PUCHAR LIGI

8' Ruud van Nistelrooy
27' Alan Smith
51' Louis Saha
58' Kieran Richardson
Steven Reid 32'
Lucas Neill 42'
Data: 25.01.2006 r.
Stadion: OldTrafford

Man Utd: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Brown, Evra (Silvestre 80') - Rooney, Fletcher, Giggs (Smith 13') , Richardson - Saha, van Nistelrooy (Vidić 86')

Blackburn: Friedel - Neill, Nelsen, Khizanishvili, Gray - Reid, Savage, Tugay (Peter 86') , Pedersen - Kuqi (Emerton 76') , Bentley

Dziś 25 stycznia o godzinie 21.00 Manchester United podejmował na Old Trafford zespół Blackburn Rovers prowadzony przez byłego piłkarza "Czerwonych Diabłów" i legende klubu - Marka Hughesa.

Przypomnijmy, że obie drużyny zmierzyły się ze sobą w tym sezonie dwukrotnie, a pierwszy mecz United z podopiecznymi Hughesa w Premiership był popisem norweskiego zawodnika Blackburn - Mortena Gamsta Pedersena. Norweg był bohaterem spotkania i wbił Edwinowi Van der Sarowi dwie bramki. Jedynego gola dla United strzelił Ruud Van Nistelrooy i mecz zakończył się rezultatem 1 - 2.

Drugie spotkanie tych drużyn ponownie odbyło się na Old Trafford i rozgrywane było w ramach Carling Cup. Spotkanie zakończyło się remisem 1 - 1. Bramkę dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Louis Saha, dla rywali trafieniem odpowiedział niezawodny Pedersen.

Manchester United po ostatnim ligowym meczu z Liverpoolem umocnił się na drugim miejscu w Premiership. Przypomnijmy, że mecz z "The Reds" zakończył się skromnym zwycięstwem podopiecznych Sir Alexa Fergusona 1 - 0, a gola na wagę 3 punktów zdobył już w doliczonym czasie drugiej połowy gry Rio Ferdinand.

W obecnym sezonie ekipa z Ewood Park spisuje się bardzo pozytywnie i znajduje się na wysokiej 8 pozycji w lidze. Arbitrem głównym tego spotkania był pan Graham Poll.

Spotkanie rozpoczęli goście czyli United. Ruud do Giggsa i gra rozpoczeła się na dobre. W spotkaniach z Diabłami szczególnie dał o sobie znać Pedersen i na niego w szczególności musieli dzisiaj uważać nasi obrońcy. W 3 minucie spotkania Norweg po raz pierwszy dał się we znaki, ale stracił piłkę i United wznowili grę od autu.

W pierwszych minutach meczu stroną przeważającą byli gracze ManU i oto nastąpiła 8 minuta meczu. Wayne Rooney zbliża się do pola karnego i podaje do dobrze ustawionego Van Nistelrooya. Po drodze piłke odbija się od jednego z defensorów Blackburn, lecz wpada pod nogi Holendra, a ten pewnym uderzeniem pokonuje Brada Friedela.

Fatalnie spotkanie ułożyło się dla Ryana Giggsa, który już w 11 minucie spotkania musiał opuścić murawę Old Trafford. W jego miejsce wszedł były gwiazdor Leeds - Alan Smith.

W 13 minucie meczu szczęścia z rzutu wolnego próbował Morten Gamst Pedersen, ale wszystko zablokował Rio Ferdinand.

Szesnasta minuta spotkania to okazja dla United, ale Rooney przyłapany na spalonym. Po 20 minutach można było powiedzieć, że obie drużyny grały poukładaną piłkę z małymi stratami, lecz United prowadzili 1 - 0.

Kiedy zbliżała się połowa pierwszej części gry Manchester przeprowadził akcję po prawej stronie boiska. Ta niestety nie została dobrze wykończona, bo Patrice Evra otrzymał niecelne podanie od partnera i gre od bramki wznawiał Brad Friedel.

W 27 minucie w środku boiska z piłką ruszył waleczny Walijczyk - Robbie Savage, lecz został ostro zatrzymany przez Alana Smitha. Popularny "Smithy" został za to zagranie ukarany żółtą kartką. Po pół godzinie gry, dośrodkowanie w kierunku bramki ManU, ale pewny chwyt Van der Sara.

Trzy minuty później dochodzi do dość sensacyjnego wydarzenia. Steven Reid doprowadza do remisu pokonując Edwina. Holender przepuszcza szybką piłkę pod swoim bokiem. Stało się... znów trzeba walczyć o odzyskanie prowadzenia.

Już minutę później Rooney walczył przed polem karnym gospodarzy, ale niestety zmiany wyniku to nie przyniosło. Nastąpiło kilkanaście minut bezbarwnej gry z obu stron.

Tymczasem w 42 minucie arbiter odgwizduje rzut karny dla United po zagraniu ręką Zuraba Khizanashvili'ego! Do piłki podchodzi niezawodny Ruud Van Nistelrooy. Do tej pory tylko raz w jego karierze na Old Trafford nie uzyskał gola uderzając z rzutu karnego. Było to w meczu ligowym z Arsenalem.

Van Nistelrooy uderza... broni Friedel! "Czerwone Diabły" mogły wpakować tzw. gola do szatni Blackburn, ale nic z tego. Znów swą klasę udowodnił Amerykanin Brad Friedel. Wielka szkoda, że Holender tego nie trafił, czekały nas kolejne nerwowe minuty.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Menedżerowie obu drużyn mieli kwadrans na przekazanie swoim zawodnikom ważnych informacji. Kiedy zawodnicy schodzili na odpoczynek do szatni doszło lekkiej przepychanki. Zaiskrzyło pomiędzy Rio Ferdinandem i Robbie Savage'em. Udział w przepychance miał też Ruud Van Nistelrooy. Okazało się, że prowodyrem był najdroższy obrońca świata czyli Rio.

Kwadrans później, drugą połowę rozpoczeli podopieczni Marka Hughesa.

Siódma minuta drugiej połowy i United znów zdobywają gola! Louis Saha bohaterem akcji, a "Czerwone Diabły" wychodzą na prowadzenie. Przypomnijmy, że to właśnie Francuz strzelił jedynego gola w pierwszym spotkaniu obu drużyn w Carling Cup. Akcja błyskotliwego Rooney'a, a Louis podwyższa lewą nogą na 2 - 1.

W 55 minucie zawodnik United - Kieran Richardson zostaje ukarany żółtą kartką. Anglik otrzymał karę za nieprzepisowy atak na Turka - Tugaya Kerimoglu.

Chwile później akcja Darrena Fletchera, wszystko powstrzymuje jednak strzelec gola dla Blackburn - Steven Reid.

W 65 minucie znów prawą nogą uderza Reid, ale strzał blokuje Wes Brown, jeden z największych bohaterów niedawnego meczu z Liverpool'em.

Pięć minut później uderzenie Alana Smitha z 25 metrów, ale piłka mija bramkę reprezentanta USA.

Ostatni kwadrans spotkania rozpoczął od uderzenie Wayne Rooney. Efektowną paradą popisał się Brad Friedel, dobitki nie było, bo Van Nistelrooy był na pozycji spalonej.

10 minut przed końcem meczu, Sir Alex Ferguson dokonuje drugiej zmiany w ekipie Diabłów. Patrice Evra zostaje zmieniony przez rodaka Mikaela Silvestre'a.

W kolejnych minutach nie obejrzeliśmy ciekawych akcji. W końcu szkocki trener Manchesteru United dokonał swojej ostatniej zmiany. Serb Nemanja Vidić kupiony ze Spartaka Moskwa zmienił Ruuda Van Nistelrooya.

Jeszcze w doliczonym czasie gry drugiej połowy uderzał z woleja Savage (17 metrów do bramki Van der Sara), ale chybił.

Mecz potrwał jeszcze 4 minuty i zakończył się zwycięstwem Manchesteru 2 - 1. Dzięki temu "Czerwone Diabły" znajdą się w finale Pucharu Ligi. Ich rywalem będzie niesamowite Wigan, który wyeliminowało Arsenal Londyn. Tym razem podopieczni Wengera nie pokrzyzują nam planów, lecz taką możliwość będą gracze Paula Jewella...