MŚ 2018: Francja - Australia 2:1. Gol Pogby daje zwycięstwo Trójkolorowym

» 16 czerwca 2018, 13:52 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Paul Pogba jako drugi z piłkarzy Manchesteru United przystąpił do rywalizacji na mistrzostwach świata w Rosji. Francja w meczu otwarcia grupy C pokonała Australię 2:1 (0:0).
» Paul Pogba zdobył zwycięską bramkę dla Francuzów w meczu z Australią
Pogba na murawie przebywał od pierwszej do ostatniej minuty. Francuzi dobrze zaczęli spotkanie w Kazaniu i ostrzeliwali bramkę Australijczyków. Jedną z szans miał Pogba, ale jego uderzenie z rzutu wolnego było za lekkie, aby zaskoczyć Mathew Ryana.

Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym mnie widoczny był Pogba. Australijczycy nie przestraszyli się Trójkolorowych i byli dla nich równorzędnym rywalem. Wynik bezbramkowy utrzymał się do przerwy.

W 58. minucie kibice w końcu doczekali się bramki. Prostopadłą piłkę w kierunku Griezmanna zagrał Pogba, a Francuz został sfaulowany w szesnastce przez Josha Risdona. Sędzia najpierw nie zamierzał dyktować jedenastki, ale po użyciu systemu VAR zmienił zdanie. Do piłki podszedł Griezmann i pewnie wykorzystał karnego.

Odpowiedź Australijczyków była natychmiastowa. Cztery minuty później sędzia po raz drugi wskazał na rzut karny, tym razem w szesnastce Francuzów. Piłkę ręką zagrał Samuel Umtiti, a z nieoczekiwanego prezentu skorzystał Mile Jedinak i doprowadził do remisu.

Socceroos stawiali dzielnie czoła Francuzom, ale ci w końcówce podkręcili tempo. W 81. minucie piłkarze Didiera Deschampsa objęli prowadzenie po składnej akcji. Ostatecznie piłkę na 15 metrze dostał Pogba, kopnął ją natychmiastowo, ta otarła się o Behicha, odbiła od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

Pogba, choć wpisał się na listę strzelców, to ze swojego występu nie może być do końca zadowolony, tak jak pozostali Francuzi. W kolejnym meczu Trójkolorowi zagrają z Peru (21 czerwca).

Francja – Australia 2:1 (0:0)