Statystyki: Manchester United vs AZ Alkmaar 4:0

» 12 grudnia 2019, 23:08 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United pokonał AZ Alkmaar 4:0 (0:0) na zakończenie fazy grupowej Ligi Europy. Dwie bramki dla Czerwonych Diabłów w czwartkowy wieczór zdobył Mason Greenwood, a po jednej dołożyli Ashley Young i Juan Mata.
» Manchester United pokonał AZ Alkmaar 4:0 w 6. kolejce Ligi Europy
Wszystkie gole na Old Trafford padły w drugiej połowie, w odstępie zaledwie 11 minut.

Manchester United dzięki wygranej wygrał rywalizację w grupie L i w poniedziałkowym losowaniu 1/16 finału Ligi Europy będzie rozstawiony.

Oto najważniejsze statystyki czwartkowego meczu.

MANCHESTER UNITED – AZ ALKMAAR 4:0 (0:0)
Posiadanie piłki: 49,9% – 50,1%
Strzały łącznie: 11 – 6
Strzały celne: 6 – 3
Strzały niecelne: 3 – 3
Strzały zablokowane: 2 – 0
Celność podań: 89% – 90%
Rzuty rożne: 3 – 2