Vidić: Zakończmy mecz w 90 minut

» 26 lutego 2010, 14:53 - Autor: Bart - źródło: ManUtd.com
Nemanja Vidic nie wyobraża sobie po raz kolejny przechodzić dramatu rzutów karnych w finale Carling Cup. Serb jest zdeterminowany, aby kolejne trofeum na Wembley wywalczyć w ciągu regulaminowych 90 minut.
» Vidić chciałby pokonać Aston Villę w finale Pucharu Ligi w regulaminowym czasie gry
Vidić powrócił po kontuzji w wygranym 3:0 meczu z West Hamem i najprawdopodobniej wystąpi w meczu z Aston Villą obok Wesa Browna lub Jonny’ego Evansa na środku obrony: - Wembley to wspaniałe miejsce. Będzie komplet widzów, a w finale zawsze gra się przyjemnie – mówił Nemanja dla MUTV.

- Mam jednak nadzieję, że spiszemy się dobrze i zakończymy sprawę w 90 minut. Nie chcemy znowu rzutów karnych! – skomentował krótko Serb.

Pięć z sześciu wizyt na Wembley kończyło się dla Manchesteru United rzutami karnymi. Jedynie mecz z Chelsea zakończył się w doliczonym czasie gry, 3 minuty przed końcem. Diabły z tych 6. finałów wygrały połowę (z Chelsea 3:0 w 2007 i z Portsmouth 3:1 w 2008 w ramach meczu o Tarczę Wspólnoty oraz 4:2 w 2009 z Tottenhamem w Carling Cup).

Sir Alex Ferguson wczoraj przyznał, że jego drużyna nie trenowała jeszcze strzałów z 11. metra. Szkot zapowiedział jednak, że do czasu finału na pewno to zrobią.