Zwycięski początek Solskjaera

» 12 lipca 2008, 21:26 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Ole Gunnar Solskjaer zaliczył dobry początek z posadą szkoleniowca drużyny rezerw Manchester United. Jego podopieczni pokonali dzisiaj 3:1 zespół Burscough, po bramkach Toma Cleverleya, Febiana Brandy’ego i Rodrigo Possebona. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył w ostatnich minutach spotkania David Brookes.
» Ole Gunnar Solskjaer rozpoczął pracę z rezerwami Manchesteru United
Zaledwie siedem minut potrzebował Tom Cleverley, by pokonać bramkarza pierwszej drużyny Burscough, która na występuje w szóstej co do ważności lidze w Anglii, Conference North. Zawodnik popisał się strzałem z odległości ponad dziesięciu metrów od bramki gospodarzy. Mimo objęcia prowadzenia, młoda drużyna Manchester United wyraźnie odstawała od ekipy Burscough, jednak z minuty na minutę ich gra stawała się lepsza.

Na minuty przed końcem pierwszej części spotkania Febian Brandy zdecydował się mocno uderzyć na bramkę Iana Lowe’a, co więcej, jego strzał zatrzymał się dopiero na siatce znajdującej się już za linią bramkową. Po pierwszej połowie, mimo, że ekipa Burscough prezentowała się trochę lepiej niż drużyna rezerw Manchester United, to było 0:2 dla przyjezdnych.

Gdy gospodarze postanowili rzucić się do ataku od pierwszych minut drugiej części spotkania, musieli znów oglądać cieszących się rywali. Około 60. minuty spotkania Rodrigo Possebon otrzymał piłkę 20 metrów przed bramką wprowadzonego na drugą połowę Zaka Hibberta. Nie zastanawiał się długo co ma zrobić z piłką i uderzył ją w kierunku rogu bramki. Cel osiągnął i drużyna prowadzona przez Ole Gunnara Solskjaera po godzinie gry i lekkiej dominacji przez przeciwnika wygrywała już 0:3. W ostatnich minutach meczu David Brookes pokonał niemieckiego bramkarza, Rona-Roberta Zielera i zmniejszył rozmiary porażki.

Kolejne spotkanie przedsezonowe rezerw Manchester United odbędzie się za tydzień w sobotę, na Moss Lane w Altrincham z miejscową drużyną występującą w Conference National.