MŚ 2014: Cały mecz Evry, kanonada Francuzów

» 20 czerwca 2014, 23:01 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Reprezentacja Francji rozbiła Szwajcarię 5:2 (3:0) w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Brazylii. Całe spotkanie w barwach Trójkolorowych rozegrał Patrice Evra.
» Patrice Evra ma powody do zadowolenia po meczu ze Szwajcarią
Obrońca Manchesteru United miał nawet jedną dogodną sytuację, aby wpisać się na listę strzelców, ale posłał piłkę nad poprzeczką po strzale z lewej nogi.

Lepiej wyregulowane celowniki mieli natomiast koledzy Francuza z zespołu. Zespół Didiera Deschampsa losy spotkania rozstrzygnął w pierwszej połowie. W 17. minucie pierwszego gola zdobył Olivier Giroud, a po chwili na 2:0 podwyższył Blaise Matuidi. Błyskawiczną kontrę Francuzów tuż przed przerwą wykończył jeszcze Mathieu Valbuena.

Trójkolorowi w drugiej połowie nie odpuścili i konsekwentnie ostrzeliwali bramkę Diego Benaglio. Szwajcarski bramkarz po zmianie stron jeszcze dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki – na listę strzelców wpisali się Karim Benzema i Moussa Sissoko.

Przy stanie 0:5 Szwajcarzy ruszyli do odrabiania strat. W 81. minucie ładnego gola z rzutu wolnego zdobył Blerim Dzemaili, a kilka minut później efektownym wolejem popisał się Granit Xhaka.

Po dwóch kolejkach Francuzi mają na swoim koncie sześć punktów. W ostatniej kolejce zmierzą się z Ekwadorem (25 czerwca, 22:00)

Van Persie: Jestem zirytowany tym faktem
MŚ 2014: Dwa gole Valencii, Ekwador wciąż w grze

Komentarze (24)

MU1212: Zapowiada się finał Holandia-Francja
» 21 czerwca 2014, 13:29 #20
TomcioGGMU: Nikt nie stawia na Francuzów ale chyba grają najlepsza piłkę obok Holendrów :D
» 21 czerwca 2014, 12:04 #19
KacyK: Grają fajnie ale ciekaw jestem jak im pójdzie z mocniejszym przeciwnikiem
» 21 czerwca 2014, 12:12 #18
champione2013: Kolejny dobry mecz niskiego grajka zwanego Valbueną :) Może panie przeniesiesz się na wyspy :)
» 21 czerwca 2014, 11:59 #17
Kenzema: Francja dobitnie pokazała, że jest świetnie przygotowana na te mistrzostwa. Według mnie są nawet faworytem do wygrania tych rozgrywek. Benzema ma instynkt strzelecki, którego brakuje Chicharito czy Welbeckowi.
Francuzi skład mają niesamowicie wyważony z doświadczonymi graczami, jak i z młodymi wbijającymi się przebojem do składu (Grizzman). Z Riberym wyglądałoby to gorzej, dlatego może to i dobrze, że złapał tą kontuzje :).
» 21 czerwca 2014, 09:37 #16
Diabelred: Mozna wiele zarzucic Chicharito, jednak napewno nie to, ze brakuje mu instynktu strzelaca... Kiedy w miare regularnie gral(chociazby kiedy wchodzil chociaz na ogony) pokazywal, ze go ma.
» 21 czerwca 2014, 10:56 #15
OldTrafford1988: Hernandez ma instynkt ale do łapania się na spalonym....Lubie go ale na prawdę zbyt czesto daje się złapać.
» 21 czerwca 2014, 11:15 #14
Kenzema: Nie chodzi mi o dobijanie na pustą czy dołożenie nogi - Chicharito genialnie się ustawia, ale to często jedyna rzecz którą robi.
Benzema za to potrafi dojść do sytuacji z niczego, wymusić rzut karny czy pięknie strzelić zza pola karnego (6 gol dla reprezentacji Fracji - niestety po gwizdku).
» 21 czerwca 2014, 12:00 #13
micsie03339: Benzema obecnie w reprezentacji coś pokazuje, tylko że narazie to grali, nie oszukujmy się ze słabymi zespołami, a co pokazuje w realu, gdy pojawia się lepszy przeciwnik, gra najwyżej przeciętnie.
» 21 czerwca 2014, 17:09 #12
Diabelred: Kenzema, te wszystkie bramki roznymi czesciami ciala, to jest wlasnie instykt strzelca, gdyby to byl SP badz skrzydlowy pewnie najpierw probowalby przejac, a dopiero pozniej strzelac.
» 22 czerwca 2014, 13:57 #11
szabo1878: ja tam najbardziej czekam na wystep Januzaja :D . szanse na to sa male ale ja wierze ze zagra na tych MŚ
» 20 czerwca 2014, 23:45 #10
devil897: Ten Benzyna to jest pechowiec xD
» 20 czerwca 2014, 23:41 #9
closer888: Francja ma pomysł na grę, szybkość gry, wymienność pozycji, tego zabrakło Anglii.
» 20 czerwca 2014, 23:06 #8
NorekDoktorek: Anglii zabrakło tak słabej grupy jaką ma Francja.
» 20 czerwca 2014, 23:46 #7
NewtonHeath1878: Kostaryka taka potężna.
» 21 czerwca 2014, 00:16 #6
designer: jak sie gra na dopingu czy innych uzywkach jak Kostaryka, wygrac mozna z kazdym. Dzisiejszy mecz z Wlochami dal odpowiedz ze te pajace sa czyms zdrowo faszerowani i nie zdziwie sie jak za jakis czas cala Kostaryka zostanie o to obwiniona. Wlochy pod koniec zdychali a Kostaryka biegala przez 90 minut jak nowo narodzona i nie ma tu mowy ze to wina klimatu itp...
» 21 czerwca 2014, 02:52 #5
micsie03339: Komentarz zedytowany przez usera dnia 21.06.2014 08:47

@designer

Tylko że Włosi "zdychali" od samego początku,ale to Kostaryka była nafaszerowana.
» 21 czerwca 2014, 08:45 #4
cinek06: No tak bo słabsza teoretycznie drużyna nie może wygrać z lepszą normalnie sportowo tylko muszą byc nafaszerowani. To jest piłka, tu wszystko jest możliwe.
» 21 czerwca 2014, 12:19 #3
cinek06: Jeśli wygraliby z Hiszpanią to pewnie z automatu by ich zdyskwalifikowali
» 21 czerwca 2014, 13:52 #2
ferdas: swietny mecz jeden z najlepszych dotychczas , znowu z udzialem naszego gracza, oprocz jednego slabego podania bardzo dobry mecz Evry, czesto wlaczal sie w znany dla kibicow MU sposob w akcje ofensywne, i mysle ze wlasnie dzieki temu odzyskal stala pozycje w kadrze
» 20 czerwca 2014, 23:02 #1