Statystyki: Manchester City vs Manchester United 2:3

» 7 kwietnia 2018, 20:52 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United po pełnym dramaturgii meczu pokonał Manchester City 3:2 (0:2) w derbach Manchesteru.
» Gol Chrisa Smallinga dał Manchesterowi United trzy punkty na Etihad Stadium
Czerwone Diabły na Etihad Stadium rozegrały najgorszą i najlepszą połowę w sezonie 2017/2018. Do przerwy Manchester United przegrywał 0:2 i nie oddał ani jednego strzału na bramkę Edersona. Taki wynik zapewniał piłkarzom Pepa Guardioli tytuł mistrza Anglii.

Po przerwie sytuacja zmieniła się diametralnie. United wrócili do gry dzięki dwóm trafieniom Paula Pogby, a następnie zwycięskiego gola dla Czerwonych Diabłów zdobył Chris Smalling.

Manchester City świętowanie tytułu mistrza Anglii musi odłożyć przynajmniej do kolejnej kolejki.

Oto najważniejsze statystyki sobotniego meczu.

MANCHESTER CITY – MANCHESTER UNITED 2:3 (2:0)
Posiadanie piłki: 64,7% – 35,3%
Strzały łącznie: 20 – 5
Strzały celne: 6 – 4
Strzały niecelne: 9 – 1
Strzały zablokowane: 5 – 0
Celność podań: 86,5% – 77%
Rzuty rożne: 8 – 4