Prywatno¶æ na

Dobre Diab³y! Ale tylko remis...

» 26 listopada 2006, 19:03 - Autor: Toms - ¼ród³o: wlasne
Po pierwszej po³owie rado¶æ kibiców Manchesteru United nie mia³a koñca, gdy Czerwone Diab³y schodzi³y do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Niestety takiego wyniku nie uda³o siê utrzymaæ, bowiem w drugiej czê¶ci meczu Chelsea zagra³a znacznie lepiej i ostatecznie w wielkiej "bitwie o Angliê" na Old Trafford pad³ tylko remis 1:1.
» Manchester United
Specjalnych powodów do narzekañ na kontuzje i urazy nie móg³ mieæ Sir Alex Ferguson, dlatego Czerwone Diab³y tak jak przypuszczano przyst±pi³y do tego meczu w bardzo silnym sk³adzie. Chelsea równie¿ wysz³a z szatni w mocnym ustawieniu, Michael Ballack i Didier Drogba mimo drobnych urazów dzisiaj w pierwszym sk³adzie The Blues. W bramce rezerwowy bramkarz Carlo Cudicini.

United ju¿ od pierwszych sekund pokaza³o, ¿e ich zamiarem by³o dzisiaj pokonanie londyñczyków, po do¶rodkowaniu z rzutu wolnego Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney g³ówkowa³, tyle tylko, ¿e pi³ka minê³a bramkê Cudiciniego. Pocz±tek zdecydowanie dla podopiecznych Sir Alexa Fergusona, którzy przyst±pili do meczu z wielk± determinacj±. Podobnie zreszt± jak i kibice, ich doping piekielnie g³o¶ny.

W 17 minucie Michael Ballcak zagra³ rêkê. Z rzutu wolnego przymierzy³ Ronaldo, Cudicini niepewnie wybi³ pi³kê. Dobiæ jeszcze próbowa³ Wayne Rooney, jednak jego strza³ zosta³ zablokowany przez Johna Terry’ego. Chelsea od pocz±tku jakby u¶piona, pierwszy celny strza³ na bramkê van der Sara odda³ Shewczenko dopiero w 26 minucie. Nie sprawi³ on jednak ¿adnych problemów Holendrowi.

Po 29 minutach kibice zgromadzeni na Old Trafford wybuchli okrzykiem rado¶ci, kiedy to Louis Saha kapitalnym strza³em umie¶ci³ pi³kê w siatce Chelsea. ¯adnych szans przy uderzeniu nie mia³ Cudicini, pi³ka uderzona po ziemi tu¿ przy lewym s³upku z oko³o 25 metrów. By³ to z pewno¶ci± doskona³y dla Louisa moment na rehabilitacjê za niewykorzystany rzut karny w meczu Ligi Mistrzów z Celnikiem Glasgow.

Szybka próba odpowiedzi Chelsea - ponownie Szewczenko, jednak podobnie jak wcze¶niej Ukrainiec prosto w rêce van der Sara. W 36 minucie gro¥ny strza³ Geremiego, bardzo mocny, lecz ¶wietnie po raz kolejny holenderski bramkarz Manchesteru United.

United nie rezygnowali z podwy¿szenia rezultatu - Cristiano Ronaldo by³ bardzo bliski spowodowania, aby Teatr Marzeñ znowu móg³ oszaleæ z rado¶ci. Jednak Portugalczyk fatalnie przestrzeli³ z kilkunastu metrów. Ale akcja szybko przenios³a siê pod bramkê Czerwonych Diab³ów, swoich nieporadnych dzisiaj kolegów z ataku postanowi³ wyrêczyæ Frank Lampard. ¦wietna akcja Chelsea zakoñczona silnym strza³em Anglika, ale van der Sar nie do pokonania.

Arbiter doliczaj±c 2 minuty zakoñczy³ pierwsz± czê¶æ meczu nale¿±c± zdecydowanie do gospodarzy. Ogromne wyrazy uznania dla Paula Scholesa i Ryana Giggsa za doskona³± grê od samego pocz±tku.

Z wielkim animuszem do drugiej po³owy przystapi³a Chelsea, pragn±ca odrobiæ straty jak najszybciej. Jednak bez jakiego¶ konkretnego pomys³u na grê podopieczni Jose Mourinho, du¿o niecelnych wrzutek i podañ, w pojedynkach bezpo¶rednich gór± zazwyczaj byli obroñcy Diab³ów.

W 59 minucie Lampard uderzy³ z dystansu, ale pi³ka obok bramki. Chwilê pó¥niej strza³ Drogby g³ow±, zakoñczony podobnym skutkiem. Moment bardzo wyrównanej gry, oba zespo³y odda³y wiele strza³ów na bramkê rywala, ale przewa¿nie by³y one niecelne lub te¿ trafia³y do r±k bramkarzy.

Niestety w 68 minucie The Blues wyrównuj±, strzelcem bramki Ricardo Carvalho. Portugalczyk wyskoczy³ najwy¿ej do pi³ki zagranej z rzutu ro¿nego przez Franka Lamparda. W odpowidzi strza³ Paula Scholesa, jednak niefortunnie troche zablokowany przez Louisa Saha.

Na dziesiêæ minut przed zakoñczeniem meczu Ronaldo nadal próbowa³ odmieniæ jego losy, ¶wietnie uderza³ z kilkunastu metrów, ale bramkarz go¶ci wybi³ pi³kê na rzut ro¿ny. Chwilê pó¥niej Cristiano zosta³ ostro potraktowany przez Ashleya Colea. Niestety okaza³o siê, ¿e Portugalczyk dozna³ jakiego¶ urazu i musia³ zostaæ zast±piony przez Darrena Fletchera.

W miarê zbli¿ania siê koñca spotkania gra zaostrzy³a siê. Sêdzia doliczy³ 3 minuty, w których ¿adnej z dru¿yn nie uda³o siê przechyliæ szali zwyciêstwa na swoj± stronê.

Manchester United 1:1 Chelsea Londyn

Bramki: Saha 29', Carvalho 68'

Kartki:
- ¿ó³te: Makelele 21' (CL), Drogba 35' (CL), Carrick 54' (MU), A. Cole 84' (CL).