Manchester United w sezonie 2026/2027 będzie musiał liczyć się z dużo większymi obciążeniami meczowymi. Czerwone Diabły muszą więc znacząco wzmocnić kadrę. Media od dawna spekulują, że priorytetem klubu z Old Trafford będą transfery do drugiej linii.
Wzmocnienia na Ligę Mistrzów
– Michael Carrick będzie bardzo zadowolony, ale myślę też, że w głębi duszy nieco rozczarowany, że nie wygrali tego spotkania 3:0 lub 4:0 – stwierdził Neville na antenie
Sky Sports po
meczu z Liverpoolem (3:2).
– Powinni rozstrzygnąć to spotkanie i załatwić Liverpool, bo rywale nie byli w grze. Manchester United wygrał mecz i to jest najważniejsze, ale myślę, że Carrick nie da się oszukać po tym, co zobaczył w drugiej połowie.
– Wie, że musi przebudować defensywę i pomoc. Jeśli zamierzasz grać ustawieniem 4-4-2, którego jestem wielki zwolennikiem, to musisz mieć dwóch wyjątkowych zawodników i obrońców, którzy potrafią grać jeden na jednego.
– Wymagamy sporo od tych zawodników. Moim zdaniem United potrzebują lewego obrońcy na kolejny sezon, bo Luke Shaw zagrał w każdym spotkaniu w tym sezonie i może mieć problemy. Potrzebują środkowego obrońcy na 100%. Muszą też sprowadzić dwóch pomocników. To są cztery priorytety. To piłkarze, których chciałbym dodać do tego składu.
Koniec Masona Mounta?
Neville zasugerował, że Manchester United mógłby dokonać piątego transferu, gdyby sprzedał Masona Mounta. Anglik nadal nie przekonał do siebie kibiców po transferze z Chelsea w 2023 roku.
– Jeśli udałoby się wymienić Masona Mounta na kogoś innego, kto mógłby grać tu i tam, byłby bardziej elastyczny w linii pomocy i ataku, to powiedziałbym, że trzeba piątego transferu. Jeśli to się nie uda, to te cztery pozycje są priorytetem i to muszą być zawodnicy najwyższej klasy – dodał Neville.