Smalling: Czasami trzeba podjąć ryzyko

» 1 października 2015, 07:24 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Chris Smalling jest zachwycony swoim trafieniem w meczu Ligi Mistrzów z VfL Wolfsburg (2:1). Angielski obrońca zdobył decydującego gola w starciu na Old Trafford po fantastycznej asyście Juana Maty.
» Chris Smalling był jednym z bohaterów starcia z VfL Wolfsburg
– To było wspaniałe uczucie, a z Juanem nigdy nie wiadomo, kiedy odstawi takie numery i triki. Na treningu robi to codziennie. Trzeba po prostu podejmować ryzyko – mówi Chris Smalling w rozmowie z MUTV.

– W meczu z Wolfsburgiem sami sobie utrudniliśmy sprawę. Musimy wyciągnąć wnioski i bardziej kontrolować spotkania w ostatnich 10 minutach.

– Jeśli cofasz się o kilka metrów, to zachęcasz rywala do pressingu. Wytrzymaliśmy i zasłużyliśmy na trzy punkty. Mogliśmy zwątpić po bardzo dobrych szansach Memphisa i Maty, ale ciągle atakowaliśmy.

Smalling cieszy się również, że do zdrowia wraca Phil Jones: – Wspaniale było go zobaczyć wraz z Paddym McNairem na ławce rezerwowych. To dobrze, że mamy szeroki skład do dyspozycji, bo październik będzie kluczowy dla naszego sezonu. Czekają nas trudne wyjazdy.

Van Gaal: Musimy poprawić naszą grę
Hecking: Schneiderlin powinien dostać czerwona kartkę

Komentarze (5)

Deieno: Smalling w Top 5 środkowych obrońców na świecie.
» 1 października 2015, 12:52 #5
piter100000: no Chris chyba nie ostatnie 10, a 30 minut. od gola na 2-1 zaczęła się obrona Częstochowy. do tego momentu graliśmy całkiem nieźle. ale najważniejsze są 3pkt
» 1 października 2015, 11:53 #4
Ice: "Jesli się cofasz to zachęcasz rywala do presingu" ocwiście że tak i te podawanie w tył i w tył za wszelką cene żeby miec piłkę jest złe. Naprawde mieliśmy wczoraj baaardzo dużo szczęścia że wygraliśmy moim zdaniem w ataku lepiej wyglądał Wolsburg .... No nic taka taktyka :/
» 1 października 2015, 08:16 #3
Reusik2: Serio wyglądał lepiej?Ile miał sytuacji?dwie?To że ktoś operuje piłką przy polu karnym to nie znaczy że dobrze wygląda.Cudem Dante wybił piłke po strzale Maty
» 1 października 2015, 09:43 #2
Szpakero: Dla mnie ten mecz powinien sie rozsyrzygnac w 1 polowie. Rooney 1 Depay mial trudniejsze sytuacje aLe I tak to go nie usprawiedliwia mamy juz 2 Plus karny maty do przerwy wynik by wygladal 3-1 . Myslicie ze WVfl wyszedlby tak ochoczo atakowac w 2 polowie mysle ze drżały by im łydki :-D
» 1 października 2015, 10:27 #1