Man Utd - Bayern 4:2. Legendy wróciły na Old Trafford

» 14 czerwca 2015, 17:41 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
» Legendy Manchesteru United pokonały Bayern Monachium 4:2 (3:2) w towarzyskim meczu, który w niedzielne popołudnie odbył się na Old Trafford. Przed rokiem podobne spotkanie na Allianz Arena zakończyło się remisem 3:3. Bramki dla Czerwonych Diabłów strzelili Louis Saha, Dwight Yorke, Andy Cole i Jesper Blomqvist.
W niedzielne popołudnie chodziło nie tylko dobrą zabawę, ale przede wszystkim o pomoc potrzebującym. Wszystkie wpływy ze spotkania zasilą konto Fundacji Manchesteru United.

Wielkie strzelanie na Old Trafford rozpoczął Louis Saha. Francuz zachował przytomność po mocnym strzale Dwighta Yorke'a i choć nie uderzył piłki czysto, to ta wpadła do bramki Bayernu. Niestety kilka minut później Saha doznał urazu łydki i musiał opuścić boisko.

Bayern odpowiedział trafieniem Alexandra Zicklera z 16. minuty. Były snajper Bawarczyków przejął złe podanie Paula Scholesa do Edwina van der Sara, minął holenderskiego bramkarza i posłał piłkę do bramki. Zickler w kolejnych minutach jeszcze nie raz dał się we znaki obronie United.

Czerwone Diabły, kierowane z trenerskiej ławki przez Bryana Robsona, po raz drugi objęły prowadzenie w 39. minucie. W olbrzymim zamieszaniu piłkę do siatki skierował Dwight Yorke, choć swój udział przy tym trafieniu miał także Park Ji-sung.

Końcówka I połowy to olbrzymie emocje pod obiema bramkami. W 43. minucie gola po stałym fragmencie gry zdobył Michael Tarnat. Dwie minuty później stan rywalizacji na 3:2 zmienił Andy Cole.

Wynik spotkania ustalił w 83. minucie Jesper Blomqvist. Szwed posłał piłkę do siatki po efektownym wślizgu i znakomitym podaniu Karela Poborsky'ego.

Kibice, którzy w niedzielę pojawili się na Old Trafford z pewnością nie żałowali. Fani żywiołowo reagowali zwłaszcza na zagrania Paula Scholesa, który raz po raz popisywał się swoimi firmowymi długimi zagraniami. Anglik zaprezentował także kilka swoich słynnych ataków na rywala, bo choć spotkanie miało charakter towarzyski, to nikt nie odstawiał nogi.

Manchester United - Bayern Monachium 4:2 (3:2)
Bramki:
Saha 9', Yorke 39', Cole 45', Blomqvist 83' - Zickler 16', Tarnat 42'

Manchester United: Van der Sar (van der Gouw 61) - P.Neville (Martin 77), Johnsen (Dublin 40), Stam, Irwin (Silvestre 40) - Fortune (Blackmore 77), Park (Poborsky 46), Scholes (Thornley 77) - Yorke (Beardsmore 77), Saha (Blomqvist 17), Cole (Ritchie 67).

Bayern Monachium: Butt - Jorginho (Sternkopf 69), van Buyten, R.Kovac (Witeczek 46), Pflugler (Kreuzer) - van Bommel (Gaudino 46), Breitner (Tarnat 20, Rummenigge 61), N.Kovac (Schupp 46, Breitner 78), Paulo Sergio - Zickler, Makaay (Zimmermann 69).

"De Gea już podpisałby kontrakt, jeśli chciałby zostać"
Słowenia - Anglia 2:3, Rooney coraz bliżej rekordu

Komentarze (71)

vip14: Super było ponownie zobaczyć takie gwiazdy na Old Trafford! Mega mecz! :)
» 15 czerwca 2015, 19:40 #69
Reusik: Edward podaje że Robin w Galatasaray
» 15 czerwca 2015, 18:31 #68
Bena1878: spoko ale niech dadza sneijdera
» 15 czerwca 2015, 20:59 #67
Reusik: Haha Wenger złożył oferte Tevezowi

I understand Arsenal made a bid for Carlos Tevez. I'm hearing the player is not keen on PL return.
» 15 czerwca 2015, 18:30 #66
demektczew: Bardzo mnie cieszy fakt, że pierwszy raz od dłuższego czasu widze, jak uśmiecha sie Scholes :) Rzadkość!
» 15 czerwca 2015, 16:06 #65
kckMU: mieliśmy 3-0 to się zachciało odpieprzać. Pierw ten flak Olica, a potem bezmyślny Rafael.
» 15 czerwca 2015, 22:32 #64
jassaj: Fajny mecz , fajny pomysł , świetne widowisko dla fanów , zamiast leżec na kanapie przed TV , szczęsliwcy mogli poczuć sie jak za dawnych lat ,oby więcej takich meczów bo panowie prezentują sie tak że nie jeden czynny zawodowiec mógłby jeszcze mieć ciepło w spodniach na myśl o pojedynku z nimi , mam nadzieje na więcej takich meczy , marzy mi sie klasyk , powtórka finału LM 99 , te same składy , te same drużyny , gdyby jeszcze Camp Nou wypożyczyli :D czekam na mecz z Liverpoolem takie mecze fascynują mnie bez względu na tempo gry , poziom i wgl dla mnie Scholes mógły zagrać już nawet jako siwy staruszek i tak bym sie jarał mając przed oczami tą rudą czupryne z dawnych lat , to też jest swego rodzaju hołd dla nich i przypomnienie dla młodszych kibiców że przed CR 7 i Messim też istniał futbol , też było pięknie a Ci czarodzieje sprawiali że ten sport był dużo bardziej magiczny niż teraz
» 15 czerwca 2015, 02:00 #63
Bena1878: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.06.2015 00:19

my sie tu Rudzielcem podniecamy co prawda slusznie ale zobaczcie tego KOZAKA!! jprdl !! www. facebook.c om/Official.Zidane/videos/889085701152065/
» 15 czerwca 2015, 00:18 #62
Reusik: Komentarz kibica na twiterze na temat celności podań Scholesa:

„Scholes mógłby znaleźć podaniem mojego tatę, mimo że ja sam go nie widziałem, odkąd skończyłem pięć lat”. :)
» 15 czerwca 2015, 00:05 #61
Klimaa: Nazwiska robią wrażenie, a sam mecz musiał być ciekawy. Fajna inicjatywa - oby była nadal powtarzana.
» 14 czerwca 2015, 23:52 #57
RedDevils4life: Dorobić u nas w lidze? Kierunek Katar/USA/Chiny do takich spraw. Chociaż to nie zawodnik tego typu. :>
» 15 czerwca 2015, 08:01 #56
PlagaEgipska: Macie moze jakiegos linka gdzie to mozna obejzecbo niestety mnie zalapalo i nie widzialem
» 14 czerwca 2015, 22:27 #55
Czolgu1878: http : / / www . matchhighlight.com/full-matches-review/friendly-full-matches-review/manchester-united-legends-vs-bayern-munich-all-stars-2/

Tu masz linka do calego meczu.
» 15 czerwca 2015, 05:28 #54
Diabelred: Meczyk fajny, nasze legendy widac bylo ze byly mlodsze przez co mialy lepsza szybkosc, kondycje no i mogli dzieki temu przeprowadzac lepsze i plynniejsze akcje... Park dla mnie pilkarzem meczu, biegal praktycznie wszedzie. Scholes chyba im podarowal ta bramke(swoim zagraniem), bo nie wierze, zeby w normalnych okolicznosciach tak niechlujnie podal. Niby meczyk piknikowy jednak Stam nie przebieral w srodkach hehe. Licze, ze kiedys doczekam sie meczu naszych legend, gdzie w skladzie u nas zagra Cantona. :) Szkoda jedynie Sahy(widac nawet na emeryturze przesladuja go kontuzje...) , ktory musial zejsc z urazem.
» 14 czerwca 2015, 21:51 #53
Maesky: Czy ktoś wie dlaczego w II połowie gwizdano na Scholesa, gdy był przy piłce, bo opuściłem parę minut po przerwie?
» 14 czerwca 2015, 21:13 #52
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.06.2015 21:36

omawiane juz wielokrotnie na tej stronie oni na niego nie gwizdza/bucza tylko krzycza shooot, czyli ze ma po prostu strzelac z dystansu :)
» 14 czerwca 2015, 21:35 #51
mario93: Falcao w Chelsea?
» 14 czerwca 2015, 21:09 #50
Bena1878: wiecie co mi sie marzy
mecz Polska Anglia
anglia zostalaby zmiezdzona z ta forma jaka prezentuja :)
» 14 czerwca 2015, 20:57 #49
radek87urban: Dzisiaj o tym samym myślałem, ale nie zapominajmy, że to jednak jest reprezentacja Anglii - na każdą pozycję mają kogoś dobrego. U nas są nadal luki, które dobrze taktycznie zorganizowana drużyna wykorzysta.
» 14 czerwca 2015, 21:46 #48
Bena1878: tylko ze w meczach z najlepszymi ostatnio gramy jak najlepsi :)
» 14 czerwca 2015, 23:37 #47
Abrakadabra: rozwalają mnie kibice arsenalu, strzela wilshere 10 stron komentarzy jacy to oni kibice Anglii, strzelił Rooney 3 komentarze z czego 2 "no i shrek 3:2", jakie to są głąby :D
» 14 czerwca 2015, 19:59 #46
Magik1990MU: a co się dziwisz? Dla nich to Gibbs dalej przekotem, mimo że zawalił gola na 2-2 i ogólnie tragicznie wypadł ;) A tak z innej beczki, to nie wiem jak wy, ale ja dziś będę kibicował z całego serca Białorusinom. Mam nadzieje, że tego pajaca del Bosque jak najszybciej usuną z kadry.
» 14 czerwca 2015, 20:17 #45
Bena1878: jak sie znaja tak komentuja
» 14 czerwca 2015, 20:18 #44
Stringer: Kibice Arsenalu ogólnie są najśmieszniejsi ;)
» 14 czerwca 2015, 21:01 #43
Diabelred: co tym dziwnego, ze masowo podniecaja sie kiedy ICH zawodnik strzelil 2 bramki(swoja droga bardzo ladne)?
» 14 czerwca 2015, 21:32 #42
Abrakadabra: nie o to mi chodziło Diabelred, a bramki owszem były klasy światowej :)
» 14 czerwca 2015, 21:36 #41
AFC07: powiedział kibic ManUtd;]
» 14 czerwca 2015, 21:48 #40
AFC07: widzę że lubisz bardzo Kanonierów skoro tyle czasu spędzasz na przeglądaniu komentarzy, brawo!
» 14 czerwca 2015, 21:49 #39
AFC07: Magik - faktycznie słabo zagrał, Phil Jones zagrał o niebo lepiej ;]
» 14 czerwca 2015, 21:50 #38
Diabelred: Abrakadabra,

No to o co Ci chodzilo ? :D Te 10 stron komentarzy o Wilsherze, o ktorych pisze to wlasnie bylo podniecanie sa bramkami ich zawodnika. Pewnie gdyby Rooney byl takze ich zawodnikiem(i strzelil takie bramki jak dzis Jack), to takze byloby multum komentarzy typu Rooooney, brawo Wazza, piekna bramki Roo itd.
» 14 czerwca 2015, 21:59 #37
Stringer: Ja tam lubię wchodzić na strony Arsenalu, bo naprawdę można się nieźle pośmiać, dam kilka przykładów:
-(po strzeleniu bramki przez Herrera) najgorszy pomocnik Premier League strzelił gola,
-Ferguson wszystkie mistrzostwa zdobył na farcie,
-(po transferze Welbecka) świetny transfer, szybki napastnik, który świetnie się do nas wpasuje, już widzę te jego wyjścia do piłek Ozila, będzie jak ze Sturridgem. Giroud szybko się nie podniesie z ławki. No i udana zemsta na mułach za Van Persiego
-Szkoda, że odpadliśmy z Monaco, bo z Juventusem byśmy sobie poradzili,
-W mułach są sami rasiści. Sprzedali Welbecka, Evre i Zahe, a Rooney z Van Persiem mają gigantyczne tygodniówki.

To tylko kilka przykładów. Można jeszcze dodać, że fani uważają, że Arsenal zagrał bardzo dobry sezon, bo wygrali FA Cup i zajęli 3 miejsce w lidze. I jak tu się nie śmiać? :D Oczywiście tutaj też można spotkać śmieszne komentarze, ale na stronach Arsenalu to jest po prostu mistrzostwo.
» 14 czerwca 2015, 22:32 #36
AFC07: Co nie znaczy, ze trzeba wszystkich dawac do jednego worka....
» 14 czerwca 2015, 19:48 #29
Abrakadabra: jakbyś 50 razy w roku miał zmienianą pozycję też byś zapomniał jak się strzela :D
» 14 czerwca 2015, 20:01 #28
uzil25: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.06.2015 18:57

Cienkie te gwiazdy Bayernu, nasze dużo lepiej grały. O ile obecnie Bayern jest mocniejszy od nas to dzisiaj nasze gwiazdy były lepsze a te przeżuty Scholesa to jakaś miazga, to jest prze gość, wirtuoz, Herrera musi jeszcze pograć żeby wejść w pełni w jego buty.

Tak dodam jeszcze, że może gwiazdy nie grały w super tempie bo mają swój wiek i już nie grają zawodowo tak więc nie mają takiej kondychy, mają różne inne zajęcia to mimo wszystko i tak techniki itp. się nie zapomina. Ta gra wyglądała lepiej niż sporo z naszych polskich ligowych meczów.
» 14 czerwca 2015, 18:56 #27
Bena1878: jezeli porownujesz Herrere ktory jest pomocnikiem do Scholesa ktory jest defensywnym pomocnikiem to gratuluje wiedzy o footballu
» 14 czerwca 2015, 19:33 #26
jassaj: a od kiedy to Scholes był defensywnym pomocnikiem ? O.O
» 14 czerwca 2015, 20:26 #25
jamaj05: Bena co dał, ten to ma dopiero wiedze o pilce:d
Jeszcze jak bys napisal, ze Paul byl napastnikiem to rozumiem, ale ze def pom?? Wtf?
» 14 czerwca 2015, 20:57 #24
Bena1878: nie przypominam sb meczu w ktorym scholes zagral na innej pozycji nic cofniety pomocnik
» 15 czerwca 2015, 00:20 #23
jassaj: i cofnięty pomocnik strzelił w swojej karierze 107 bramek , nie przecze że zdarzało sie cofnąć Scholesa , ponieważ on i Giggs to taka stara szkoła umieli sie odnależć , Giggs też na "starość" został przesunięty na środek ale głównie był skrzydłowym , ten sam cofnięty pomocnik Scholes strzelił w 1 sezonie 20 bramek , ładny wyczyn jak defensywnego gracza , dla mnie jednak był to stricte ofensywny zawodnik a kilka jego bramek szczególnie z Barceloną w LM i jedna bodajże z Aston Villą (tutaj moge sie mylić) to czysta magia , geniusz , szkoda że już nie gra bo gdybyśmy mieli takiego Scholsa z najlepszych lat i Carrica to środe pola bezpieczniejszy od Białego Domu do tego Giggs no.... powspominać można aż sie cieplej w sercu robi
» 15 czerwca 2015, 01:51 #22
Abrakadabra: Chciałbym w kolejnym takim meczu choć na 2 minuty zobaczyć w koszulce United Charltona
» 14 czerwca 2015, 18:43 #21
piter100000: no to by było coś. swoją klasą przyćmiłby każdego
» 14 czerwca 2015, 18:46 #20
piter100000: po naszej stronie sporo piłkarzy z pamiętnego sezonu 98/99. super by było jakby w Polsce taki mecz został zorganizowany, zrobiłbym wszystko, żeby pojechać. ale może za rok na OT się uda:D
» 14 czerwca 2015, 18:43 #19
gwiezdnyuzurpat: Oglądam mecz Anglii , Roo jak na razie przyzwoicie , Smaling tez . Szkoda ze po złym wyrzucie z autu przez Jonesa trzy podania i gol . Ale jak na razie diabły całkiem grają :)
» 14 czerwca 2015, 18:42 #18
piter100000: też oglądam i Angole są ciency jak nie wiem co. nie wiem jak oni mogą widzieć siebie jako faworytów jakiegokolwiek turnieju
» 14 czerwca 2015, 18:44 #17
gwiezdnyuzurpat: Nie no da się to oglądać , ale to nie ta Anglia co kiedyś :/
» 14 czerwca 2015, 19:07 #16
FutureIslands: A kiedy była "ta Anglia"?

Bena1878: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.06.2015 18:14

a poza tym super mecz piekne klepki oczywiscie jak i faile :)
wolny w spojenie
cudowne podania Scholesa
szybkie akcje J.S Parka - jak dla mnie zawodnik meczu
super interwencje obu tz 4 bramkarzy
widac ze to juz nie ta dynamika ale pokazali kawal ataku pozycyjnego :)
mam nadzieje ze w przyszlym roku bedize jakis mecz gwiazd be na pewno sie wybiore :)
» 14 czerwca 2015, 18:14 #10
Bena1878: Do Redakcji !
fajnie ze dopiero teraz zrobiliscie newsa ze wgl taki mecz mial miejsce
gdzie mozna by sie dzielic np linkami na mecz... nie kazdy korzysta z forum
» 14 czerwca 2015, 18:11 #9
UnitedFan1878: Co to za mecz legend jak nie było tam Radamel'a Falcao?
» 14 czerwca 2015, 18:05 #8
bartek1569: nie śmieszne...
» 14 czerwca 2015, 18:12 #7
Bena1878: Legend... a zeby zostac legenda trzeba cos osiagnac
a strzelenie 4 bramek to chyba zadne osiagniecie jak na napastnika skoro Cris strzelil tyle pramek a jest obronca
» 14 czerwca 2015, 18:25 #6
jassaj: Bena1878 to była taka ironia tylko... przecież na chłopski rozum można wywnioskować że koleś który zagrał 1 sezon z czego większośc spędził na ławce nie ma prawa mówić , ze jest wybitnym zawodnikiem a co dopiero legendą , przecież to brzmi komicznie :)
» 14 czerwca 2015, 22:54 #5
plinert: Właśnie wracamy z Old Trafford. Fajne widowisko, dzidziusie sobie pobierali, Stam wolny ale nogi nie odstawiał. Paul cudne zagrania no i VdS - on jest niezniszczalny, następca DDG. Fajne widowisko artystyczne przed meczem i w przerwie, zresztą jak przed dwoma laty na meczu z Realem. Kasa na dzieciaki najważniejsza!
» 14 czerwca 2015, 18:01 #4
Luke88: Stama na obronę :D
» 14 czerwca 2015, 17:49 #3
Requesta: Sobie dziadki pobiegały troche :D
» 14 czerwca 2015, 17:48 #2
qsdc: Większość obecnych graczy United od tych "dziadków" by się mogła jeszcze wiele nauczyć.
» 14 czerwca 2015, 18:44 #1