Oceny: Tottenham Hotspur vs Manchester United 1:1

» 20 czerwca 2020, 00:00 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United restart sezonu 2019/2020 w Premier League rozpoczął od remisu 1:1 (0:1) z Tottenhamem Hotspur. Jak występ piłkarzy w Londynie ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Paul Pogba wywalczył rzut karny dla Manchesteru United w meczu z Tottenhamem
Wynik meczu w Londynie otworzył w 27. minucie Steven Bergwijn. W drugiej połowie do remisu doprowadził Bruno Fernandes, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Paulu Pogbie.

David de GeaDavid de Gea
Błąd przy bramce Stevena Bergwijna, rutynowa interwencja po strzale Sona. Status bramkarza numer 1 został podany w wątpliwość.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.08

Luke ShawLuke Shaw
Nie potrafił zatrzymać Serge’a Auriera na swojej stronie w pierwszej połowie. Później było lepiej. Zanotował kluczowy wślizg na Lameli. Wypracował też szansę Martialowi.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.48

Harry MaguireHarry Maguire
Jego brak mobilności został brutalnie obnażony przez Bergwijna, co zmieniło mecz. Nieuważny przy drugiej szansie dla Spurs po zmianie stron.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.94

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Harry Maguire zawinił bardziej przy golu Bergwijna, ale i Szwed nie zdołał zmniejszyć dystansu, by zablokować strzał.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.42

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Bruno Fernandes zachęcał go, aby ten podłączał się do ataków, ale robił to rzadko. Miał problem z Sonem.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.74

FredFred
Dał się złapać kilkukrotnie na początku spotkania. Zabrakło mu trochę cynizmu, aby stanąć na drodze Bergwijna przy jego bramce. Ustąpił miejsca Paulowi Pogbie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.45

Scott McTominayScott McTominay
Agresywny i słyszalny na boisku, co może zaświadczyć sędzia. Chwilami odsłaniał Freda, co powodowało zagrożenie. Tak też było przy straconej bramce.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.07

Daniel JamesDaniel James
Niemal zawsze zaczyna szlagiery od pierwszej minuty, ale tym razem nie uzasadnił swojego wyboru. Nie sprawił problemów Benowi Daviesowi i został zmieniony.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 3.74

Bruno FernandesBruno Fernandes
Najbardziej kreatywny piłkarz Manchesteru United. Stworzył dwie najlepsze szanse w obu połowach, jedną Martialowi, a drugą Rashfordowi. Doprowadził do remisu.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.31

Marcus RashfordMarcus Rashford
Miał dobrą okazję, aby dać Manchesterowi United prowadzenie. Przegrał też pojedynek w akcji bramkowej Bergwijna. Niekonsekwentny przy piłce.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.34

Anthony MartialAnthony Martial
Solskjaer krzyczał na Martiala: „Wbiegaj w pole karne, Antho”. Pozostawał poza szesnastką. Ożywił się w akcji, w której światowej klasy interwencję zanotował Lloris.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.21

Zmiennicy:

Paul PogbaPaul Pogba (za Freda 62’)
Niemal natychmiastowo poprawił grę United i wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Fernandes.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.69

Mason GreenwoodMason Greenwood (za Jamesa 62’)