» 27 października 2010, 20:31 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
W ostatnim czasie United wypożyczyło wielu swoich młodych piłkarzy do innych klubów. Były to zarówno wypożyczenia na krótki jak i długi okres czasu. Pora sprawdzić jak w zeszłym tygodniu poradziły sobie młode Diabły.
» Młode Diabły bardzo dobrze poczynają sobie na wypożyczeniach
Mecze w środku tygodnia:

Scott Wootton nadal jest w bardzo dobrej formie i to w dużej mierze dzięki jego dobremu występowi Tranmere awansował do ćwierćfinału Johnstone's Paint Trophy. 19-latek bardzo dobrze poczynał sobie w defensywie, a gdy po remisie w regulaminowym czasie gry doszło do karnych, pewnie wykorzystał swoją jedenastkę i jego zespół pokonał Stockport.

W związku z zapisem w umowie, Tom Cleverley nie mógł wziąć udziału w wygranym spotkaniu swojego Wigan ze Swansea w ramach Carling Cup.

Mecze w weekend:

Danny Welbeck wciąż imponuje formą w Sunderlandzie. Tym razem młody napastnik przyczynił się do zwycięstwa nad Aston Villą. Wprawdzie jedyną bramkę dla Czarnych Kotów zdobył Richard Dunne, jednak Welbeck zanim opuścił boisko w 65 minucie miał kilka dobrych okazji do zdobycia bramki.

Matty James zebrał bagaż cennych doświadczeń występując w wygranym przez jego Preston 4:3 spotkaniu z Crystal Palace. 19-letni pomocnik zaliczył pełne 90 minut, a jego ekipa dzięki zwycięstwu opuściła strefę spadkową Championship. Joshua King nie wystąpił w spotkaniu wskutek kontuzji.

Ritchie De Laet spędził kolejne bardzo pracowite popołudnie na lewej stronie obrony Sheffield United podczas spotkania z Doncaster. Niestety nie uchroniło to jego zespół od porażki i Sheffield zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli.

James Chester bardzo dobrze rozpoczął mecz na środku obrony Carlisle przeciwko Charlton, jednak jego występ został przerwany w 19 minucie, gdyż James nabawił się kontuzji. Corry Evans, który dołączył do drużyny Carlisle w zamian za kontuzjowanego Olivera Norwood'a całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Nicky Ajose znów pomógł ekipie Bury odnieść zwycięstwo. Tym razem młody napastnik był faulowany w polu karnym Southend, lecz wykonujący rzut karny Ryan Lowe nie wykorzystał okazji. Na szczęście tuż po przerwie, Joe Skarz trafił do siatki Southend i Bury wywiozło cenne 3 punkty.

Oliver Gill oraz Reece Brown nie zaliczą do udanych końca okresu wypożyczenia do Bradford, gdyż ich zespół przegrał 0:3 z Burton Albion.

Conor Devlin spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych w swoim ostatnim dniu wypożyczenia do Hartlepool. Również Mame Biram Diouf nie wszedł na boisko w przegranym meczu Blackburn z Liverpoolem. Natomiast Danny Drinkwater wciąż jest kontuzjowany. Wypożyczenie Camerona Stewarta do Yeovil Town zostało anulowane na początku tygodnia.