12 lat od finału Ligi Mistrzów w Moskwie. „Tego dnia spełniły się marzenia”

» 21 maja 2020, 13:06 - Autor: matheo - źródło: twitter.com
Manchester United dokładnie 12 lat temu pokonał w dramatycznych okolicznościach Chelsea w finale Ligi Mistrzów i sięgnął po tytuł najlepszej drużyny klubowej w Europie. Dziś pamiętny wieczór w Moskwie przypomnieli kibicom byli zawodnicy Czerwonych Diabłów.
» Manchester United dokładnie 12 lat temu świętował zdobycie Pucharu Europy
Finał na Łużnikach miał bardzo emocjonujący przebieg. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Wynik spotkania otworzył w 26. minucie Cristiano Ronaldo, a przed przerwą wyrównał Frank Lampard.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła druga połowa, ani też dogrywka. O triumfie w Lidze Mistrzów w sezonie 2007/2008 decydowały rzuty karne. W trzeciej serii pomylił się Cristiano Ronaldo i Czerwone Diabły były w podbramkowej sytuacji. W piątej serii, przy stanie 4:4, triumf londyńczykom mógł zapewnić strzał Johna Terry’ego. Kapitan The Blues poślizgnął się, nie trafił w bramkę i pozwolił United wrócić do gry. W siódmej serii karnego egzekwowanego przez Nicolasa Anelkę obronił Edwin van der Sar, a piłkarze sir Alexa Fergusona wygrali ostatecznie 6:5.

– Nigdy nie zapomnimy tego deszczowego wieczoru w Moskwie – napisał w czwartek Edwin van der Sar na swoim Twitterze. Holender pełni obecnie rolę prezesa Ajaxu Amsterdam, ale z nostalgią wspomina swój pobyt na Old Trafford.

O ważnym dniu przypomniał też kibicom Rio Ferdinand: – Tego dnia spełniły się marzenia. Moskwo, dziękuję.

– Dwanaście lat temu Moskwa była czerwona – napisał Mikael Silvestre, były defensor United.

Skład Manchesteru United z meczu z Chelsea: Van der Sar - Brown (Anderson 120+), Ferdinand, Vidić, Evra - Hargreaves, Carrick, Scholes (Giggs 87'), Ronaldo - Rooney (Nani 101'), Tevez