PUCHAR LIGI

36' Carlos Tevez
41' Louis Nani
50' Carlos Tevez (k)
55' Carlos Tevez
93' Carlos Tevez
Benny McCarthy 47'
Ryan Nelsen 57'
Matt Derbyshire 84'
Benny McCarthy 90'
Data: 03.12.2008 r.

Man Utd: Foster - R Da Silva, Neville, Evans, O'Shea (Evra 66') - Nani, Gibson, Possebon (Scholes 66'), Anderson - Giggs (Manucho 71'), Tevez

Blackburn: Robinson - Olsson, Nelsen, Ooijer, Warnock, Treacy - Kerimoglu (Gamst Pedersen 70'), Mokoena, Emerton (McCarthy 46') - Derbyshire, Santa Cruz (Fowler 76')

Środowego wieczoru Manchester United podejmował na własnym stadionie Blackburn Rovers. Stawką meczu był awans do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 i pewnym zwycięstwem Czerwonych Diabłów.

Sir Alex Ferguson jak zwykle w Carling Cup dał pograć zawodnikom, którzy rzadziej mają okazję pokazać się publiczności zgromadzonej na Old Trafford. Nie oznacza to jednak, że w drużynie Mistrzów Anglii zabrakło podstawowych graczy, bo w pomocy biegali na przykład Nani z Andersonem, a w obronie oglądaliśmy m.in. Rafaela, który ostatnio coraz częściej gości na prawej flance.

Od początku meczu lepiej prezentowali się, dość niespodziewanie, goście. To gracze w biało-niebieskich koszulkach mieli więcej zgrania i częściej bywali pod polem karnym Manchesteru United. Do dziesiątej minuty meczu Ben Foster był już dość dobrze rozgrzany, bowiem dwukrotnie musiał ratować swój zespół przed stratą bramki.

Z biegiem czasu w rytm gry zaczął wchodzić zespół gospodarzy i już po niespełna dwudziestu minutach meczu ciężar gry przeniósł się pod bramkę Robinsona. W 25. minucie z niezwykle trudnej pozycji (przeszkadzało mu aż trzech obrońców!) na strzał zdecydował się Tevez, a jego uderzenie poszybowało zaledwie kilkanaście centymetrów ponad bramką.

United ciągle naciskało, a zdobyć bramkę udało im się dopiero w 35.minucie. Po wrzutce z prawego skrzydła od Giggsa, Carlos Tevez okazał się najsprytniejszy i do spółki z Nelsonem wbił głową piłkę do bramki.

Po tym trafieniu Czerwone Diabły nabrały wiatru w żagle i praktycznie odcięły dostęp graczom Blackburn do ich pola karnego. Chwila gry w środku i już mieliśmy drugie trafienie w tym meczu. Znakomicie przez obronę przedarł się Nani, zagrał do Teveza, który natychmiast mu odegrał, wtedy Portugalczyk posłał typową torpedę pod ręką zaskoczonego Robinsona. Tak więc w 41. Minucie było już 2:0, a Diabły nie przestawały naciskać.

Trzeba przyznać, że odmłodzone United bardzo dobrze się w pierwszej połowie prezentowało. Wystarczyło kilkanaście minut, aby Diabły przejęły inicjatywę i zaczęły strzelać bramki.

Na samym początku drugiej części spotkania Manchester United miał okazję na zwiększenie przewagi w tym meczu, jednak w doskonałej sytuacji nie trafił do bramki ani Giggs, ani później Nani.

Zaledwie chwilę później mieliśmy bramkę kontaktową! Ben McCarthy urwał się obrońcom i zaskoczył myślącego jeszcze o przerwie Bena Fostera, który trochę spóźnił się z interwencją. Było zatem 2:1, a podopieczni Paula Incea mieli szansę odbić się od dna.

I nie minęło kolejnych kilka minut, a w polu karnym Blackburn leżał już Carlos Tevez. Sędzia nie miał wątpliwości i szybko podyktował rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnie umieścił ją w prawym dolnym rogu bramki kompletnie zwodząc Robinsona.

Coś niesamowitego. Kolejnych kilka chwil, piłkarze Blackburn nie rozkręcili się jeszcze po rozpoczęciu od środka, a już musieli patrzeć na trzepoczącą siatkę swojej bramki. Swoje trzecie trafienie w tym meczu odnotował Tevez po znakomitej dwójkowej akcji z Andersonem.

Zapewne nie będzie to przesadą, jeśli ktoś zaryzykuje stwierdzenie, że ten pucharowy mecz na początku drugiej połowy przerastał poziomem derbowy szlagier z City! Co więcej, wynik 4:1 nei satysfakcjonował Czerwonych Diabłów, a i Blackburn nie było załamane takim rezultatem i próbowało tworzyć kolejne akcje, szukając kontaktu z niesamowitym dziś United.

A w 66 minucie wielki aplauz na Old Trafford. Przy linii bocznej pokazała się bowiem ruda czupryna Paula Scholesa, a chwilę później sędzia pozwolił na zmianę. Z boiska zeszli Possebon oraz O’Shea, a w ich miejsca odpowiednio Scholes i Evra.

Było wyraźnie widać, że koledzy chcieli zrobić Scholesowi prezent z okazji powrotu, dając mu przy każdej sposobności możliwość zdobycia bramki. Niestety Anglik nie doszedł jeszcze do tak optymalnej formy, jaką niegdyś prezentował i po jego strzałach piłka w siatce nie lądowała.

Całą drugą połowę przeważał Manchester United, lecz z biegiem czasu coraz więcej rozdrażnienia wkradało się w szeregi graczy Fergusona. I w 84. Minucie zobaczyliśmy trafienie Derbyshirego po ładnej kontrze gości.

I ku zaskoczeniu kibiców chwilę później mogło być 4:3! Tym razem słupek uratował nie najlepiej ustawionego Fostera, a później Evans, który w ostatniej chwili uprzedził McCarthyego i wybił piłkę w trybuny.

Ale co się odwlecze, to nie uciecze! Blackburn strzeliło bramkę na 4:3, po dość znacznym błędzie ustawienia Bena Fostera. W tym momencie zapachniało sensacją na Old Trafford.

Gdy Blackburn chciało ze wszystkich sił doprowadzić do wyrównania, ich zapały zgasił Carlos Tevez, który atomowym uderzeniem pokonał w ostatniej minucie Paula Robinsona.

Manchester United rozegrał bardzo dobry mecz. Przez większość spotkania Czerwone Diabły kontrolowały grę, tylko momentami odpuszczając i dając Blackburn szansę na strzelanie bramek... Mimo wszystko jednak podopieczni Fergusona pokazali klasę i ostatecznie wygrali cały mecz 5:3, awansując tym samym do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej.