Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

James Garner otrzymał obietnicę gry w pierwszym zespole

» 13 sierpnia 2019, 17:57 - Autor: Rio5fan - źródło: manchestereveningnews.co.uk
Na łamach Manchester Evening News pojawił się artykuł analizujący siłę drugiej linii Manchesteru United oraz zdolności poszczególnych piłkarzy, z jakich może skorzystać Ole Gunnar Solskjaer.
James Garner otrzymał obietnicę gry w pierwszym zespole
» Sztab szkoleniowy Manchesteru United wiąże spore nadzieje z osobą Jamesa Garnera
Wymienione w nim zostało nazwisko między innymi Jamesa Garnera. Autor wpisu, Samuel Luckhurst, zapewnia, że norweski szkoleniowiec Czerwonych Diabłów jest przekonany, że 18-latek może wyrosnąć na "topowego zawodnika".

Anglik miał okazję udać się z pierwszą drużyną na przedsezonowe tournée po Australii i Azji. Garner przedstawił się szerszej publiczności zdobywając ładną bramkę w rywalizacji z Perth Glory. Wychowanek Manchesteru United pojawił się też na murawie na niecały kwadrans w meczu przeciwko Leeds United.

Garner w ubiegły piątek wystąpił w pierwszym spotkaniu rezerw Manchesteru United w nowym sezonie Premier League.

Sztab szkoleniowy wiąże tak duże nadzieje z osobą Garnera, że klub był zmuszony latem odrzucić zapytania o tego zawodnika, które pochodziły od innych angielskich klubów.

Luckhurst informuje o obietnicy gry w pierwszym zespole, jaką Garner miał uzyskać od samego Ole Gunnara Solskjaera. Wydaje się, że kapitan młodzieżowej reprezentacji Anglii "wyrósł" już z poziomu ligi do lat 23.

Pełna promocja Anglika do dorosłego zespołu wydaje się więc nieuchronna, co nie powinno dziwić. Solskjaer w spotkaniu z Chelsea postawił na pięciu wychowanków klubowej akademii, czyli Scotta McTominaya, Paula Pogbę, Andreasa Pereirę, Jessego Lingarda i Marcusa Rashforda.

Menadżer Czerwonych Diabłów może w ten sposób jeszcze bardziej przybliżyć się do spełnienia wizji Eda Woodwarda. Wicedyrektor wykonawczy Manchesteru United chciałby, aby jego drużyna była połączeniem piłkarzy światowej klasy i wychowanków klubowej akademii.


« Poprzedni news
„Solskjaer przekonał Pereirę do pozostania w United”
Następny news »
Jon Moss poprowadzi spotkanie Wolves z Manchesterem United


REKLAMA

REKLAMA


Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (25)


Klimaa: Patrząc na naszą obecną ilość pomocników Garner na pewno dostanie szansę jak tylko zaczniemy rozgrywać mecze co 3-4 dni. W tym sezonie nasz ewentualny sukces jest zależny od wychowanków.
» 15 sierpnia 2019, 09:52 #25
kanaryjski: Chłopak bardzo uzdolniony tylko wierzyć w niego
» 14 sierpnia 2019, 23:26 #24
Czarny82r: Jestem na TAK, chłopak wyróżnia się i zasługuje na szansę tak samo jak Greenwood i Gomez.
» 14 sierpnia 2019, 11:09 #23
arti197: Gomes. Gomeza jeśli sie nie myle to raczej u nas nie ma.
» 14 sierpnia 2019, 14:09 #22
Michux3: Za Gomeza
» 15 sierpnia 2019, 00:22 #21
Fenek: Wizjoner Ed.
» 14 sierpnia 2019, 08:17 #20
chemik: chłopak jest totalnie niegotowy na grę w pierwszym zespole. niestety klub z niezrozumiałych powodów nie uzupełnił braków po odejściu dwóch walczaków o charakterystyce b2b lub 8 czyli herrery i fellainiego. w tej chwili jedynym dm jest będą cy bez formy matic , mctominay jest na tą pozycję przemianowany. jest pogba który został cofnięty na 8 a później ogromna przepaść i dopiero pereira i fred. mam nadzieję że zimą klub nadrobi zaległości i że po prostu nie zdążył ze ściągnięciem odpowiedniego piłkarza...lub celem był longstaff i czekają jak odbuduje się po kontuzji i złożą ofertę w zimowym okienku. pozyskanie anglika pozwoliłoby przesunąć pogbę wyżej i wtedy pierwsza 11 byłaby naprawdę imponująca. pogba z mctominayem i longstaffem to byłaby ogromna siła która mogłaby zdominować w środku każdy zespół z ligi.
» 13 sierpnia 2019, 19:50 #19
Dziki90: youtu.be/73gNwzbES54

Nie wiem czy nie jest gotowy, ale ma umiejętności, tu masz jego długie piłki i fajne brameczki, a to wszystko tylko z jednego meczu
» 13 sierpnia 2019, 19:59 #18
Quahadron: Proszę nie ośmieszaj się tym Longstaffem :D Dominować w środku każdy zespół z ligi? Na jakiej podstawie tak myślisz? Scott dopiero zaczął grać tak jak powinien i trzymam za chłopaka kciuki, ale Longstaff?! Co on takiego zrobił że można uznać go za topowego gracza? Nie twierdzę, że nie jest to dobry piłkarz, ani że nie ma szans stać się topowym zawodnikiem.. ale na chwilę obecną moglibyśmy wystawić właśnie Garnera i po pół roku i kilku występach masz zawodnika z takim samym doświadczeniem co nasz rzekomy cel transferowy :D
» 13 sierpnia 2019, 20:01 #17
chemik: jeśli porównujesz longstaffa i garnera i twierdzisz że po kilku meczach mogą być na tym samym poziomie to chyba nie ma sensu dalej dyskutować...ale. longstaff to ogromna siła, energia i świetnie ułożona prawa noga (jak na pomocnika typu b2b) dużo lepiej ułożona niz herrera nie wspominając o fellainim , czy mctominayu . longstaff to młodsza kopia fletchera.chłopak ma 21 lat i nie bez powodu newcastle zaproponowało zaporową kwotę wykupu a właściwie to "nie jest na sprzedaż" to jest przyszły reprezentant anglii , , taki który nadaje ogromnej dynamiki zespołowi. pogba mając za plecami mctominaya i longstaffa mógłby skupić się bardziej na ofensywie. gdyby udało sie go pozyskać to uważam że linia obrony oraz środek pomocy byłby podobny do tego gdy w bramce był vds, w obronie evra,vidiv,ferdinand a w pomocy carrick i fletcher. moim zdaniem nie bez powodu ole go chciał (i moim zdaniem kupi go zimą) bo widzie że para mctominay i loingstaff to piłkarze bardzo podobni do carricka i fletchera. no chyba że widzisz kogoś innego na tą pozycję? czekam na propozycje bo pogba z mctominayem nie gwarantują odpowiedniego balansu. pogba nie jest klasyczną 8 bo jest za słaby w defensywie a mctoimnay nie jest (jeszcze) klasyczną 6 i to się zemści (już chelsea pokazała jak zdominować nas totalnie w środku a perreia bardzo często musiał wracać za pogbę ) takie ustawienie skazuje nas na to że wiekszość klubów w lidze będzie w środku z nami dominować.
» 13 sierpnia 2019, 20:34 #16
sisinho: @chemik

Ciekawe. Oglądałem Sean'a z Arsenalem. Pogubiony chłopak, podania do boku sprawiały mu problemy i często źle podawał. Nic nie wnosił w środku pola Newcastle, które i tak miało przeciętnego rywala w srodku pola (Xhaka, guendouzi i Willock). On nawet 20 mln nie jest warty.
» 13 sierpnia 2019, 20:42 #15
chemik: wrócił po długiej kontuzji i potrzebuje czasu, dla mnie to oczywiste ale jak widzę Ty oczekujesz cudów. z klubu odszedł herrera i fellaini a matic jest cieniem piłkarza. z piłkarzy o defensywnej charakterystyce jest tylko mctominay. nie wyobrażam sobie rozegrania taką pomocą całego sezonu , nawet gdyby w pucharach grał fred z maticem. zimą trzeba koniecznie kogoś kupić bo granie dwójką mctominay-pogba źle się skończy , pomijam już fakt posiadania takiego piłkarza jak pogba i marnowanie jego ofensywnych walorów , energii na grę w defensywie. to tak jakby z ronalno zrobić wahadłowego. .widzisz kogoś ciekawego na pozycję 6 lub 8?
» 13 sierpnia 2019, 21:11 #14
DaroMistrz5: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 21:17

Mniejsza o waszą dyskusję ale patrząc logicznie to serio liczycie na transfery zimą? Od wczoraj kibicujecie/interesujecie się United? Tu transfery zimą to rzadkość może jakiś jeden. A co do Longstafa to poczekajmy ten sezon i zobaczymy co potrafi, bo mówienie że Ole go chciał to też nic pewnego bo to głównie prasa nakrecala ten temat. Przypomnę tylko że po kilku meczach to był i u nas taki chłopak na lewej obronie który niby miał się dobrze rozwinąć i być bardzo dobry a teraz tuła się po wypozyczeniach w Lige One. A nazywa się Cameron Brotwick-Jackson ( mam nadzieję że nie zrobiłem błędu w pisowni)
» 13 sierpnia 2019, 21:15 #13
chemik: daro.
pełna zgoda. transfery zimą to rzadkość ale trzeba pamiętać o kilku kwestach.
po 1. letnie okienko zostało skrócone a to nieco zmienia postrzeganie okienka zimowego które może znacząco zyskać na znaczeniu.
po2. jak wspominałem , nie wyobrażam sobie grania grania obecnymi środkowymi pomocnikami cały sezon.
po 3. wygląda na to że zainteresowanie było skoro nawet trener i prezes newcastle zakomunikowali ile trzeba dać za ich piłkarza.
po4. być może właśnie longstaff nie został zakupiony bo nie było pewności czy się odbuduje po kontuzji i united wróci z ofertą ok 40 mln zimą.
dla mnie ole dostał 3 z 4 piłkarzy których chciał latem. tym 4 był właśnie longstaff i trafi on tutaj zimą.
czas oczywiście wszystko zweryfikuje i zobaczymy za kilka miesięcy kto miał racje. tak więc bez spiny.
» 13 sierpnia 2019, 21:39 #12
DaroMistrz5: Nie zgodzę się z twoim punktem pierwszym. Dla mnie skrócenie okna letniego nie ma wpływu na zimowe. Zimowe transfery mogły by być przeprowadzone z trzech względów
- fatalna postawa zespołu (w co osobiście nie bardzo wierzę patrząc na ostatni sezon)
- okazja na rynku transferowym (np. Ericsson gdyby nie przedłużył umowy z Kogutami a nie odszedł lub dogadał się z kimś wcześniej)
- kontuzja lub odejście kluczowego zawodnika z środka pola (tu czytaj dla mnie osobiście na ten moment Pogba lub SMcT bo reszta to raczej walczy o to żeby zagrać obok tej dwójki)
Może to brzmieć śmiesznie ale tak wyglądała do tej pory polityka transferów United od niepamiętnych czasów.
Odnośnie punktu 2 Ty czy ja możemy sobie tego nie wyobrażać ale nasz zarząd jest w stanie to sobie wyobrazić bez chwili zawachania
Odnośnie punktu trzeciego ich wypowiedzi to tylko reakcje na pytania mediów. Mogło być zainteresowanie ale jakoś w to wątpię. Być może pytaliśmy ogólnie o Longstafa ale ciężko mi wierzyć że miał to by być ważny transfer dla Ole mogący coś zmienić w ogólnym obliczu United
Co do punktu 4 się zgodzę że możemy złożyć ofertę za Anglika jednak raczej latem jeśli udowodni swoją wartość ale jak mówisz czas pokaże
I to wszystko jest bez spiny. Dotyczy klubu który kocham od kiedy pokochałam piłkę nożną ale transfery nigdy nie wywołują u mnie nerwów. Mogą mię ekscytowac lub nie ale nie denerwują mnie rzeczy na które nie mam wpływu. Ze swojej strony mogę tylko trzymać kciuki i kibicować bo na nic innego nie mam wpływu
» 13 sierpnia 2019, 22:48 #11
chemik: ja widzę to trochę inaczej.
moim zdanie kluby w anglii mają dużo kasy i nie wszystkie zdążyły zrealizować swoje plany w lecie przez co mogą chcieć nadrobić braki zimą. wszystko jest kwestią dogadania. jeśli klub nawiąże kontakt z innym klubem wcześniej i sie dogadają to i klub który sprzedaje zawodnika będzie miał okazję uzupełnić stratę.
jeśli chodzi o powody to nie musi by coś bardzo konkretnego ale po prostu zmęczenie ,chęć większej swobody przy ustalaniu składu, zmiany taktyki itd. my na ta chwilę nie jesteśmy nawet w stanie grać 3 pomocnikami bo nie mamy 3 pomocnika odpowiedniej jakości a mctominay jest przecież młody i ma wiele do nauki.
co do punktu drugiego to zarząd jest na minusie tylko ok 70 mln. i spokojnie może jeszcze wyłożyć 30-40 mln widać ze ole nie chce tylko wydawać kasy ale zależy też mu na pewnym balansie i na tym aby nie zadłużać klubu (zupełnie inne podejście niz jego dwóch poprzendików którzy tylko "chcieli"
co do punktu 3 to wydaje mi się że klub naprawdę go chciał tylko z jednej strony zabrakło czasu bo transfer magusiera się przeciagął a newcastle nie miałoby czasu na kupno następcy a po drugie pół sezonu to wystarczający czas aby ocenić czy piłkarz wrócił do formy sprzed kontuzji i czy sie rzowinąl.
w punkcie 4 nie zmienię zdania. moim zdaniem będzie ogromne parcie na kupno środkowego pomocnika a longstaff idealnie wpisuje się w filozofię ole.
ja równiez kibicuję united szmat czasu. bez przesady będzie jeśli powiem że ponad 25 lat. i nie ma 26 ;-) ja pierwszy raz od odejścia fergusona widze jakąś logikę w transfercah, widzę czego trener oczekuje i że chce stworzyć zespół a nie zgraję przepłaconych gwiazdek. po tymi 3 transferami mógłbym się podpisać obiema rękami i wierzę że w zimie przyjdzie longstaff , a gdybym miał "zgadywać" latem odejdzie pogba i przyjdą za niego dwaj pomocnicy (kto wie może bruno i savic nie byli przymierzni bez powodu i za rok te transfery będą formalnością) oraz skrzydłowy i tu wydaje się sanho byc celem numer 1 ale boję sie że borusja krzyknie za niego ze 150 mln.
ciesze sie ze niektórzy na tej stronie mogą dyskutować bez zbednych emocji nie zaczynając wypowiedzi od inwektyw , wywyzszania się ale za to bez argumentów
» 13 sierpnia 2019, 23:20 #10
Matcsu1: Jasne, zimowe okienko będziesz wyglądało dokładnie jak opisałeś, bo tak sobie życzysz. Wszyscy są za słabi, nikt nie się nie nadaje, jak tu grać. Panie ekspercie, a można wiedzieć skąd opinia, że taki Garner sobie nie poradzi? Czy masz jakieś realne uzasadnienia? Bo mi się wydaje, że jedynym powodem jest fakt, że chłopak jest bardzo młody, a piłka zna setki przypadków gdzie tacy zawodnicy wchodzili bardzo szybko na najwyższy poziom. Lepiej najpierw dać mu szansę, a potem oceniać.
» 13 sierpnia 2019, 23:24 #9
DaroMistrz5: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 23:59

Zacznę od tego że też się cieszę z konstruktywnej dyskusji bo tu to coraz rzadsze. Osobiście jestem kibicem United od 18 lat i zawsze będę za klubem.
Co do punktu 2. Mówisz o 70 milionach na minusie ale nie o to mi chodziło z brakiem wzmocnień ze wzgledu na zarząd. Bardziej chodziło mi o to że obecny zarząd nie rozumie potrzeb sportowych klubu i dlatego nie będzie wzmocnień mimo ewentualnych słabszych wyników.
Co do punktu 3 to możemy tygodniami polemizować bo nikt tak naprawdę nie wie dokładnie tak że tu ani ja ani Ty nie udowodniły swojej racji.
I jeszcze odnośnie SMcT to wiem że to jest młody chłopak i nie można nim obarczac odpowiedzialności za DP w skali sezonu bo na tej pozycji to troszkę za wcześnie ale nie ma tego oprzeć na nikim innym i nie znam gościa osobiście itp ale patrząc na jego grę, zachowanie, wypowiedzi w mediach to osobiście mi się wydaję że może to mu zrobić dobrze i może mieć jeszcze wahania formy ale za 2-3 lata może nawet szybciej może to być czołowy zawodnik w Anglii na swojej pozycji.

Mactus1
Osobiście podoba mi się rozwój Garnera i wierzę w chłopaka ale uwierz mi na słowo że 18 lat to nie jest wiek gdzie można być kluczową postacią na tej pozycji. Uważam że chłopaka trzeba wprowadzać do gry ale nie można na nim polegać zresztą tak jak ewentualnie na Longstafie. Pozycja DP to najbardziej odpowiedzialna pozycja na boisku i tu czy się komuś podoba czy nie trzeba mieć trochę doświadczenia. Patrząc obiektywnie jesteś w stanie wskazać nastolatka roniącego różnice w typowym klubie na tej pozycji?
» 13 sierpnia 2019, 23:56 #8
chemik: metscu
nie twierdzę że musi tak wyglądać. to tylko moja opinia i niebawem się przekonamy. ja się nie upieram, nie znam przyszłości choc w przypadku tego klubu akurat dość częśto zdarza mi dobrze odczytać co siestanie. a gardner tak jak napisałeś jest bardzo młody, do tego słaby fizycznie i to troszkę inna bajka niż bycie skrzydłowym czy napastnikiem gdzie główne zalety to właśnie szybkość , nieprzewidywalność. tu trzeba inteligencji, siły, doświadczenia (nie przypomnę ile razy takie kozaki jak carrick w szczycie fromy gubiły się przy wyprowadzaniu piłki) no i poproszę o te przykłady 18 letnich środkowych pomocników (nie ofensywnych) którzy w tym wieku grali na wysokim poziomie w wielkim klubie. jeśli po wydaniu przez klub 800 mln funtów w ciągu 7 lat na transfery chcecie na pozycji 6 lub 8 gdzie obecnie gra pogba lub mctoiminay wystawić 18 latka "bo tak" to powodzenia. dla mnie ten chłopak potrzebuje czasu i niech sie spokojnie ogrywa , nabierze doświadczenia, masy , siły i wtedy z pewnością będzie miał szansę grać na tej pozycji tym klubie. na tą chwile dla mnie to za wcześnie a na tej pozycji i tak potrzeba wzmocnień i uzupełnień bo matić za chwilę prawdopodobnie będzie za słaby nawet na ławkę, pereira jest bardziej ofensywny a fred póki co zupełnie isę nie odnajduje i wątpie aby to kiedykolwiek nastąpiło. docelowo być może będzie potrzeba nawet 3 pomocników (odszedl fellaini i herrera a nikt nie przyszedł) więc spokojnie dla gardnera, ewentualnie longstaffa miejsce się znajdzie.
» 14 sierpnia 2019, 00:04 #7
simongr: Może niekoniecznie w temacie, ale miło że ktoś tutaj na devilpage ma podobny staż w kibicowaniu Diabełkom. Mi również w tym roku mija 24 rocznica, odkąd zacząłem im kibicować. Nie pisze tego bez powodu, bo w końcu widać dojrzałość w wypowiedziach i konkretne argumenty. Moim zdaniem na Garnera również trochę zbyt wcześnie. Z drugiej strony Chemiku i Daro zwracacie uwagę na braki kadrowe. Może tutaj z tego własnie powodu znajdzie się miejsce dla niego, zacznie się ogrywać i odpali na koniec sezonu, tak jak miało to miejsce z McTominayem. Jest ogromna presja, żeby to w końcu zaczęło żreć. Pierwszy raz od 2013 roku widzę, że chłopakom się chce, ze biegają do samego końca i nie odpuszczają (może poza Pogbą, ale to zupełnie inny temat). Garner nie jest rozwiązaniem naszych problemów więc zdecydowanie trzeba znaleźć kogoś do pomocy. Mam jednak wątpliwości, czy ktoś spoza PL będzie miał mentalność, której tyle lat brakowała mi w składzie United, dlatego również czekam na rozwój sytuacji z Longstaffem. Harry już udowodnił, że się mu chce.
» 14 sierpnia 2019, 14:14 #6
Diablord: Trzymam kciuki za Garnera. Mógłby tak jak jeszcze niedawno Scott wchodzić na końcówki czy mecze pucharowe. Wychowankowie będą zawsze zostawiać serce na boisku, żeby tylko się zaprezentować i przebić do składu. Na środku pomocy mamy małą konkurencje i każdy dostanie swoją szansę. Mam nadzieję, że Fred wreszcie odpali, ale jeśli nie to już wolę żeby Garner dostawał wiecej szans. Co do Longstaffa to chyba nigdy nie widziałem jak gra, ale United zawsze interesowało się perspektywicznymi Anglikami. Transfery Rio, Roo czy Carricka były wysokie jak na tamte czasy, ale zdecydowanie się zwróciły! Może z Longstaffem będzie podobnie? Chyba, że z Garnera wyrośnie nam następca Scholesa, ale to chyba zbyt piękne, żeby mogło się spełnić... Wczorajszy występ Kante vs Liverpool pokazał jak ważny jest środek pola i właśnie jego brakowało w spotkaniu na OT (w pełni sił). Po odejściu Herrery jest luka, która z czasem (przez częstotliwość meczów i kontuzje) będzie bardziej widoczna.
» 15 sierpnia 2019, 13:52 #5
Magicole: Ziomeczki jesli ktoś z was gra w Fantasy liga premier League t
zapraszam do ligii. O9fvt3
» 13 sierpnia 2019, 19:39 #4
rizx: Wiarygodność MEN jest na podobnym poziomie co The Sun :)
» 13 sierpnia 2019, 19:38 #3
Bylak: Światowej klasy piłkarzy mamy 3. Pogba, DDG, Maguire.
» 13 sierpnia 2019, 18:50 #2
Glory1878: + wan bissaka