Oceny pomeczowe: Hull City - Manchester United

» 25 maja 2015, 00:07 - Autor: aruna12 - źródło: MEN/DevilPage.pl
Podopieczni Louisa van Gaala zakończyli sezon 2014/2015 w dość niemrawym stylu. W ostatniej kolejce Premier League Czerwone Diabły bezbramkowo zremisowały z Hull.
» Victor Valdes po raz pierwszy i ostatni w tym sezonie zaczął mecz w wyjściowym składzie
Poniżej prezentujemy oceny zawodników wystawione przez DevilPage.pl oraz Manchester Evening News. Zapraszamy do wyrażenia własnej opinii w komentarzach.

Victor ValdesVictor Valdes
Jego fantastyczne parady po strzałach Jelavica i Elmohamady'ego pozwoliły Czerwonym Diabłom wywalczyć remis w tym spotkaniu. Na duży minus dwie bardzo niepewne interwencje, po których tylko szczęście pozwoliło zachować mu czyste konto.
DevilPage.pl: 7,5/10 MEN: 7/10

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Aktywny w grze ofensywnej oraz poprawny w defensywie. Niestety jakość jego dośrodkowań pozostawiała wiele do życzenia.
DevilPage.pl: 6/10 MEN: 6/10

Chris SmallingChris Smalling
W 10. minucie popełnił błąd i musiał ratować się faulem, ale poza tym pokazał się z dobrej strony. Anglik wyrasta na lidera defensywy United.
DevilPage.pl: 7/10 MEN: 7/10

Phil JonesPhil Jones
Solidny występ Jonesa, który tym razem ustrzegł się poważniejszych błędów. Na minus niska, 74% skuteczność podań. Na tle Smallinga (92% celnych podań) to szczególnie słaby wynik.
DevilPage.pl: 6,5/10 MEN: 6/10

Marcos RojoMarcos Rojo
Znowu niechętnie podłączał się do akcji ofensywnych, ale z obowiązków defensywnych wywiązywał się bardzo dobrze. Trudno mu jednak będzie utrzymać miejsce na lewej obronie gdy do formy wróci Shaw.
DevilPage.pl: 6/10 MEN: 7/10

Daley BlindDaley Blind
Większość czasu spędził na swojej połowie i poprawnie wywiązywał się ze swoich obowiązków, ale nie miał takiego wpływu na grę jak to bywało w pierwszej części sezonu. Plus za zatrzymanie piłki, zmierzającej do bramki po kiksie Valdesa.

Ander HerreraAnder Herrera
Mógł wpisać się na listę strzelców, ale zbyt długo zwlekał w 47. minucie. Poza tym oddał dwa strzały, które nie sprawiły Harperowi większych problemów. Starał się, był aktywny, ale nie zdołał przekuć swojego entuzjazmu w coś konstruktywnego.

Angel Di MariaAngel Di Maria
Wrócił do podstawowego składu United, ale już po 20. minutach doznał kontuzji. Wcześniej nie zdążył odznaczyć się niczym szczególnym.
DevilPage.pl: 5/10 MEN: 5/10

Juan MataJuan Mata
Hiszpan w ostatnich tygodniach należał do najlepszych piłkarzy United. Tym razem zawiódł. Był mało kreatywny, nie było po nim widać szczególnej chęci do gry.
DevilPage.pl: 5,5/10 MEN: 6/10

Ashley YoungAshley Young
Nie wiadomo czym kierował się Van Gaal wystawiając będącego w dobrej formie skrzydłowego w środku pomocy, ale nic dobrego z tego nie wynikło. Został pozbawiony swoich największych atutów, prezentował się słabo i już po godzinie gry opuścił boisko.
DevilPage.pl: 5/10 MEN: 6/10

Wayne RooneyWayne Rooney
Napastnik nie miał wielkiego pola do popisu, ale i tak ciężko usprawiedliwić fakt, że zaledwie 69% jego podań trafiało do adresata. Na plus dwa groźne strzały.

Zmiany:

Adnan JanuzajAdnan Januzaj
Belg miał sporo czasu by pokazać na co go stać, ale raczej go zmarnował. Zaliczył wprawdzie jeden spektakularny rajd, ale to za mało jak na 70. minut gry (wszedł w 23. minucie za Di Marię).

Marouane FellainiMarouane Fellaini
Nie stworzył żadnej sytuacji bramkowej, ani nie oddał żadnego strzału. Wygrał jedną główkę, faulował też tylko jeden raz, ale za to od razu na czerwoną kartkę. Gdyby nie to wydarzenie można byłoby przeoczyć jego obecność na boisku (wszedł w 59. minucie za Younga).
DevilPage.pl: 1/10 MEN: 4/10

James WilsonJames Wilson
Chwilę po jego wejściu na boisko Fellaini dostał czerwoną kartkę i napastnik musiał skupić się na zadaniach defensywnych. Bez oceny (wszedł w 73. minucie za Matę).
DevilPage.pl: - MEN: 6/10