Ferguson chwali fantastyczną młodzież

» 7 sierpnia 2011, 19:30 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Sir Alex Ferguson pochwalił młodych piłkarzy Manchesteru United po wygranym spotkaniu o Tarczę Wspólnoty z Manchesterem City (3:2).
» Sir Alex Ferguson był zadowolony z postawy piłkarzy Manchesteru United w niedzielnym meczu z Manchesterem City
Choć Czerwone Diabły przegrywały do przerwy 0:2, to sir Alex Ferguson od początku drugiej połowy dał szansę młodym zawodnikom. Na boisku pojawili się Tom Cleverley, Phil Jones i Jonny Evans, a ich gra w dużym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa Manchesteru United.

– Nie mogłem uwierzyć, że na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:2. Kontrolowaliśmy przecież grę – przyznał sir Alex Ferguson na antenie Sky Sports 1.

– Bramki odmieniają jednak oblicze spotkań. Manchester City najpierw strzelił pierwszego gola, a tuż przed przerwą dobił nas drugim. Moim piłkarzom należą się wyrazy uznania za to, że po przerwie nadal grali swój futbol i dostali to, na co zasłużyli.

– Do Stanów Zjednoczonych zabraliśmy 13 piłkarzy w wieku 23 lat lub młodszych. Mamy jeszcze Chicharito i Antonio Valencię. Wszystko to młodzi zawodnicy, mamy naprawdę dobry skład.

– Agresywna gra Manchesteru City nie onieśmieliła nas. Graliśmy swój futbol i to było fantastyczne – stwierdził Ferguson.

City nie rozmawiało z Interem
Oceny pomeczowe: City 2:3 United

Komentarze (24)

Janczar: Sam byłem zdziwiony, że po takich zmianach po pierwszej połowie zaczęliśmy tak świetnie grać.
» 8 sierpnia 2011, 07:54 #24
seth: Czy ktoś mi może wyjaśnić jakim cudem SAF przeprowadził 5 zmian?? czyżby limit 3 zmian w meczu o tarczę wspólnoty nie obowiązywał??
» 8 sierpnia 2011, 00:16 #23
tomix: nie, limit w meczu o tarcze jest albo 6 zmian albo wogole nie ma limitu, w zeszlym sezonie takze przeprowadzil wiecej zmian niz 3, mecz jest troche traktowany jak mecz towarzyski
» 8 sierpnia 2011, 00:54 #22
Patryk1515152: Ando + Tom i mamy środek ;d oby tylko dali radę utrzymać formę
» 7 sierpnia 2011, 23:49 #21
salforduk: GG MU!!Manchester wciaz czerwony!!1
» 7 sierpnia 2011, 23:40 #20
DevilxDevil: Jestem zachwycony Cleverleyem... i chcę Sneijdera .
Tom + Wesley .. ? Czemu nie ? Dzisiaj Cleverley pokazał, że jest typowym środokwym pomocnikiem, biegającym do tyłu i do przodu, więc mógłby grać u boku Sneijdera. Co o tym myślicie ?
» 7 sierpnia 2011, 22:15 #19
Mati9696: Masz rację ale kurdę ja tak se myślę że szkoda jakiegoś dobrego środkowego pomocnika . Ja jestem tak pół na pół co do transferu sneijdera
» 7 sierpnia 2011, 23:35 #18
Olo: Cleverley raczej nie jest defensywny, nie graliby razem na środku. Jeden musiałby siedzieć.
» 8 sierpnia 2011, 09:58 #17
Tennant: To nie Arsenal,ale my may najlepszych młodzików w kraju :)
Glory Glory MU
» 7 sierpnia 2011, 21:24 #16
mik3: Pamiętam jeszcze jak 2 lata temu mówiłem, że Welbeck to jest drewniak.
Śmiałem się ze Smallinga, jak jeszcze w Fulham strzelał swojaki. Talent zawodników jednak dostrzega się głównie na szczegółowych obserwacjach i treningach, szacun dla sztabu szkoleniowego.

Jedynie Machedy nie trawie, dla mnie to on jest zbyt samolubny, ale ogólnie nie przepadam za włochami, może w tym tkwi problem.

Mamy świetną młodzież, a ich talent właśnie zaczyna się ukazywać, Smalling, Rafael, Fabio, Cleverley, Chicarito, Welbeck - oni będą naszym kręgosłupem na długie długie lata.
» 7 sierpnia 2011, 21:21 #15
Cleverley: Cleverley i Andi w środku ! ;)
» 7 sierpnia 2011, 21:17 #14
SCHOLES: SAF ma rację.
» 7 sierpnia 2011, 21:16 #13
Lejn: Już teraz moglibyśmy wystawić młody skład który powalczyłby o pierwszą 5 w PL.
De Gea
Smalling/Rafael-Jones-Evans-Fabio
Valencia-Cleverley-Anderson-Nani/Obertan
Chicarito-Rooney/Welbeck

Dałem zastępstwa za Roo i Naniego bo są oni najstarsi w moim składzie.
Ale popatrzcie aż tak bardzo ta 11 nie różni się od podstawowej(moze 3/4 zawodnikow) a srednia wieku ponizej 23 lat :P Przed nami świetlana przyszłość .
GG MAN UNITED !!
» 7 sierpnia 2011, 20:58 #12
Maciasus: Wiadomość z ostatniej chwili. Obertan odchodzi do Newcastle.
» 7 sierpnia 2011, 21:04 #11
Sorata: Obertan jest już Sroką według newsa z DevilPaga
» 7 sierpnia 2011, 21:10 #10
tezetka: Ja mam nadzieje, że Cleverley będzie już od tego sezonu mózgiem United, a nie tam za kilka lat. :)
» 7 sierpnia 2011, 20:36 #9
Jaccc: ManU w porównaniu do niektórych klubów inwestuje w młodzież
» 7 sierpnia 2011, 20:35 #8
konradzaw: zgadza się! ale poprawię Cię trochę i powiem, że w porównaniu do WIĘKSZOŚCI klubów. SAF jest genialny, przy takim wyniku po pierwszej połowie wpuścić młodziutkich zawodników na obronę za tak doświadczonych graczy jak Vida czy Ferdinand. Który inny trener zdecydowałby się na taki krok? Młodzież z United ma ogromny potencjał i Sir Alex dostrzega to w nich i daje im szanse. Niestety nie oglądałem całego meczu ale z tego co czytam to o środek pola nie trzeba się zbytnio martwić, choć nie ukrywam, że z przyjemnością widziałbym Sneijdera w United.
» 7 sierpnia 2011, 20:47 #7
Olo: Ponadto Ferguson jest jednym z nielicznych (bardzo nielicznych) trenerów, którzy KAŻDĄ z trzech (lub więcej) zmian potrafią zmienić ustawienie taktyczne :)

Dla porównania: Guardiola zawsze za prawoskrzydłowego wstawia innego prawoskrzydłowego. Za środkowego obrońcę - innego środkowego. My np. wczoraj graliśmy 3 nominalnymi środkowymi, z czego Smalling na skrzydle. Anderson często wychodzi na skrzydle. Giggs i Park w środku. Przykłady można mnożyć :)

Zmierzam do tego, że to właśnie świadczy o wielkości trenera. Nie sposób mieć dwie równe jedenastki, ułożyć 4-3-3 i grać tak samo ze wszystkimi. Chodzi o pomysł :)
» 8 sierpnia 2011, 10:03 #6
ManUtdFan94: Po dzisiejszym występie Cleverleya już tak mniej chce Sneijdera, według mnie ten chłopak jeżeli SAF da mu szansę to się rozwinie i będziemy mieć dobrego piłkarza na parenaście lat. No, ale cóż pożyjemy zobaczymy.
» 7 sierpnia 2011, 20:34 #5
profesor999: Cleverley ogromne zaskoczenie i popis umiejętności za kilka lat to on będzie filarem United.
» 7 sierpnia 2011, 20:31 #4
sl4v: Ja miałem tak samo ;] pierwsza myśl po przerwie: No i będziemy im musieli strzelić trzy bramki ;)
» 7 sierpnia 2011, 20:26 #3
MatiMU10: Nie wiem czemu, ale po stracie drugiej bramki wogóle się tym nie przejąłem. Tak jakby strzelić trzy golem to był pikuś ;)
» 7 sierpnia 2011, 19:49 #2
4everUnited: Fantastyczne bo jestesmy fantastyczni :)
» 7 sierpnia 2011, 19:47 #1