Data: 21.09.2016 r.
Stadion: Sixfields Stadium

Northampton Town: Smith - Moloney, Buchanan (O'Toole 54'), Diamond, Zakuani, Revell, Gorre (Potter 66'), McCourt (Richards 72'), Hoskins, Beautyman, Taylor

Manchester United: Romero - Fosu-Mensah (Rashford 55'), Smalling, Blind, Rojo, Schneiderlin (Fellaini 73'), Carrick, Depay (Ibrahimović 55'), Herrera, Young, Rooney

Grająca w League One ekipa Northampton Town nie sprostała faworyzowanemu Manchesterowi United i pożegnała się z rozgrywkach EFL Cup. Czerwone Diabły zwyciężyły 3:1 po bramkach Michaela Carricka, Andera Herrery oraz Marcusa Rashforda. Honorowe trafienie dla gospodarzy było dziełem Alexa Revella.

Piłkarze Manchesteru United stawili się w środkowej Anglii, by nieco poprawić nastroje swoich kibiców po trzech kolejnych niepowodzeniach. Poprzednie lata pokazywały jednak, że zespoły z niższych klas rozgrywkowych potrafiły sprawiać Czerwonym Diabłom nie lada problemy.

José Mourinho zdecydował się dokonać kilku zmian w wyjściowym składzie, w którym znaleźli się między innymi Sergio Romero, Timothy Fosu-Mensah, Michael Carrick czy Memphis Depay.

Już w drugiej minucie spotkania golkiper gospodarzy musiał zatrzymać strzał Wayne’a Rooneya, który znalazł się w dogodnej pozycji po podaniu Memphisa Depaya.

Chwilę później swojego szczęścia uderzeniem zza pola karnego próbował Ander Herrera. Piłka została jednak zablokowana i Czerwone Diabły miały okazję wykonać swój pierwszy rzut rożny tego wieczoru.

Kapitan Manchesteru United miał doskonałą sytuację do wpisania się na listę strzelców w siódmej minucie. Znakomity drybling Memphisa Depaya sprawił, że piłka znalazła się pod nogami Michaela Carricka, który posłał podanie równolegle do linii bramkowej. Rooney oddał strzał z około pięciu metrów, lecz w tej sytuacji zabrakło mu nieco precyzji.

Na przestrzeni pierwszych piętnastu minut Wayne Rooney po raz kolejny znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Reprezentant Anglii tym razem nie zdołał sięgnąć piłki posłanej w pole karne przez Marcosa Rojo.

W szesnastej minucie rywalizacji arbiter zdecydował się podyktować rzut wolny pośredni po sytuacji, w której bramkarz Northampton Adam Smith, złapał piłkę podaną przez jednego z kolegów z drużyny. Goście ustawili piłkę w odległości około dwunastu metrów od bramki rywali. Strzał Wayne’a Rooneya zatrzymał się na murze, jednak ze skuteczną dobitką pospieszył Michael Carrick, który umieścił futbolówkę w górnym rogu bramki gospodarzy.

Podopieczni Roba Page’a oddali pierwszy strzał na bramkę Sergio Romero po upływie 25 minut meczu. Alex Revell przeniósł jednak piłkę wysoko nad poprzeczką.

Futbolówka po raz drugi wylądowała w siatce Northampton po upływie pół godziny gry. Morgan Schneiderlin popisał się świetnym dośrodkowaniem w pole karne, Timothy Fosu-Mensah trafił piłką w poprzeczkę, a tę do bramki dobił Wayne Rooney. Kapitan United był jednak na spalonym i trafienie nie zostało zaliczone.

Groźny atak gospodarzy miał miejsce na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie. Ashley Young i Timothy Fosu-Mensah nie poradzili sobie z rajdem Kenjiego Gorré’a lewym skrzydłem, a piłkę na poprzeczkę po uderzeniu Holendra zbił dopiero Sergio Romero.

Starania Northampton przyniosły efekt trzy minuty później, gdy Daley Blind sfaulował Sama Hoskinsa we własnym polu karnym, a arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Alex Revell.

Arbiter doliczył do pierwszej części gry dwie minuty, jednak w tym czasie żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie.

Kibice Manchesteru United po raz kolejny mogli czuć spore rozczarowanie z postawy drużyny. Po zdobyciu bramki podopieczni José Mourinho zupełnie oddali inicjatywę niżej notowanym rywalom, czego wynikiem było zejście do szatni przy rezultacie 1:1.

Tuż po rozpoczęciu gry w drugiej połowie żółtą kartką napomniany został Jak McCourt, który brutalnie sfaulował Mempisa Depaya. Pozostali piłkarze United domagali się wyrzucenia Anglika z boiska, jednak sędzia pozostał głuchy na ich prośby.

Już w 53. minucie obaj menadżerowie zdecydowali się na przeprowadzenie pierwszych korekt w swoich zespołach. Harry Beautyman opuścił plac gry, a pojawił się na nim John-Joe O’Toole. W tym samym czasie Zlatan Ibrahimović zastąpił Memphisa Depaya, a Marcus Rashford zmienił Timothy’ego Fosu-Mensaha.

Ashley Young został przesunięty do defensywy, Wayne Rooney zajął miejsce boiskowej dziesiątki, napastnik Ibrahimović był ustawiony na szpicy.

Tuż przed upływem godziny gry groźnym strzałem popisał się Ander Herrera. Futbolówka po uderzeniu Hiszpana zatrzymała się na słupku.

Gospodarze zaczęli grać dużo ostrzej, czego wynikiem były bardzo ostre wejścia w nogi Morgana Schneiderlina i Ashleya Younga. Arbiter w obu przypadkach nie użył jednak gwizdka.

65. minuta przyniosła drugą zmianę w ekipie gospodarzy. Na boisko wbiegł, Alfie Potter który zastąpił Kenjiego Gorré’a.

Trzy minuty później piłkarze Manchesteru United ponownie cieszyli się z wyjścia na prowadzenie! Marcus Rashford wyłożył piłkę przed pole karne, a bardzo mocnym uderzeniem na listę strzelców wpisał się Ander Herrera.

W 73. minucie menadżer Northampton dokonał trzeciej korekty. Na murawie zameldował się napastnik Marc Richards, który zastąpił Jaka McCourta. W ekipie United Marouane Fellaini zmienił Michaela Carricka.

Chwilę potem żółtą kartką za faul w pobliżu linii bocznej został ukarany Daley Blind.

Gospodarze nie zamienili jednak rzutu wolnego na bramkę, a fenomenalną kontrę wyprowadził Manchester United. Ander Herrera kopnął piłkę w pobliże pola karnego Northampton, bramkarz gospodarzy minął się z piłką, którą do pustej bramki wepchnął Marcus Rashford.

Wyraźnie zrezygnowani gracze w ciemnych strojach popełniali coraz więcej błędów w obronie. Po jednym z nich w dogodnej sytuacji znalazł się Fellaini, lecz Adam Smith umiejętnie wyszedł z bramki i obronił strzał pomocnika Manchesteru United.

W pozostałej części spotkania to gospodarze dłużej utrzymywali się w posiadaniu piłki, jednak nie zdołali sprawić większych problemów Sergio Romero.

W 89. minucie meczu żółtą kartkę za faul na Rooneyu obejrzał Potter.

Po doliczeniu trzech minut w drugiej części gry, arbiter gwizdnął po raz ostatni potwierdzając awans Manchesteru United do czwartej rundy EFL Cup.