MŚ 2014: Hummels bohaterem, Francuzi wracają do domu

» 4 lipca 2014, 19:54 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
» Pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek Mistrzostw Świata w Brazylii przyniósł tylko jednego gola. Jego zdobywcą okazał się Mats Hummels, który zapewnił Niemcom upragnioną przepustkę do półfinału. Pełne 90 minut rozegrał obrońca Manchesteru United, Patrice Evra.
Didier Deschamps zdecydował się na ustawienie z tylko jednym nominalnym napastnikiem, którym był Karim Benzema. Miejsca Oliviera Giroud zajął Antoine Griezmann.

Pierwszą dobrą okazję do zdobycia bramki stworzyli sobie Francuzi. Po upływie siedmiu minut Mathieu Valbuena miękko dośrodkował futbolówkę w pole karne, a pierwszy strzał na bramkę oddał Karim Benzema. Uderzenie napastnika Realu okazało się jednak minimalnie niecelne.

Pięć minut później nadeszła skuteczna odpowiedź Niemców. Dośrodkowanie Toniego Kroosa z rzutu wolnego trafiło na głowę Matsa Hummelsa, który wpisał się na listę strzelców.

W 34. minucie zawrzało pod bramką Manuela Neuera. Bramkarza Bayernu Monachium w krótkim odstępie czasu próbowali pokonać Mathieu Valbuena oraz Karim Benzema, lecz cała sytuacja zakończyła się rzutem rożnym.

Benzema oddał kolejny celny strzał tuż przed przerwą na zwieńczenie ładnej solowej akcji, ale żadnych problemów ze złapaniem piłki nie miał Neuer. Po chwili arbiter zakończył pierwszą połowę.

Po upływie godziny swoją szansę miał Raphaël Varane, który próbował zdobyć bramkę głową. Na posterunku stał jednak Manuel Neuer.

Dziewięć minut później fatalny błąd popełnił Patrice Evra, który stracił piłkę niedaleko własnego pola karnego. Futbolówkę przejął Thomas Müller, lecz jego strzał ominął bramkę Trójkolorowych.

W 82. minucie Niemcy zmarnowali szansę na definitywne rozstrzygnięcie losów meczów. Wzorowy kontratak zapewnił André Schürrle komfortową pozycję do oddania strzału, ale gracz Chelsea nie wpisał się na listę strzelców.

Skromne zwycięstwo dało podopiecznym Joachima Löwa promocję do półfinału. Niemcy zmierzą się w nim ze zwycięzcą pojedynku Brazylia - Kolumbia.

Joachim Löw: Obcokrajowcy problemem Anglii
Nemanja Vidić po prezentacji w Interze

Komentarze (62)

44everUnited: myślę że ten mecz utwierdził mnie w przekonaniu, że chętnie widziałbym Antoine'a Griezmann'a u nas. młody, utalentowany, szybki, perspektywiczny, może grać na skrzydle jak i na ,,10" lub ,,9", ma dobrą lewą nogę, pomimo niskiego wzrostu walczy z rosłymi obrońcami, w porównaniu np. do Di Marii nie drogi, czego chcieć więcej?
» 5 lipca 2014, 20:46 #58
V15: [link usunięty]
» 5 lipca 2014, 18:34 #57
Xtreme: ale i tak najlepszy był Strejlau w studiu mówił że Hummels faulował Varana przy golu ;) jakby za takie coś faule gwizdali to nie wiem jakby ta piłka wyglądała ;d
» 5 lipca 2014, 17:01 #56
Xtreme: a ja się ciesze że odpadła Francja i wcale mnie to nie dziwi że polegli , 2 drewna w ataku - Benzema i Giroud to w starciu z Niemcami wyszło przede wszystkim to że Benzema bez Di marii , ronaldo , bale jest zwykłym dobijakom na pustą i sam nic nie umie zagrać , czekam na finał Niemcy - Holandia ;)
» 5 lipca 2014, 16:50 #55
endomikoryza: niestety Brazylia wygrała kolejny raz fartem... dla mnie sędzia za dużo pozwolił zawodnikom! gra co chwila była przerywana a sędzia nie pokazywał długo kartek i dlatego tak to wyglądało jak wyglądało! co do podsumowań meczu :

1. Brazylia marne szanse na finał (20%)
2. Frajerska kartka Silvy
3. Neymar musi troszkę przytyć! w Anglii by sobie nie poradził.. wyobrażacie go sobie po meczu ze Stoke, jak by wyglądały jego nogi? :)
4. Kolumbia- świetny zespół! brawo za walkę
5. Sędzia wypaczył wynik
6. James przydałby się w United :)

dziękuję za uwagę :) Glory United!
» 5 lipca 2014, 16:48 #54
zbyszek7: Niestety sie z Toba nie zgodze. Columbia do momentu utraty drugiego gola tj. 70 minuta wogole nie przypominala druzyny z czterech poprzednich meczow. Od poczatku mecz byli jakby spralizowani a po przerwie dalej sie nie obudzili. Wydaje mi sie ze przegrali walke z cala otoczka tego meczu czyli stadionem kibicami mijscem itp Dopiero przez ostatnie 20 minut Columbia zaczela grac tylko wtedy bylo juz po mecz. Niestety 20 minut dobrej gry nie wystarcza na polfinal mundialu. Brazylia wygrala zasluzenie a szkoda bo bardzo kibicowalem Colombii. Co do foulu przy drugim golu to oczywiscie go nie bylo ale druga sprawa to to co zrobil bramkarz przy tym strzale? Schowal sie za murem I stal na srodku bramki. Aczkolwiek gdyby nie ten gol to podejrzewam ze Columbia wogole by sie nie obudzila tego dnia :/
» 5 lipca 2014, 17:51 #53
mycka86: Evra przez cały turniej grał dobrze, ale w tym meczu zagrał bardzo słabo. W ofensywie same straty, a w defensywie ogrywany raz po raz. Co pokazuje, że ze słabszymi rywali sobie poradzi, ale z czołówką już nie koniecznie.

Dziwi mnie to jak Benzema zgasł po fazie grupowej, po tym jak był najlepszym piłkarzem w 2 pierwszych meczach. W 1/16 i 1/8 zupełnie nie istniał, gdzieś schowany za obrońcami. Ewidentnie zabrakło Riberiego w walce o strefę medalową.
» 5 lipca 2014, 12:01 #52
KacyK: Odpowiedz jest prosta ;] ramadan
» 5 lipca 2014, 12:36 #51
sensi: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2014 13:33

A mnie benzema nie dziwi, powszechnie wiadomo że to himertyczny grajek który ma olbrzymie kłopoty z utrzymaniem stabilnej formy.
W realu to samo gra, 3 mecze genialne kolejne dwa katastrofalne.
» 5 lipca 2014, 13:32 #50
KacyK: Nie ma się co dziwić w tym meczu koguty nie pokazały nic.
» 5 lipca 2014, 11:39 #49
vip14: Szkoda, że Francuzi odpadli, bo ładnie grali :( Nie ma się co dziwić, bo Niemcy to jest potężny zespół, który w półfinale zagra z Brazylią. Moim zdaniem Niemcy wyeliminują Brazylię i dostaną się do finału, w którym mam nadzieję zagrają z Holandią.
» 5 lipca 2014, 10:06 #48
Marti24: Trzeba przyznać, iż Hummels to klasa sama w sobie. Taki Vidic za starych dobrych lat. 20 mln Ł, jakby Borussia zgodziła się na te kwotę, to brałbym go bez wahania.
Z zespołem już się pożegnali: Ferdinand, Giggs, Macheda, Fabio (w styczniu 2014) Buttner oraz Vidic (tych dwu ostatnich to trochę mi szkoda). Zespół jeszcze muszę opuścić Anderson, Bebe, Young (Naniego bym zostawił), Cleverley (w najgorszym razie na wypożyczenie). Fletcher oraz Carrick - to ława.
Jest jeszcze miejsce dla transferu środkowego obrońcy oraz 1-2 pomocników do środka + może skrzydłowego.
» 5 lipca 2014, 09:47 #47
Fabio: Byłoby bosko :D
» 5 lipca 2014, 06:43 #46
TraN: Wszystko ok, ale z taką grą Argentyny, to na razie nie mają czego szukać w pierwszej czwórce :)
» 5 lipca 2014, 11:48 #45
TraN: A Brazylia znowu na farcie...
» 5 lipca 2014, 00:41 #44
Samurai: ta na farcie szczegolnie gdy w 1 polowie mogło byc z 3 do jaja
» 5 lipca 2014, 01:38 #43
sensi: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2014 01:58

W porównaniu z Brazylią z lat 97-2003 to obecna brazylia jest słaba, i przegrywa w każdej formacji z ta legendarna;]
nie wygrają tych mistrzostw, niemcy ich zbiją.
» 5 lipca 2014, 01:57 #42
19barnaba87: sensi- mozna by polemizowac ze stwierdzeniem ze obecna brazylia jest slabsza na kazdej pozycji. Ich ''dzisiejszy'' sklad posiada wybitnych srodkowych obroncow: Tiago Silva, Luiz ktorych tamtejszej reprezentacji brakowalo. Ponadto genialni dp/sp Fernandinho, Paulinho i jeszcze paru naprawde solidnych zawodnikow na ta pozycje. W sumie to jedynym aspektem gry w ktorym tamta brazylia znacznie przewyszsza obecna jest atak.
Warto tez zauwazyc ze przez te lata niesamowicie zmienil sie styl gry Brazyli. Wtedy mieli on swoj niepowtarzalny unikalny styl gry. W tym momecie graja jak 90% ekip europejskich. No szkoda, szkoda :)
» 5 lipca 2014, 11:06 #41
TraN: @Samurai Nie chodzi mi o styl gry (z resztą od początku mistrzostw nie licząc najsłabszego na mundialu Kamerunu był to ich jedyny porządny mecz), a o pracę sędziów:)
» 5 lipca 2014, 11:44 #40
Lcris: Ten wasz Cuadrado co go tak chcecie w MU jakoś nic nie pokazuje same straty.
» 4 lipca 2014, 23:35 #39
Lcris: Ale Quintero bym nie pogardził :-)
» 5 lipca 2014, 00:04 #38
NewtonHeath1878: Oj, coś czuję, że brukowce znowu zaczną pisać o Hummelsie w United. :-)
» 4 lipca 2014, 22:12 #37
messengerUTD: Ah ten przehajpowany Mats! :)
» 4 lipca 2014, 21:47 #36
KoaLa: Oby Niemcy jak najszybciej odpadły :D
» 4 lipca 2014, 20:51 #35
pawell91: I miejmy nadzieję, że tak się stanie.
» 4 lipca 2014, 20:55 #34
Manuel11: oby oby szkoda ze teraz sie nie udało
» 4 lipca 2014, 21:30 #33
messengerUTD: Dlaczego? Nie odpowiadają Ci oni czy po prostu nie lubisz Niemców bo są taaaaacy źli?
» 4 lipca 2014, 21:48 #32
pawell91: Wrodzona polska niechęć :)
» 4 lipca 2014, 22:06 #31
messengerUTD: Raczej cebulostwo :P
» 4 lipca 2014, 23:05 #30
19barnaba87: pewnie ze cebulostwo.Bo jak ci niemcy wymordowali powiedzmy pol rodziny to jestes z automatu cebulakiem na sto dwa.
» 5 lipca 2014, 00:03 #29
Maaattttt: Tak, po tylu latach to śmierdzi zaściankowością i ciemnogrodem.
» 5 lipca 2014, 00:07 #28
19barnaba87: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2014 00:20

Tak, kochajmy sie wszyscy i moze jeszcze nasza bialo czerwona flage wymienmy na teczowa. Zreszta niemcy uwielbiaja Polakow i bardzo ich szanuja
» 5 lipca 2014, 00:20 #27
Diabelred: Ja licze, ze pokonaja Brazylie w 1/2 :)
» 5 lipca 2014, 00:29 #26
pawell91: Tak było, jest i będzie. Dla wielu Polaków nasza historia jest bardzo ważna, tak samo jak postawa patriotyczna i inne wartości. Rozumiem, że piłka nożna to sport, ale mimo to niektóre postawy i zachowania są często niezmienne.
» 5 lipca 2014, 00:46 #25
JacexMU: Ale być nie powinno. Było minęło, czasy sie zmieniły, Niemcy sami nie chcą sie do tego przyznawać, wiec o co chodzi? Czy uważasz, że częścią patriotyzmu ma być nienawiść do Niemców? Dziwne podejście. Ja osobiście jestem od początku mundialu za Niemcami, ze względu na to, że są solidni, jak zawsze porządna marka. Wszystko co robią, robią na maksymalnych obrotach i nie przyjmują innej opcji jak bycie najlepszym na każdym froncie, za to ich uwielbiam. No i oczywiscie jestem jeszcze za Holandią, ale to ze względu na RVP i LvG. ;D
» 5 lipca 2014, 01:02 #24
pawell91: Owszem, są solidni, ale także zarozumiali i mają zbyt wysokie ego. Nie wiem... Każdy ma swoje zdanie, ja swojego nie zmienię. Jestem za Holandią i mam nadzieję, że wyeliminują Niemców z rozgrywek :D
» 5 lipca 2014, 10:30 #23
Sowka: Swoją solidność pokazali w meczu z Algierią, gdzie jedynym obrońcą był Neuer...
» 5 lipca 2014, 11:17 #22
pawell91: Dokładnie. Nie lubię ich i tego nie zmienię, ale może to jednak nie miejsce na zagłębianie się w takie dyskusje, na takie tematy najlepiej się rozmawia przy kielichu hehe :D
» 5 lipca 2014, 11:22 #21
Manuel11: Niemcy w stosunku do Polaków wykazuja ogromne chamstwo na kazdym kroku kazdy Polak przekraczajacy granice Niemiecką ma z góry przerabane zawsze musza czekac dluzej w kolejkach nigdy nic nie mozna zalatwic itp. a poza tym na kazdym kroku slychac wyzwiska po niemiecku szczescie ma ten kto nie do konca rozumie jak niemcy na niego mowia. To narod cholernie pyszny majacy innych za nic. a tak poza tym kazdy w Polsce ma prawo wyrazać własne zdanie rozumiem sport to sport wiec chcialbym zeby odpadli poniewaz nie podoba mi się ich gra i uwazam ze nie zasluzyli na awans dalej
» 5 lipca 2014, 11:26 #20
zbyszek7: Dobrze ze Evra wraca do domu. Bedzie szansa ze zobacze go w Denver na meczu z Roma :)
» 4 lipca 2014, 20:29 #19
mcis: chyba snisz.... teraz przysluguje mu 4-5tygodni urlopu. potem 2 tygodnie rozruchu
» 4 lipca 2014, 22:43 #18
zbyszek7: Napiszcie tam do Rio na twitterze:

Hummels > Varane hehehe
» 4 lipca 2014, 20:27 #17
Manuel11: i francja i germany zagrali bardzo slaby mecz niewiele sie dzialo i kto wie gdyby nie ta bramka moze bylaby dogrywka i karne?;) a tak francja do domu a i musze dodac ze poziom sedziowania tego meczu byl beznadziejny;)
» 4 lipca 2014, 20:25 #16
ferdas: szkoda, coraz mniej diabelkow na mundialu, ale trzeba przyznac ze zwyciezyl lepszy
» 4 lipca 2014, 20:20 #15
Klimaa: I dobrze że coraz mniej ;) nie będą zmęczeni przed sezonem przygotowawczym.
» 4 lipca 2014, 20:29 #14
RedDevils4life: Coraz mniej diabełków ale ten jeden diabełek i trener diabełków mają szanse na mistrzostwo. :)
» 4 lipca 2014, 21:25 #13
Bossicky: Niemcy zagrali bardzo mądrze i przede wszystkim skutecznie. Półfinał z Kolumbią to będzie uczta dla fanów futbolu!
» 4 lipca 2014, 20:18 #12
MU1212: Francja potrafiła zrobić akcję ale Niemcy mają solidną obronę szkoda Francji to młoda drużyna na Euro 2016 pokażą co umieją
» 4 lipca 2014, 20:13 #11
HubsS1: I dobrze, że Niemcy wygrali. Wygrała lepsza drużyna, która o ile Kolumbia nie sprawi niespodzianki powinna rozprawić się z faworyzowaną Brazylią i jej gwiazdorską obsadą. Liczę na finał Holandia-Niemcy, chociaż Kostaryka jeszcze może namieszać.
» 4 lipca 2014, 20:07 #10
pawell91: Jak ja nienawidzę Niemców! Będę zaraz hejtowany przez licznych zwolenników idealnego bohatera meczu - Hummelsa, ale mam to gdzieś... Jak widzę te zarozumiałe niemieckie twarze (żeby nie powiedzieć obraźliwie) odnoszące kolejne sukcesy, to aż się odechciewa.
» 4 lipca 2014, 20:02 #9
Bossicky: jak czytam takie komentarze jak twój, to też mi się odechciewa...
» 4 lipca 2014, 20:14 #8
pawell91: No i cieszę się niezmiernie ;)
» 4 lipca 2014, 20:18 #7
Matep: Podejrzewam, że teraz rozwiąże się przyszłość Pogby :) niedługo będziemy wiedzieć czy zostaje w juve czy zmienia barwy
» 4 lipca 2014, 20:01 #6
bobkos7: Pogba nie jest aż taki dobry... truchta sobie po boisku. nie zebym go nie lubial ale sa lepsi zawodnicy od niego
» 4 lipca 2014, 20:12 #5
Matep: co do tego to się zgadzam, aczkolwiek ciekawi mnie jak sie potoczą jego losy. Bądź co bądź był naszym graczem
» 4 lipca 2014, 20:18 #4
ferdas: w tym meczu nie zachwycil ale ogolnie Pogba wyrasta na czolowego pomocnika w Europie a juz napewno w Serie A
» 4 lipca 2014, 20:19 #3
NewtonHeath1878: Czołowym pomocnikiem Serie A to on już się stał.
» 4 lipca 2014, 22:11 #2
arek12121: Evra pokazal sie z dobrej strony.
» 4 lipca 2014, 19:57 #1