U-23: Osłabiony Manchester United rozbity przez Aston Villę

» 23 września 2019, 21:51 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Aston Villi z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 23 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1. Jako jedyny na listę strzelców po stronie United wpisał się Aliou Traore.
» Czerwone Diabły musiały uznać wyższość Aston Villi
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po skromnym zwycięstwie nad Fulham. Ekipa The Villans miała za sobą porażkę 0:2 przeciwko Stoke City.

Rywalizacja w Walsall rozpoczęła się niezwykle pechowo dla Jacoba Ramseya. Napastnik gospodarzy musiał na chwilę opuścić murawę z rozbitym nosem już po dwóch minutach.

Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Aston Villa wyprowadziła szybki atak, który niemal zakończył się trafieniem Ramseya. 18-latek posłał piłkę tuż nad poprzeczką bramki Matěja Kovářa.

Chwilę później wystarczającą precyzją wykazał się Indiana Vassilev. Amerykanin wykorzystał warunki pogodowe i płaskim strzałem pokonał golkipera Manchesteru United.

W 19. minucie doskonałą szansę na podwyższenie prowadzenie zmarnował Tyreik Wright. Skrzydłowy gospodarzy przedostał się z piłką w pole karne United, ale jego strzał ominął bramkę w znacznej odległości.

Sześć minut później Anthony Elanga, który był najczęściej wykorzystywanym zawodnikiem w atakach Czerwonych Diabłów, próbował zaskoczyć Ørjana Nylanda strzałem z ostrego kąta. Norweg zdołał jednak odbić piłkę i zapobiec utracie bramki.

Tuż przed upływem pół godziny gry arbiter przyznał rzut karny dla Aston Villi. Nie był to jedyny kłopot gości, bowiem czerwoną kartkę w tej sytuacji obejrzał kapitan United, DiShon Bernard. Jedenastkę na gola zamienił Tyreik Wright.

Neil Wood zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany już w 36. minucie. Boisko opuścił Dion McGhee, a zameldował się na nim Will Fish.

Kilkadziesiąt sekund później Vassilev wdarł się w pole karne United i wyłożył piłkę do wbiegającego Jacoba Ramseya, który wpisał się na listę strzelców. Ramsey jeszcze przed przerwą dołożył czwartego gola dla Aston Villi, co definitywnie przekreśliło szanse United na uzyskanie korzystnego wyniku.

W drugiej połowie gospodarze przystąpili do zmasowanych ataków na bramkę Manchesteru United. Bliski wpisania się na listę strzelców po rzucie rożnym był doświadczony James Chester.

Szansę debiutu na poziomie rezerw otrzymał również sprowadzony z AS Monaco za niemal 10 milionów funtów Hannibal Mejbri.

W 69. minucie sromotną porażkę kibicom Manchesteru United osłodził nieco Aliou Traore, który przedarł się przed pole karne środkiem boiska i potężnym strzałem zmniejszył rozmiary porażki.

Sytuacja United mogła poprawić się na kwadrans przed końcem, gdy w niezłej sytuacji znalazł się Anthony Elanga. Napastnik gości został nieznacznie zepchnięty w kierunku rogu pola karnego i dlatego nie potrafił zmieścić piłki w świetle bramki.

Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ już zmianie i podopieczni Neila Wooda musieli pogodzić się z pierwszą porażką w tym sezonie Premier League.

Rezerwy Manchesteru United wrócą do gry w lidze już w najbliższy piątek. Wówczas rywalem Czerwonych Diabłów będzie ekipa Norwich City.