Statystyki: Norwich City - Manchester United 1:2

» 27 czerwca 2020, 21:17 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United musiał długo męczyć się z Norwich City w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Czerwone Diabły ostatecznie wygrały 2:1, ale zwycięski gol padł dopiero w końcówce dogrywki.
» Gol Harry'ego Maguire'a dał Manchesterowi United awans do półfinału FA Cup
Wynik rywalizacji w 51. minucie otworzył Odion Ighalo, który z bliskiej odległości pokonał Tima Krula. Po straconym golu Norwich City rzuciło się do odrabiania strat i dopięło swego w 75. minucie. Todd Cantwell zaskoczył Sergio Romero strzałem zza pola karnego.

Kluczowa dla losów meczu była sytuacja z 88. minuty. Timm Klose sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Odiona Ighalo i został wyrzucony z boiska. Kanarki zdołały natomiast dotrwać do dogrywki.

W doliczonym czasie gry przewaga Manchesteru United nie podlegała dyskusji. Zwycięskiego gola udało się zdobyć jednak dopiero w 118. minucie. Sposób na świetnie dysponowanego Krula znalazł Harry Maguire.

Manchester United rywala w półfinale FA Cup pozna w niedzielę. Oto najważniejsze statystyki z sobotniego meczu.

NORWICH CITY – MANCHESTER UNITED 1:2 (0:0, 1:1)
Posiadanie piłki: 34,2% – 65,8%
Strzały łącznie: 10 – 35
Strzały celne: 1 – 8
Strzały niecelne: 5 – 13
Strzały zablokowane: 4 – 14
Celność podań: 74,9% – 86,1%
Rzuty rożne: 2 – 12