U-18: Festiwal bramek i trzy punkty Manchesteru United

» 10 marca 2020, 21:53 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Wtorkowe zaległe spotkanie Evertonu z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się zwycięstwem gości 3:2. Na listę strzelców po stronie United wpisali się Ayodeji Sotona oraz Anthony Elanga.
» Czerwone Diabły wróciły z Liverpoolu z kompletem punktów
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po odniesieniu dwóch zwycięstw w pięciu ostatnich kolejkach ligowych. Ekipa The Toffees w tym czasie trzykrotnie pokonywała swoich rywali.

Goście zdołali wyjść na prowadzenie tuż przed upływem pół godziny. Hannibal Mejbri świetnie dograł na prawe skrzydło do Łukasza Bejgera, a polski obrońca zaliczył asystę przy trafieniu Ayodejiego Sotony.

Tuż przed końcem pierwszej połowy urazu doznał lewy obrońca Manchesteru United, Reece Devine. Na placu gry zastąpił go Will Fish.

Drużyna Evertonu potrzebowała tylko pięciu minut po wznowieniu gry, żeby doprowadzić do wyrównania. Wszystko zaczęło się od straty piłki przez Hannibala Mejbriego w środku boiska, a później szybką kontrę gospodarzy wykończył Tyler Onyango.

Manchester United nie zraził się stratą bramki i przed upływem godziny gry ponownie znalazł sposób na defensywę rywali. Gol był zasługą solowej akcji Anthony'ego Elangi, który przedarł się w pole karne i sprytnym uderzeniem posłał futbolówkę do siatki.

Niedługo później stojący w bramce The Toffees Žan Luk Leban spóźnił się z interwencją i sfaulował Sotonę w we własnym polu karnym. Rzut karny na gola zamienił sam poszkodowany.

Nadzieję w serca kibiców i piłkarzy Evertonu wlał Thomas Cannon, który wpisał się na listę strzelców w 69. minucie.

Do ostatniego gwizdka arbitra rezultat nie uległ już zmianie i gracze Manchesteru United mogli cieszyć się szóstego ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Kolejnym rywalem podopiecznych Neila Ryana będzie Sunderland.

Premier League do lat 18
USM Finch Farm, Liverpool

Everton - Manchester United 2:3 (0:1)
Bramki: Tyler Onyango 50', Thomas Cannon 69' | Ayodeji Sotona 29', 66', Anthony Elanga 59'

Everton: Leban - Hosie, Welch, Thompson, Small - Onyango, Hughes - Dobbin, McAllister (Higgins 72'), Quirk - Cannon

Manchester: Mastny - Bejger, Mengi, Šviderský, Devine (Fish 45') - Hardley, Helm, Mejbri (McCann 79') - Elanga (Wellens 70'), Sotona, Shoretire