Damien Duff 85'
Data: 26.01.2005 r.

ManUtd: Howard - G. Neville, Ferdinand, Silvestre, Heinze -Fortune (Rooney 59'), Scholes, Keane, Ronaldo - Giggs, Saha

Chelsea: Cech - Ferreira, Gallas, Terry, Bridge - Makelele, Lampard, Tiago, Robben (Cole 93') - Drogba (Gudjohnsen 73'), Duff (Jarosik 86')

Dziś 26 styczina 2005 roku na Old Trafford, Manchester United podjął w ramach Carrling Cup Chelsea Londyn. Było to rewanżowe spotkanie gdyż w pierwszym meczu tych zespołów padł bezbramkowy remis. United do meczu przystąpiło w mocnym składzie. Bez Rooneya w ataku i Carrolla w bramce. Roo został zastąpiony w ataku przez Giggsa a Roy Carroll przez Tima Howarda.

Już w pierwszej minucie gry szansę mieli gracze Chelsea. Akcja Duffa i Lamparda zakończyła się uderzeniem tego drugiego obok bramki. Później jednak Manchester takze doszedł do głosu konstruując pierwsze akcje, które były zatrzymywane przed polem karnym gości. W 4 minucie zagranie Scholesa ale niedokładne.

Po około dziesięciu minutach gry boisko na moment opuścił Scholes ale uraz okazał się niegroźny. W 13 minucie meczu Ryan Giggs dośrodkował do Scholesa ale tor lotu piłki przeciął Cech. W drużynie gości wyróżniał się Robben ale Keano i spółka umiejętnie go zatrzymywali.

Indywidualnych akcji próbował Ronaldo jednak w jednej z nich został powstrzymany przez doświadczonego Makalele. W 19 minucie Saha pada w polu karnym ale sędzia nie wskazuje na 11 metr. Kilka chwil później ładna akcja Manchesteru. Długie podanie do Scholesa potem do Neville'a ale Phil dośrodkowuje wprost w ręce Cecha. W 24 minucie wrzutka w pole karne United ale Ronaldo ze spokojem główką podaje do Howarda.

W 30 minucie meczu bramkę na 1:0 dla Chelsea Londyn zdobywa Frank Lampard. Wydawać się mogło że United przejęło inicjatywę i kontroluje grę ale zawodnicy Chelsea tą bramką wybili ich z rytmu.

Chwilę po rozpoczęciu kolejna akcja londyńczyków. Strzelał Drogba ale broni Howard. Mimo tego że gracze z Old Trafford przegrywali 0:1 to dobrą partię w tym spotkaniu rozegrywał Silvestre. Siedem minut po stracie gola Ronaldo uderzał z rzutu wolnego ale wysoko nad bramką. 60 sekund później w polu karnym przewrócony został Fortune ale sędzia ponownie nie zagwizdał.

Tuż przed końcem pierwszej połowy The Blues przeprowadziło ładną akcję. Piłkę wymieniali ze sobą Robben i Drogba ale Rio wybił na róg. W doliczonym czasie gry uderzał Ronaldo ale zbyt lekko.

Po rozpoczęciu drugiej połowy United miało rzut wolny. Faulowany był Ryan Giggs ale mocny strzał Scholesa został zablokowany. W odpowiedzi Chelsea której został przyznany rzut wolny w odległości 30 metrów od bramki. Ale też prosto w mur.

W 53 minucie w polu karnym znalazł się Louis Saha ale jego uderzenie nie przyniosło bramki. Chwilę po tej akcji żółty kartonik ujrzał Makalele za faul na graczu United. Chwilę po tym zajściu na boisku pojawił się Wayne Rooney. Dzisięć minut później dobre dośrodkowanie Robbena ale obrońcy United wybijają piłkę.

W 64 minucie kolejne uderzenie Lamparda ale udanie interweniował Howard. Dwie minuty później kolejna świetna wprost interwencja Tima. Przed szansą stanął Robben. Ale po wejściu Rooneya United oblężyło bramkę Chelsea.

Ryan Giggs w 67 minucie meczu doprowadził do remisu. Giggs otrzymał podanie od Phila Nevilla i przelobował Cecha. Od tego momentu był remis.

United poszli za ciosem, dwie minuty po bramce kolejne zagranie tym razem w kierunku Sahy ale nie myli się Cech. Od czasu zdobycia przez United bramki gra stała się ciekawsza. Keano walczył o każdą piłkę. W 73 minucie na boisku pojawił się Gudjohnsen zastępując Drogbe. W 78 minucie z bramki wyszedł Cech i Terry uratował Chelsea przed stratą bramki.

Świetnie grał Cristiano Ronaldo który mimo nielicznych strat wracał na swoją połowę gdzie walczył o każdy centymetr boiska. Podobnie grali wszyscy zawodnicy United.

Niestety w 84 minucie Chelsea Londyn prowadzi. Gola zdobył Duff po rzucie wolnym. 2-1 dla gości.

Stracona na tak krótko przed końcem meczu bramka wzmogła ataki United. W 86 minucie Ronaldo podaje do Sahy ale uderzenie francuza broni Cech. Chwilę później Jiri Jarosik wchodzi za Duffa. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę z linii bramkowej wybił Bridge. Strzelał Silvestre.

Do spotkania zostały doliczone 3 minuty. Ostatnie minuty są bardzo nerwowe dla obu drużyn. Silvestre i inni obrońcy na połowie Chelsea. W doliczonym czasie gry Rooney przewrócił się w polu karnym ale nie ma karnego. Niestety United przegrywa i odpada z Carrling Cup.