55 Rashford 7.16

XD
» 2 stycznia 2021, 00:35 #19
sisinho: Zwłaszcza gdy Rash każdy pojedynek z Targettem przegrywał i zbytnio nie chciał wracać.
» 2 stycznia 2021, 00:40 #18
ReddeviL1987: Ja nie wiem kto tu oddaje głosy... chyba dzieci, którym już od grania w fife myli się gra wirtualna od rzeczywistej. Masakra. Rozumiem pomylić się troszkę w ocenie. Czasami fantazja ułańska i u każdego potrafi się włączyć, ale żeby Fred dostał 5.5
» 2 stycznia 2021, 14:33 #17
Bylak: Trochę pobiegal po boisku - xd
» 2 stycznia 2021, 00:22 #16
DevoMartinez: Dla mnie McT i Fred równie słabo obaj w tym meczu. McT niedokładne podania, Fred to samo, w ostatnim sektorze boiska w ataku obaj nie potrafili podać dokładnie. I tu niestety chyba już tego nie zrozumiem jak brazylijski pomocnik ostatnie podanie może walić w nogi rywala i to w sumie mecz w mecz. Ale nvm. Obaj pozwolili na zbyt wiele Graelishowi a ataki na anglika najczęściej kończyły się faulami. Oby następny mecz lepiej.

Pogba na duży plus, bdb mecz i to mówie ja stały członek loży krytyków francuza. Drażnił mnie jeszcze jeden gracz u nas ale w tym roku skupiam sie na pozytywach więc się już nie czepiam.
» 2 stycznia 2021, 00:05 #15
damianmufc: Ludzie jaki najsłabszy mecz Bruno. Dla mnie zagrał dobrze lepiej niż w ostatnim meczu. Fred 6, dużo dobrych przechwytów ale irytował słabymi podaniami.
De Gea wraca do wysokiej formy!

MOTM: Bailly albo Pogba
» 2 stycznia 2021, 00:00 #14
KevoresUnited: Serio? Srednia ocen dla Freda 5.5? Proszę osoby które dały mu ocenę 5 lub niżej o argumentację dlaczego tak nisko ocenili jego występ. Chłop w pierwszej połowie był totalnym maestro, w drugiej zagrał gorzej, ale nie na tyle żeby ocenić całokształt jego dzisiejszej gry na ocene niższa niż 6 ( ja mu dałem ocenę 7). Proszę o zachowanie jakiegos obiektywizmu ( w obie strony ;)).
» 1 stycznia 2021, 23:53 #13
AgentBartezz: Tak rzeczywiście, w pierwszej połowie grał świetnie ale od ok 60. minuty zaczął grać fatalnie, psuł proste zagrania (choćby w jednej z sytuacji zamiast podać do boku boiska to chciał zagrać nad głową rywala, a trafił go w klatę i poszła akcja AV), głupie faule, ogólnie po jego zagraniach było więcej problemów niż pożytku. I wychodzi że jeśli pierwsza połowa na 8, a druga na 2 to całościowo 5.

Nie rozumiem też ocen z DP dla Scotta, który od początku grał nienajlepiej, poza kilkoma odbiorami, także dla AWB - kompletnie odcięło mu prąd przy bramce na 1:1, a to przede wszystkim obrońca
» 2 stycznia 2021, 02:16 #12
ReddeviL1987: Zgadzam się. Ja również dałem 7.
» 2 stycznia 2021, 14:40 #11
Saftmi: Fred miał ocenę zdecydowanie za dużą maks dałbym mu pomiędzy 6 a 7. Dużo złych podań ale nie zagrał aż tak tragicznie bo dawał sporo w defensywie .
» 1 stycznia 2021, 23:51 #10
rvn10: Dziwne te oceny, jak dla mnie Bruno zagrał słabo i dałbym mu maks 6. Najgorszy Rash 5 i to maks.
» 1 stycznia 2021, 23:42 #9
Saftmi: Rash zagrał dobry mecz, co chwilę nękał obronę rywali.
» 1 stycznia 2021, 23:48 #8
KevoresUnited: Rashford ma prawie wszystko co topowy skrzydłowy miec powinien: szybkość, zwinność, drybling, ale jego problem leży w wykańczaniu, zbyt często widzę jak uderza w bramkarza albo podejmuje złe decyzje po niesamowitym rajdzie miedzy obrońcami przeciwnika. Gdyby rash wiecej podawal po tych dryblingach w pole karne, to moim zdaniem byłby skrzydłowym kompletnym ( ale wciąż z deficytem doświadczenia)
» 1 stycznia 2021, 23:58 #7
MikeMU: te oceny są dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Bruno najsłabszy jego mecz od wielu tygodni, Fred w pierwszej połowie mocarz, ale widzę, ze oceny poszły za nazwiska.
» 1 stycznia 2021, 23:40 #6
sisinho: Świetna piłka do Martiala, parę dobrych podań gdzie nikt nie potrafił tego wykończyć czy dobry strzał gdzie Martinez sparował na poprzeczkę. No jeśli słaby mecz skonczyłby z 2 bramkami i asystą to ciekawi mnie jaki jest jego świetny.
» 2 stycznia 2021, 00:38 #5
MikeMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.01.2021 18:31

Wiesz, że zastanawiałem się czy piszesz o Fredzie czy Bruno. Fred też miał poprzeczkę i mógł mieć 3 asysty. Nie mówię że Bruno grał źle ale miał po prostu lepsze mecze.za to FED zagrał najlepszy mecz sezonu
» 2 stycznia 2021, 18:30 #4
Baross3535: Gada? Kto to pisze?
» 1 stycznia 2021, 23:38 #3
RooneyOmatko: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.01.2021 00:10

Dziennikarze MEN, opisy występów są tłumaczone przez redaktorów devilpage.
» 2 stycznia 2021, 00:10 #2
waletpl: A jak jest "gada" po angielsku? ;)
W oryginale jest: "If Pogba played like this every week then United fans wouldn't care what his agent was saying."
» 2 stycznia 2021, 08:46 #1