Prywatno¶æ na

Oceny pomeczowe: Manchester United - Liverpool FC

» 13 wrze¶nia 2015, 12:08 - Autor: aruna12 - ¼ród³o: MEN/DevilPage.pl
Czerwone Diab³y w ¶wietnym stylu pokona³y swojego najwiêkszego rywala na Old Trafford i awansowa³y na drugie miejsce w tabeli Premier League.
» Daley Blind by³ najlepszym zawodnikiem United w spotkaniu z The Reds
Poni¿ej prezentujemy oceny zawodników United za spotkanie z Liverpoolem (3-1), wystawione przez Manchester Evening News oraz DevilPage.pl.

David de GeaDavid de Gea
W pierwszej po³owie, Hiszpan nie mia³ zbyt wiele do roboty. W drugiej czê¶ci spotkania sprokurowa³ zagro¿enie pod w³asn± bramk±, kiepsko wybijaj±c pi³kê z pola karnego, ale chwilê pó¼niej doskonale wybroni³ strza³ Ingsa, a pod koniec meczu uderzenie Ibe. Przy golu nie mia³ szans. Jego powrót do bramki po zawirowaniach transferowych, nale¿y uznaæ za udany.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7/10

Matteo DarmianMatteo Darmian
Dobrze radzi³ sobie na prawej flance, zarówno w obronie jak i w ataku. W defensywie bezb³êdny, choæ po raz kolejny zarobi³ ¿ó³t± kartkê. W ofensywie spisywa³ siê dobrze, pomimo tego, ¿e czêsto by³ osamotniony, bo Mata schodzi³ do ¶rodka.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8/10

Chris SmallingChris Smalling
Kolejny dobry mecz, zawsze by³ tam, gdzie byæ powinien, dziêki czemu zdo³a³ przeci±æ podanie Firmino do Ingsa tu¿ przed bramk±. Ma³y minus za to, ¿e z sze¶ciu pojedynków g³ówkowych z Ingsem i Benteke, wygra³ tylko jeden.

Daley BlindDaley Blind
Doskona³y wystêp w defensywie. Rewelacyjnie czyta³ grê, co pozwoli³o mu wygraæ wiêkszo¶æ pojedynków z Benteke, m±drze wyprowadza³ pi³kê. Jego interwencji na linii bramkowej nie powstydzi³by siê David de Gea. Raz czy dwa zdarzy³o mu siê zgubiæ krycie, ale Liverpool nie umia³ tego wykorzystaæ. Plus za piêknego gola, po ciekawie rozegranym rzucie wolnym.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 9/10

Luke ShawLuke Shaw
Shawa od kilku spotkañ ogl±da siê z wielk± przyjemno¶ci±. Rajdy Anglika przypominaj± z³ote czasy Patrice'a Evry. Jego wspó³praca z Youngiem wygl±da³a znacznie lepiej ni¿ z Depayem.

Michael CarrickMichael Carrick
Profesorski mecz Carricka, trzyma³ ¶rodek pola w ryzach, umiejêtnie rozdziela³ pi³kê, a jego dok³adne podania przywodzi³y na my¶l Paula Scholesa. Zszed³ z boiska zapewne tylko dlatego, ¿e na zgrupowaniu kadry dozna³ urazu i mia³ krótk± przerwê w treningach.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8/10

Bastian SchweinsteigerBastian Schweinsteiger
Najlepszy, jak dot±d, wystêp Niemca w barwach United. Choæ nie podawa³ tak dok³adnie jak Carrick, to anga¿owa³ siê zarówno w ofensywê jak i w defensywê, a przy golu Blinda, odci±gn±³ obroñcê, robi±c miejsce Holendrowi.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 8/10

Juan MataJuan Mata
Trochê za czêsto schodzi³ do ¶rodka, przez co czasami brakowa³o go na skrzydle. Plus za asystê przy golu Blinda. Ewidentnie wyæwiczone rozegranie rzutu wolnego mog³o siê podobaæ.

Ander HerreraAnder Herrera
Od "dziesi±tki" wymaga siê du¿ej kreatywno¶ci, tymczasem Hiszpan nie zalicza³ siê do wiod±cych postaci w meczu z Liverpoolem. Wywalczy³ karnego i skutecznie go wykona³, ale bêdzie musia³ poprawiæ swoj± grê, by utrzymaæ miejsce w sk³adzie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7/10

Memphis DepayMemphis Depay
Chêci nie mo¿na mu odmówiæ, ale holenderski skrzyd³owy za du¿o rzeczy próbowa³ robiæ sam, czêsto te¿ siê przewraca³ i têsknie spogl±da³ w stronê sêdziego. Wydaje siê, ¿e w tej chwili Ashley Young potrafi daæ zespo³owi wiêcej. Depay gorzej wspó³pracuje z kolegami z zespo³u, zw³aszcza z Shawem.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5/10

Marouane FellainiMarouane Fellaini
Wystawiony na pozycji napastnika Belg pokaza³, ¿e w ataku nie czuje siê najlepiej. Na pocz±tku meczu próbowa³ lobowaæ, ale bardzo niecelnie, pó¼niej nie sprawia³ Mignoletowi zbyt du¿ych k³opotów. Czêsto mia³ problemy z opanowaniem pi³ki. Po wej¶ciu Martiala na boisku wygl±da³ trochê lepiej, co nie oznacza, ¿e dobrze.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5,5/10

Zmiany:

Ashley YoungAshley Young
Wszed³ na boisko po przerwie i okaza³ siê byæ tym kim¶, kogo brakowa³o w pierwszej po³owie. Wywalczy³ rzut wolny, po którym gola strzeli³ Blind, a tak¿e asystowa³ przy bramce Martiala. Tym spotkaniem znacznie przybli¿y³ siê do powrotu do wyj¶ciowego sk³adu (wszed³ w 46. minucie za Depaya).
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8,5/10

Anthony MartialAnthony Martial
Bardzo udany debiut nastoletniego Francuza, który nie spali³ siê, debiutuj±c w tak wa¿nym meczu, po tak kosztownym transferze. Akcja bramkowa pokaza³a, ¿e porównania do Henry'ego wcale nie by³y przesadzone, choæ oczywi¶cie nie nale¿y popadaæ w przesadny entuzjazm. Ciekawe co poka¿e, kiedy zagra wiêcej ni¿ 25 minut (wszed³ w 65. minucie za Matê).
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8,5/10

Morgan SchneiderlinMorgan Schneiderlin
Wszed³ za zmêczonego Carricka, by wnie¶æ trochê ¶wie¿o¶ci w kluczowych minutach spotkania i nie zawiód³. Nie pokaza³ fajerwerków, ale nie tego od niego oczekiwano: wa¿ne, ¿e nie traci³ pi³ek i zapewnia³ spokój w ¶rodku pola (wszed³ w 72. minucie za Carricka).