PUCHAR LIGI

[Terminarz] [Strzelcy] [Asysty] [Kartki] [Relacje]

26' Antonio Valencia
54' Juan Mata
90' Paul Pogba
90' Zlatan Ibrahimović
Kelechi Iheanacho 13'
Godzina: 21:00
Data: 26.10.2016 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Rojo, Blind, Shaw - Carrick, Herrera - Mata (Schneiderlin 73'), Pogba, Rashford (Lingard 81') - Ibrahimović

Manchester City: Caballero - Maffeo, Otamendi, Kompany (Kolarov 46'), Clichy - Fernando, Garcia - Navas, Nolito (Aguero 71'), Sané (Sterling 63') - Iheanacho

Manchester United pokonał w derbowym starciu Manchester City 1:0 w ramach meczu 4. rundy Pucharu Ligi. Jedyną bramkę dla Czerwonych Diabłów strzelił Juan Mata. Podopieczni Jose Mourinho zaprezentowali się szczególnie dobrze w drugiej odsłonie, pokazując mocny pressing, dynamikę i szybką wymianę piłki.

Już w 2. minucie spotkania, młody napastnik Manchesteru City Iheanacho strzelał głową z około 5 metrów od bramki De Gei po dośrodkowaniu Navasa z prawej flanki. Na szczęście United zawodnik Obywateli jeszcze się nie rozgrzał i posłał piłkę wysoko ponad bramką Hiszpana.

Manchester United miał niezłą okazję w 23. minucie starcia na Old Trafford. Szwed uderzał z rzutu wolnego po faulu na Macie. Ibra miał w zamyśle strzał po ziemi, pod podskakującym murem. Piłka niestety zahaczyła o nogi zawodników City i wyleciała na rzut rożny.

United w kolejnych minutach przejęli inicjatywę i gra przez większość czasu toczyła się na połowie rywali. W 35. minucie Rashord świetnie wystawił piłkę na skrzydle za plecy obrońców do Shawa. Anglik od razu odegrał do Pogby przed bramkę, Francuz strącił do Ibry i ten oddał mocny strzał. Piłka niestety została zablokowana i wyleciała poza linię końcową.

Chwilę później Rashford znalazł się prawie w sytuacji sam na sam. Zlatan w idealnym momencie dograł do młodego napastnika, gdy ten ruszył sprintem do przodu. Marcus jednak zamiast uderzać od razu na bramkę Caballero, zaczął dryblować co zaowocowały tylko zblokowanym strzałem.

40. minuta to nieudana pułapka offside’owa w wykonaniu United, która o mało co nie zakończyła się bramką City. Iheanacho zbyt długo jednak zwlekał z oddaniem strzału i w porę na pozycję wrócił Rojo, który czystym wślizgiem zagrodził piłce drogę do bramki De Gei.

Manchester United mógł drugą odsłonę spotkania rozpocząć od strzelenia bramki. Zabrakło dosłownie centymetrów, gdy po kontrataku i podaniu od Zlatana, Paul Pogba uderzył mocno w kierunku krótkiego rogu. Caballero zdążył delikatnie trącić futbolówkę i zepchnął ją na słupek, ratując swój zespół przed stratą gola.

Wzmożone ataki Manchesteru United przyniosły oczekiwany efekt w 54. minucie. Zlatan świetnie zastawił się przed Otamendim otwierając sobie drogę do pola karnego City. Szwed po chwili podał piłkę do atakującego Herrery. Hiszpan wiedząc, że nie dojdzie do podania zastawił piłkę przepuszczając ją do Maty. Juan nie mając przed sobą nikogo mocno uderzył przy słupku, nie dając szans bramkarzowi City.

W 64. minucie swoją kiepską formę potwierdził Zlatan Ibrahimović. Na lewej flance Rashford skorzystał z błędu obrońcy i od razu posłał mocne dośrodkowanie do Szwed. Ibra podskoczył, aby skierować piłkę w stronę światła bramki, lecz w ogóle nie trafił w futbolówkę.

78. minuta to dobre zastawienie się Ibry przy linii środkowej i dalekie wystawienie piłki do Rashforda na prawą flankę. Marcus po raz kolejny dogrywał długą piłką wzdłuż pola karnego, tym razem do Pogby. Francuz był jednak pilnie strzeżony przez Maffeo, który gonił pomocnik United przez całą połowę.

W końcówce spotkania Pogba miał jeszcze okazję, wybiegając sam na sam z Caballero po podaniu ze środka pola. Zagranie okazało się jednak nieco za mocne i Francuz ostatecznie strzału nie oddał. Była to ostatnia akcja warta odnotowania w tym spotkaniu. Sędzia chwilę potem zakończył mecz, tym samym potwierdzając awans Manchesteru United do kolejnej rundy Pucharu Ligi.