Oficjalnie: Kobbie Mainoo przedłużył kontrakt z Manchesterem United

» 30 kwietnia 2026, 13:03 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Manchester United w czwartkowe popołudnie oficjalnie potwierdził nowy kontrakt dla Kobbie’ego Mainoo. Angielski pomocnik związał się umową do czerwca 2031 roku.
Oficjalnie: Kobbie Mainoo przedłużył kontrakt z Manchesterem United
» Kobbie Mainoo podpisał z Manchesterem United kontrakt do czerwca 2031 roku | Fot. Press Focus
Jak w skali 1-6 oceniasz dotychczasową karierę Kobbie'ego Mainoo w Manchesterze United?
Mainoo prowadził negocjacje kontraktowe z Manchesterem United od dłuższego czasu. Angielskie media na początku tygodnia informowały, że strony doszły do pełnego porozumienia. W czwartek doniesienia te zostały oficjalnie potwierdzone.

21-latek, według angielskich mediów, dołączył do grona najlepiej opłacanych graczy pierwszego zespołu. Mainoo ma zarabiać około 150 tysięcy funtów tygodniowo, co oznacza wzrost pensji o 650%. Do tej pory inkasował około 20 tysięcy funtów tygodniowo.

Od dziecka w Manchesterze United


– Manchester United zawsze był moim domem. Ten wyjątkowy klub jest wszystkim dla mojej rodziny – stwierdził Mainoo po podpisaniu umowy.

– Dorastałem widząc wpływ naszego klubu na nasze miasto i cieszę się odpowiedzialnością, z którą wiąże się zakładanie tej koszulki.

– Od The Cliff, przez Littleton Road, do Carrington i na Old Trafford. Dotychczasowa podróż była niesamowita. Mam ten przywilej, że mogę spełniać moje marzenie każdego dnia z takim samym pragnieniem sukcesów, jakie towarzyszyło mi, kiedy przyszedłem na pierwszy trening w wieku sześciu lat.

– Czujemy, że w klubie buduje się coś dobrego. Jestem zdeterminowany, aby zrobić kolejny krok i odegrać swoją rolę w tym, aby Manchester United regularnie walczył o trofea w nadchodzących latach – dodał Mainoo.

Wzór do naśladowania


Jason Wilcox, dyrektor sportowy Manchesteru United, po podpisaniu umowy przez Mainoo przyznał: – Kobbie to jeden z najbardziej uzdolnionych młodych piłkarzy na świecie. Jego techniczne umiejętności, profesjonalizm i skromność czynią go idealnym wzorem do naśladowania dla naszych młodszych zawodników. Olbrzymi szacunek należy się też naszej akademii.

– Jesteśmy zachwyceni, że Kobbie przedłużył swój kontrakt i mamy pełne przekonanie, że rozwinie się w jednego z najlepszych zawodników na świecie, odgrywając kluczową rolę w zespole Manchesteru United walczącym o największe trofea.

Kobbie Mainoo do tej pory rozegrał 98 meczów w barwach Manchesteru United, zdobył 7 bramek i zanotował 5 asyst. Z Czerwonymi Diabłami sięgnął po Puchar Anglii i Puchar Ligi.



Preferowane Źródła Google Lubisz czytać newsy na DevilPage.pl? Dodaj nas do Preferowanych Źródeł w Google i miej szybszy dostęp do treści, które cenisz.

TAGI


« Poprzedni news
Manchester United i AC Milan wymienią się zawodnikami?
Następny news »
Matheus Cunha wrócił do treningów z Manchesterem United

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (142)


Tomi71Wro: Witajcie!
Możliwe, że to nie odpowiednie miejsce, za co przepraszam administrację, natomiast, chciałbym zapytać, czy ktoś z Was orientuje się gdzie i od kiedy będzie można zakupić bilety na mecz MU -AC Milan 15 sierpnia we Wrocławiu?
Mieszkam obok stadionu i aż wstyd byłoby nie pójść na mecz, natomiast nie widze nigdzie informacji o kupnie biletów... Kibice ACM będą mieć taką możliwość już od 5.05, u nas cisza... Inną sprawą jest koszt biletów -385 zł, jak za sparing to dużo, ale kiedy następny raz Manchester będzie grać obok mojego miejsca zamieszkana :)
Jeśli ktoś coś wie to bardzo proszę o informacje, nawet na DM.
Wielkie dzięki!

Pozdrawiam
» 2 maja 2026, 09:07 #138
Diabelski97: Sense Lammens ma na koncie najwyższy wynik „uratowanych goli” w całej Premier League — aż 5.3. To oznacza, że według statystyk zapobiegł większej liczbie bramek niż jakikolwiek inny bramkarz w lidze. (Statman Dave )

Lammens nie popełnił też ani jednego błędu , który doprowadziłby do utraty bramki w tym sezonie ( Naty Salt)



23 lata, 193 cm, z odpowiednim mentalem.
Możemy mieć topke na ponad dekadę.
» 2 maja 2026, 07:22 #137
wrobel1992: Jaka to jest zmiana...
Lammens zapewnił nam kilka dni życia dłużej po Onanie...przecież tam każda pilka w pole karne była zagrożeniem:/
» 2 maja 2026, 07:33 #136
Diabelski97: Lammnes jest tym, kim w naszych oczekiwaniach miał być Onana..

Ogromny upgrade
» 2 maja 2026, 08:00 #135
blanco1987: Najlepsze jest to że on umie grać nogami.

Nie wiem czy zwróciliscie uwagę ile razy podają do niego obrońcy a potem on rozprowadza na boki.

Najlepsze porownIe pamiętacie ile razy De Gea walił po autach. Lammens za to bardzo często idealnie podaje do Sesko. Niestety nasz napastnik jeszcze nie zawsze idealnie umie się zastawić ale już było parę takich akcji.
» 2 maja 2026, 09:04 #134
Kasztaniak: Z De Gei jak walnął po aucie pamietam, jak zobaczył ze ma do wyboru tylko Maglajera I wolał wybić na aut, a pozniej machnął śmiesznie rękami.
To o czymś moze świadczyć
» 2 maja 2026, 10:17 #133
Dudi: Brawo Kobbie! Na szczęście amator nie zdążył Cie sprzedać! Szkoda tylko Scotta...
» 1 maja 2026, 23:39 #132
Kasztaniak: Co wy macie z tym McTominayem?
W.United byl przez pewien czas i zawsze byl średni bądź słaby, chcemy grac football na najwyższym poziomie to nie mozemy mieć tak jed owymiarowych pilkarzy jakim jest Scott..
Wy oglądacie cos tą serie A czy tylko na staty patrzycie?
Przeciez większość tych jego goli czy akcji w Amglii by nie miala miejsca bo nie lrzebieglby połowy boiska bez doskoku przeciwnika
» 2 maja 2026, 10:19 #131
Pipes: Komentarz zedytowany przez usera dnia 01.05.2026 19:38

Mainoo do tej pory pokazał pojedyncze mecze dobre. Oby przy Carricku lub jego następcy odpalił na dobre...
Na pewno trzeba pogonić Ugarte i szukać kogoś na miejsce Kazia.

Btw w niedzielę mega ważny mecz. Ciekawe czy się chłopaki zepną..
» 1 maja 2026, 19:36 #130
trzyo: Harry Kane rok kontraktu, już troche powygrywał i powygrywa w tym sezonie coś, więc może powrót do Anglii? Sesko miałby się od kogo uczyć przez jeszcze kilka lat.
» 1 maja 2026, 18:12 #129
Spadkobierca: Jeśli wróci to pewnie gonić rekord Shearera.
» 1 maja 2026, 19:25 #128
UnitedWeStand: @trzyo
Kane się wypowiadał, że z racji gry o trofea w Bayernie, to wolałby zostać w Niemczech niż wracać do Anglii.

Mówił o tym jakieś pół roku temu gdy ktoś z Tottenhamu powiedział, że chcieliby go z powrotem, więc jest może jakaś szansa, że jego nastawienie zmieniłoby się w stosunku do topowego zespołu z Premier League zamiast Championship.
» 1 maja 2026, 22:12 #127
skylark11: BREAKING!

Manchester United could offer Joshua Zirkzee + €20M to AC Milan for Rafael Leão. Zirkzee is valued at €22–25M and could be key in the deal.

[@Gazzetta_it]
» 1 maja 2026, 17:31 #126
GS8GS: Raczej fejk, mieliśmy przestać szukać jednowymiarowych skrzydłowych a iść bardziej w kierunku zawodników pokorju Cuhna czy Mbuemo.
» 1 maja 2026, 17:44 #125
Martelink: Leao może zagrać na każdej pozycji z przodu więc taki 1 wymiarowy nie jest.
Jeszcze 2 lata temu Milan wyceniał go na 100m€??
Wymienić Zirkzee na Leao z lekką dopłatą może być ciekawym wzmocnieniem.
» 1 maja 2026, 19:19 #124
GS8GS: A ja mam przeczucie ze po roku byłoby deja vu z Rashforda przestawianego na środek ataku.
Patrząc na to jak marginalną postacią u nas jest Zirkzee to pewnie byłoby wzmocnienie.

Jednak ja Leao nie widzę za bardzo u nas. Aż sprawdziłem 26 lat aktualnie to on powinien zjadać tą ligę z taką szybkością i wzrostem.
Gdy już musiał kogoś wybrać z Seria A to Martineza. Julian Alvarez raczej nie będzie patrzył w naszym kierunku po przygodzie w City, Martinez to podobny styl zawodnika, ale pewnie tez tani nie będzie.

Morgan Rogers byłby opcją na całą szerokość ataku, problemem będzie jednak wycena zawodnika i kwota oczekiwaną przez Aston Ville.
» 1 maja 2026, 20:23 #123
Martelink: Ja bym widział u nas Yildaza z Juventusu, może grać na skrzydle, za napastnikiem, a może i jako samodzielny napastnik, tylko cena...
» 1 maja 2026, 21:01 #122
skylark11: O Leao można dużo napisać ale na pewno nie jest jednowymiarowy
» 1 maja 2026, 21:10 #121
Michu02: Ja rozumiem, że Cunha to nie typowy skrzydłowy, ale potrafi tam dobrze zagrać, jest Dorgu, od biedy paru innych graczy tam zagra. Przy wzmocnieniu wszystkich innych pozycji wymiana za Zirkzee spoko, ale jeśli sprowadzimy Leao lub innego skrzydłowego kosztem np. lewego obrońcy to będę zawiedziony.
» 1 maja 2026, 22:31 #120
Derp: Dwa mecze dobrze zagrał - zasłużył na pięcioletni kontrakt.
» 1 maja 2026, 14:14 #119
Frosty: Komentarz zedytowany przez usera dnia 01.05.2026 14:23

Jakbyś się czuł występując w pierwszym zespole, zarabiając 20k jak taki Onana zawalający mecz po meczu zarabiał 80-100? Pewnie byś się cieszył szczęściem kolegi wiadomo, po za tym myślę że na stole były oferty z innych klubów na powiedzmy 90k
» 1 maja 2026, 14:22 #118
LukAi: Komentarz zedytowany przez usera dnia 01.05.2026 16:46

@frosty
Mainoo zarabiał tyle ponieważ odmawiał podpisania kontraktu od początku 2024 roku. Man Utd naciskał na przedłużenie kontraktu oraz nową umowę jeszcze przed przyjściem Amorima.

Chciał więcej, klub uważał inaczej to grał za tyle ile miał umowę podpisaną.

Mam w nosie to jak się czuł, to była jego rozgrywka bo chciał wyciągnąć z klubu jak najwięcej kasy i tyle. Pewnie jakby się zgodził to by zarabiał tak jak Onana, i pewnie 2 lata wcześniejszy potencjał na podwyżkę (nowa umowa/transfer).

Nie wyszło bo wolał negocjować przez 2 lata, co daje 2 lata strat finansowych dla niego.

Mi go nie żal.
» 1 maja 2026, 16:43 #117
Frosty: Mi też go nie żal Tylko nie stawiacie się w jego sytuacji, pewnie miał oferty wyższe niż 20k i to o dużo , United chciało go zatrzymać to wycisnął ile mógł, ja wiem że Wy szlachetnie za 10k byście grali. Ja uważam że przy dzisiejszych pensjach na rynku to 120k byłoby super. Zobaczcie sobie pensje w Barcelonie bayernie i PSG ( my nie jesteśmy topem więc płacimy 2x mniej niż top )
» 1 maja 2026, 19:40 #116
skylark11: Agent blisko związany z drużyną Manchesteru United, na temat Michaela Carricka:

??️ „Myślę, że trzeba zadać proste pytanie. Na ile ta poprawa wynika z geniuszu Carricka, a na ile jest po prostu sprzątaniem bałaganu po kimś innym? Czy ta poprawa odzwierciedla talent trenerski Carricka, czy podstawowe wady Amorima? Może jedno i drugie.

„Widzę to tak. Czy piłkarze lubią Michaela? Tak. Czy on sprawił, że czuli się dobrze? Tak. Czy są mu wdzięczni? Tak. Czy czują, że mają do czynienia z kolejnym wielkim trenerem United? Możliwe, że NIE”.

[Daily Mail]
» 1 maja 2026, 14:09 #115
MrCygan: Ja mam wrażenie, że nasze tuzy nawet gdyby grały pod Guardiolą czy Sir Alexem czuliby że nie mają do czynienia z kolejnym wielkim trenerem United. Szczerze mówiąc nie wiem kogo oni by chcieli, skoro Enrique wymaga absolutnego posłuszeństwa taktycznego, tak samo Nagellsman. O eksperymentach typu Iraola czy Glasner nie chcę nawet myśleć.
» 1 maja 2026, 15:28 #114
LukAi: No właśnie problem w tym, że pewnie niektórzy za nich chcieli by takiego dobrego kolegę Carricka, co im da dużo swobody aby się cieszyli piłką, ale to się zmieni szybciutko jak przestaną wygrywać.

To takie potwornie ludzkie jest. Wolisz mieć szefa który ma fajny pomysł na rozwój firmy ale trzeba zap....ać, czy takiego co Ci pozwoli pracować od 8-16 ale, wiesz że w tej robocie to się cofasz zamiast rozwijać?
» 1 maja 2026, 16:53 #113
GS8GS: MrCygan i właśnie u Carricka ja dostrzegam tą dyscypline. Końcówki spotkań a Cuhna czy Mbuemo a nawet Bruno wracają ile gazu do obrony, często nawet aż do lini obrony.

Mam pewne obawy bo straciliśmy punky w teoretycznie łatwych spotkaniach. Myśle że mecz z Liverpoolem będzie odpowiedzią na ile Carrick jest w stanie przygotować taktykę pod konkretny zespół.
» 1 maja 2026, 17:49 #112
Martelink: GS ty tak realnie? Bo nie chce mi się wierzyć, że Ty w to wierzysz...
Nas na własnym boisko dominuje Leeds, Brentford...
Przyjedzie Liverpool i też będzie nas dominował a my będziemy czekać na kontry i liczyć na szybkość Mbeumo, Sesko albo na spryt Bruno i Cunhy.
» 1 maja 2026, 19:24 #111
GS8GS: Wiara to jedno a oczekiwania drugie. Gravenberch, Szoboszlai i McAllister to świetny środek który jest w stanie zdominować środek, do tego Liverpool ma równie mega szybko ofensywe.
Więc licze że właśnie Carrick pokaże ze zasługuje na posade na przyszły sezon i nie pozwoli sie naszym dać zepchnąć i okopować we własnym polu karnym.

Mam nadzieje że Carrick wyciągnął lekcje właśnie ze spotkań z Leeds i Brentfordem. Bo Amorima zgubiło jego beton taktyczny.
» 2 maja 2026, 06:49 #110
darekbogdan: Kobe to jest 10 nie gra na swoiej pozycji a i tak daje radę....
» 1 maja 2026, 12:22 #109
skylark11: W u18 i u21 większość meczów grał jako 8 zdarzały się mecze na 10 ale to rzadko. Ponoć w jeszcze młodszych kategoriach wiekowych grał jako napastnik. Nigdy nie był 10 pewnie w kilku meczach młodzieżowych grał jako 10 ale grywał też na lewym skrzydle i na6 ale 90% meczów grał jako ofensywnie usposobiona 8 albo typowa 8 box to box Na 10 w tamtym czasie grał Hansen-Aaroen albo Shoretire
» 1 maja 2026, 13:13 #108
GS8GS: GreenGOD a i tak niektórzy powiedzą że Wharton nie umie krować po to 6tka. Dla mnie ten chłopak troche sie kisi w CP, ale też nie za bardzo ma gdzie iść już teraz. Więc gdybyśmy mieli fundusze ja bym go widział u nas. Właśnie przez to jak zachowuje się gdy jest w roli 10 na boisku.
» 1 maja 2026, 14:17 #107
skylark11: Mainoo nigdy nie był jakimś wielkim rozgrywającym czy kreatorem nie robił w u18 czy u21 jakiś wielkich liczb. Największe jego plusy to były genialna technika,gra na małej przestrzeni,odporność na pressing,zdobywanie terenu z piłką przy nodze, i bardzo dobrze wyglądał w przechwytach. Porównanie Whartona trochę bez sensu bo w Palace on jest praktycznie głównym rozgrywającym i większość piłek przez niego przechodzi i on rozprowadza większość ataków u nas za to odpowiedzialny jest Bruno.
» 1 maja 2026, 14:34 #106
GS8GS: Dlatego ja możę nad wyrost ale postrzegam Whartona jako zmiennika i być może następce Bruno. Wiem mamy Mounta, który jak gra to pokazuje tą "kratywność" problem taki że gra bardzo mało.

Mam takie wrażenie że Adam ma bardzo dużą przestrzeń do rozwoju i poprawy swojej gry. Myśle żę przy Bruno rozwinąłby skrzydła.
» 1 maja 2026, 17:54 #105
awe: To niesamowite jak ludzie tutaj sie podniecali Fredem czy McT, a maja tak wielki problem z Manioo
» 1 maja 2026, 19:55 #104
szmexy: My tu gadu gadu o Mainoo, a zaraz będzie większa tygodniówka do opłacenia - Marcus. Chyba, ze Carrick wyczyści mu karte i będzie chciał go w zespole
» 1 maja 2026, 11:34 #103
NicPozytywnego: Ani jednego ani drugiego nie powinno być w klubie w przyszłym sezonie.
» 1 maja 2026, 13:31 #102
Frosty: Popieram słowa Henry”ego ja bym Rashfordem grał na szpicy albo na 2 napastników z Sesko jeśli by nie odszedł
» 1 maja 2026, 14:24 #101
blanco1987: A teraz zastanówmy się nad paroma rzeczami.
Po 1: jakim prawem znamy pensje zawodników? Czy ktokolwiek zna wasze wypłaty? Czy ktokolwiek mówi o swoich? Więc czemu my znamy wypłaty piłkarzy.

Po 2: Mainoo ma 21 lat i przez najbliższe 5 lat będzie zarabiac 150k. Jest to okres jego rozwoju i może w tym czasie być top piłkarze nie musi ale może. Kolejny kontrakt może być w jego prime więc nawet przy podwyżce nie dostanie 400k tylko może 250 więc moim zdaniem jest to dobry ruch.

Po 3. Homegrown z doświadczeniem to zawsze plus dla kadry.
» 1 maja 2026, 10:06 #100
Kasztaniak: Co do 2
Jeżeli Mainoo za 2 lata stanie sie piłkarzem światowej klasy w wieku 23 lat to bedzie się ubiegal o nowy kontrakt, a jeżeli go nie dostanie to odejdzie gdzie mu to dadzą.
I wiecie co jest najlepsze? Ze postąpi jak kazdy normalny człowiek, zmieni firmę na taką gdzie więcej płaczą. A 90% kibiców bedzie płakać
» 1 maja 2026, 10:38 #99
Queue13: "jakim prawem znamy pensje zawodników?"

A jakim prawem dziennikarze znają składy zespołów kilka godzin przed meczem? Jakim prawem dziennikarze wiedzą, że jakiś transfer jest bliski zrealizowania? Odpowiedź prosta - przecieki.
» 1 maja 2026, 11:36 #98
Frosty: Spółki jak Manchester i tak składają sprawozdania finansowe, ludzie płacą za bilety na stadion, kupują koszulki gadżety i membershipy więc dobrze że mają info ile dostają nasi kopacze bo część ich wypłać jest ze wsparcia kibiców
» 1 maja 2026, 11:39 #97
blanco1987: Ale poznanie składu czy info o transferach to jednak trochę co innego. Moim zdaniem nie powinno to być znane.
» 1 maja 2026, 13:27 #96
Pyra: Mou może znowu trafić do Realu.
Co jak co ale pod jego kontry Mbappe i Vini pasują idealnie.
Łatwiej też prezesowi pożegnać niektórych zawodników, przecież to Jose, on chce żebyś odszedł, co ja mogę?
» 1 maja 2026, 08:38 #95
Leh: Komentarz zedytowany przez usera dnia 01.05.2026 09:17

O czym Ty Pyta mowisz? U Mou się zasuwa, wyobrażasz sobie że Vini i Mbappe będą zasuwać? I jakie pożegnać, przecież Perez kocha tego Viniego.
Tam jest banda rozpieszczonych bachorów, Mou kompletnie z takimi ludźmi pracować nie potrafi, a Perez pożegna go przy pierwszym kryzysie, jak zawsze
» 1 maja 2026, 09:17 #94
Pyra: Nie każdy u Mou zasuwa, w jego taktyce dwóch zawodników ma lżejsze zadania defensywne. W pierwszej jego przygodzie w Madrycie CR i Ozil byli takimi zawodnikami.
Mou nigdy nie grał wysokim pressingiem tylko niskim blokiem, długie piłki w poprzek boiska, silna 9 (Drogba, Milito, Diego Costa, Ibra, Lukaku, Kane) itd.
W Realu mając Benzeme i Higuaina i tak sprowadził Adebayora jako zadaniowca na niektóre spotkania.

Także głupoty straszne gadasz może poza jednym, nie zostanie on w Realu na 10lat, wystarczy, że zrobi to co za pierwszym razem, przywróci Real do top4 w Europie.

Mbappe to jeden z najlepszych napastników/ skrzydłowych na świecie, Vinicius podobnie, także on jeszcze z tego coś ulepi.
Dokupił ŚP, obrońców i na 100% silną 9.
» 1 maja 2026, 09:52 #93
tomekwietniu: Nie rozumiem tutaj co po niektórych… ich oczekiwań wobec Mainoo, tego że ma za mało podań progresywnych, że brak dynamiki…
Ja przede wszystkim widzę gracza, który skończył dopiero 21 lat, a potrafi grać mecze jak profesor w środku pola, często choć może się wydawać, że człapie, a na koniec ma najwiecej przebiegnięte, zawodnika który jedynym ruchem potrafi wyjść spod pressingu czy krycia, jakby bez układu nerwowego. Zawodnika, który naprawdę sporo walczy. To, że rozgrywa od tyłu nie oznacza, że każde podanie ma iść do przodu, mi trochę przypomina właśnie Carricka, ale ciut gorszy w defensywie, za to lepszy w wyjściu do przodu, a dobrze pamiętam jak wielu na tej stronie mówiło, że Michael gra do najbliższego…
Jestem przekonany, że jakby grał w Newcastle czy Nottingham albo Crystal Palace, to w te lato staralibyśmy się po niego iść.
Teraz trzeba tylko i aż znaleźć odpowiedniego partnera do gry z nim.
Anderson byłby świetny. To pewnie marzenia ściętej głowy, ale okienko w którym ściągamy Andersona, Rogersa, Halla i kogoś pokroju Hickey z Boro byłoby przednie
» 1 maja 2026, 07:25 #92
Batigol222: Btw, ten prawy obrońca Szachtara, Vinicius Tobias, wygląda na naprawdę jakościowego zawodnika: świetny technicznie, potrafi dryblować, szybki, atletyczny, wybiegany i fajnie radził w defensywie napierw z Pino, a potem z Johnsonem.
» 30 kwietnia 2026, 23:03 #91
skylark11: Już były plotki że United się nim interesuje.
» 30 kwietnia 2026, 23:13 #90
Batigol222: A to nie wiedziałem, ale tak czy inaczej: dobry zawodnik.
» 30 kwietnia 2026, 23:29 #89
skylark11: Manchester United are interested in Shakhtar Donetsk right-back Vinicius Tobias, with the club already monitoring the Brazilian's development.

United could look to make a move in the summer transfer window, where he is being considered as a possible option to compete with or replace Diogo Dalot in the starting XI. The 22-year-old defender is under contract until June 2029 and is valued at around €6m. [@Ekremkonur]
» 30 kwietnia 2026, 23:33 #88
swees: Oficjalnie: Manchester United zainteresowany wszystkimi zawodnikami świata ;p
» 1 maja 2026, 17:46 #87
radlu: Zastanawiałem się co się stało, że Mainoo grał tak dobrze w ostatnim meczu. A tu się okazuje, że był przed podpisaniem kontraktu. Teraz będzie mógł spokojnie człapać przez kilka lat za niezłą kasę.
» 30 kwietnia 2026, 21:32 #86
Szaman: Niech człapie i zarabia, a radlu niech pieczą ringi ;)
» 30 kwietnia 2026, 21:39 #85
radlu: Nic mnie nie zapiecze. To nie moja kasa.
Ale jeśli lubisz graczy, którzy w tym klubie doją (doili) kasę i nic nie grali to sugeruję zastanowić się, czy aby na pewno jesteś kibicem MU.
» 30 kwietnia 2026, 21:51 #84
Leh: Brzmi aż nadto wiarygodnie. Jedyny który nie spuścił z tonu po podwyżce to Bruno. No ale może idą trochę lepsze czasy.
» 30 kwietnia 2026, 21:59 #83
Szaman: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 22:09

Ale jeden z nielicznych piłkarzy, który realnie jest/będzie klasowym zawodnikiem. Kto oprócz Bruno ma papiery światowej klasy, Sesko (jest moc), last dance Casemiro, był Rashford? Reszta w ataku musi zapracować, bo do Rasha nie mają startu na ten moment.
» 30 kwietnia 2026, 22:08 #82
Martelink: Rashford to Cunhy czy nawet Mbeumo bez formy to może buty wiązać.
» 30 kwietnia 2026, 22:44 #81
pbskarpy: A Yoro?
» 1 maja 2026, 00:26 #80
Szaman: Piłkarz z papierami spokojnie na Real/MC. Bardzo dobrze, że zostaje, bo to jest przyszłość MU.
» 30 kwietnia 2026, 21:19 #79
sztejner: Ile ja tutaj przyszłości Manchesteru przeżyłem....
» 30 kwietnia 2026, 21:26 #78
Szaman: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 21:34

Najważniejsze to trzeba dać grać. Carrick to daje i widać jaki w nim jest potencjał, a nie opowiadanie o człapkach, tartakach. Nie to, że do Ciebie jakieś aluzje ale są/były tu pewne szkodniki.
» 30 kwietnia 2026, 21:33 #77
peterGGMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 21:38

Nawet kiedy był amorim z którym kobbie miał na pieńku były jego przebłyski gol z lyonem czy z FCSB w LE
» 30 kwietnia 2026, 21:38 #76
Szaman: Za ETH też miał fajne wejścia, w reprezentacji na euro tez grał dobrze. Takich trzeba.
» 30 kwietnia 2026, 21:43 #75
Martelink: Amad też pograł do momentu podpisania nowego kontraktu, Rashford? Nic nowego...

Zresztą jak zarząd zrobi latem optymalne transfery to Mainoo i tak spadnie w hierarchii ŚP, bo Tonali czy Baleba będą mieli pozycję "6", a Wharton, Fernandes czy Scott wyglądają na bardziej kompletne "8", o Andersonie nawet nie wspomnę.
» 30 kwietnia 2026, 21:53 #74
Szaman: Martelink, takie głupoty to z kolegą skylark możesz sobie pisać. Ponoć takie bujdy pod kamieniem na czasie ;)
» 30 kwietnia 2026, 22:00 #73
Batigol222: Garnacho swego czasu miał papiery na topowego skrzydłowego (rzekomo), a Rashford posiadał większy potencjał niż Mbappe. Pamiętam też, jak paru tutaj rzuciło się na mnie, kiedy stwierdziłem, że Rudiger jest dużo lepszy niż Maguire.
» 30 kwietnia 2026, 22:00 #72
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 22:17

Szaman zacząłeś w końcu jakieś mecze oglądać czy nadal tylko Flashscore? Jak tam Rashford w tej Barcelonie Flick woli Gaviego wystawić na skrzydle niż Marcusa to chyba coś znaczy.
» 30 kwietnia 2026, 22:14 #71
Szaman: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 22:26

Skylark tak tak, Mainoo to człapek, Amatorim to wizjoner, puchary nie ważne. Legendarny progres był, który wszyscy słyszeli ale nikt nie widział. A Carrick to ma szczęście. Tak Rashford cienias. Problem w tobie jest taki, że nie jesteś obiektywny tylko jakiś fanboj, któremu wydaje się, że ma rację.Czas ciebie jednak zweryfikował ;)
» 30 kwietnia 2026, 22:23 #70
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 22:26

Czyli nadal Flashscore.Tak 5 z tyłu na średniaka z Brentford Carrick też mówił o progressie a później dostawał 5 porażek pod rząd i skończyło się zwolnieniem ale co ty możesz wiedzieć jak nie oglądałeś a Flashscore tego nie podawał.
» 30 kwietnia 2026, 22:26 #69
skylark11: Procesie*
» 30 kwietnia 2026, 22:29 #68
Martelink: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 22:45

Szaman wracaj do budy albo pod kamień.

Z Brentford na własnym stadionie w 5 w obronie a do przodu to już się nic nie kleiło bo nie było komu grać poza Bruno i Sesko.

10 na 11 Newcastle nas rozniosło.

O Leeds na własnym stadionie to już nawet nie wspomnę.

Obejrzyj mecz United to pogadamy.
» 30 kwietnia 2026, 22:42 #67
Szaman: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 22:46

Dp skylark.Wiesz co to jest LM, wiesz, że będziemy tam grac ? Wiesz, że to nam MC jest terez trenerem ? To jego pracę w tym momencie oceniamy? Wiesz o czym rozmawiamy ?
» 30 kwietnia 2026, 22:45 #66
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 22:57

Będziemy w LM na Old Trafford przyjedzie Farul Konstanca będzie 1-0 po pierwszej połowie a w drugiej 5 beton i bronimy wyniku. Carricka regularnie taktycznie niszczy Daniel Farke z taką grą w LM to będzie ciężko o top8 a w barażach może być znowu Real albo PSG jak w tym roku. Carricka jako tymczasowego trenera oceniam bardzo dobrze ale na stałego trenera potrzeba trochę więcej jak na razie to ma za słaby warsztat,za mało doświadczenia i brak jakichkolwiek wypracowanego stylu jego zespoły są po prostu nijakie. Dobry przykład Kompanego jak przejął Burnley od początku było widać co chce grać u Carricka tego nie ma po przejęciu w trakcie sezonu Middlesbrough grał ofensywny szybki futbol, później zaczął grać pragmatycznie nisko w obronie czekając głównie na kontry bo gra pozycjna nie istniała wprowadził zespół w taki marazm że musieli go wyrzucić
» 30 kwietnia 2026, 22:51 #65
Szaman: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 23:00

Trochę mądrzej odpisałeś, wiec skąd ty możesz wiedzieć jak będzie. MC wygrał chyba z wszystkimi hegemonami w PL wiec co ty chcesz udowodnic. Moim zdaniem jest zajefajnie, że znów będziemy oglądać w LM Man utd. Badz obiektywny to może Szaman odpuści ;).
edit
Ja chcę aby wygrywał, czy będzie grał prostą czy krzywą piłkę to mało mnie to interesuje.
» 30 kwietnia 2026, 22:56 #64
Martelink: Skylark co ty mu będziesz tłumaczył...
Beton nie rozumie, że jak w fazie grupowej przyjdzie nam zagrać z takim PSG albo Bayernem to dostaniemy dwucyfrowy wynik...

Nas na własnym stadionie niszczy Leeds uciekające że strefy spadkowej albo dominuje Brentford.
Chwała Carrickowi za wszystkie wygrane/punkty ale on z taką gra, taktyką to nie ma szans w przyszłym sezonie.
» 30 kwietnia 2026, 23:00 #63
Szaman: Martelink, beton to twór technologiczny pod kamieniem tego nie uświadczysz.
» 30 kwietnia 2026, 23:02 #62
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 23:12

Jeszcze inaczej mamy jeden mecz w tygodniu (czasami nawet jest dłuższa przerwa) my wychodzimy do meczu bez jakiekolwiek planu czasami mam wrażenie że jedyny plan jest taki żeby dostarczyć pikę Bruno a on coś wymyśli bo tak to wygląda. Dobry przykład mecz z West Hamem, West Ham tragicznie bronie się przed dośrodkowaniami i górnymi piłkami co robi Carrick na szpicy wypuszcza Mbeumo który ma 173cm przegrywamy 1-0 dopiero wpuszcza Seske który ratuje nam remis golem po dośrodkowaniu. Drugi przykład mecz z Leeds na jeden z najlepiej biegających i prresujących zespołów w lidze wychodzimy środkiem Casemiro-Ugarte to nie mogło się skończyć inaczej niż 0-2 dla Leeds w pierwszej połowie bo nasz środek nie widział co się dzieje. Mecz z Newcastle 45min w przewadze 0 jakiejkolwiek korekty w taktyce i formacji żeby docisnąć to Newcastle klepsli bez sensu przez 45 min i jeszcze fatalne spóźnione zmiany a wpuszczenie Malaci kosztowało nas gola i przegraną.
» 30 kwietnia 2026, 23:05 #61
Szaman: Tylko mała uwaga to wizjoner przygotowywał do sezonu. Chyba nie MC wina, że po tych "przygotowaniach" wiekszość niezdolna do gry. To tak normalne ?
» 30 kwietnia 2026, 23:10 #60
skylark11: Zespół był bardzo dobrze przygotowany do sezonu pod względem motorycznym i fizycznym. Dawno tego nie sprawdzałem ale pod koniec grudnia.

Przebiegnięte KM 5-6miejsce w lidze (za Ole i ETH byliśmy 13-14
Skoki pressingowe i sprinty było 5-6miejsce
Odbiory w 3 tercji też 4-5miejsce
Wygrane pojedynki fizyczne 6 miejsce

Akurat do przygotowania fizycznego nie ma co się czepiać Amorima bo wyglądają dobrze
» 30 kwietnia 2026, 23:19 #59
skylark11: Granie pragmatycznego futbolu z niską linią obrony i liczenie na przebłysk geniuszu Bruno i kontrataki na dłuższą metę nie przejdzie. W champioship nauczyli się gry Carricka po pół roku w PL będzie podobnie.
» 30 kwietnia 2026, 23:22 #58
Szaman: Przygotowanie fizyczne nie polega tylko na tym ile przebiegnie,ale również jak obciąży organizm. Co mi po wizjonerze jak wszyscy wyglądali jak kurczaki bez głowy, a napastnicy strzelali wszędzie tylko nie w bramkę.MC pokazał, że ci piłkarze są przynajmniej na LM, a z niewielkimi dodatkami na mistrzostwo. Bo tak to powinno wyglądać,
» 30 kwietnia 2026, 23:30 #57
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 23:38

Carrick uprościł naszą grę jak się tylko da żeby zdobywać punkty bo po to go zatrudnili jako tymczasowego trenera. Ale żeby walczyć o mistrzostwo trzeba trochę więcej niż 4-2-3-1 niski blok obrony i kontrataki teraz przy tygodniowej przerwie wychodźmy na mecz bez jakiegokolwiek planu a co będzie jak będą mecze co ,3 dni a Carrick też za bardzo w rotację nie umie co mu wytykali w poprzednim klubie. Ja mu życzę jak najlepiej ale moim zdaniem on po prostu nie jest w stanie tego udźwignąć
» 30 kwietnia 2026, 23:38 #56
Spadkobierca: @skylark To gadanie o przygotowaniu fizycznym sobie odpuśćmy. Gramy za mało spotkań żeby móc się zachwycać pracą nad nim. Gdybyśmy mieli do gry kilka dodatkowych meczów w LE/LM to te kilometry mogłyby wyglądać zupełnie inaczej.
» 1 maja 2026, 08:31 #55
pbskarpy: Będzie na nowe tatuaże.
» 30 kwietnia 2026, 21:03 #54
peterGGMU: Trochę mi się wydaje że mamy tutaj taki syndrom rashforda i pogby że jak ktoś podpisze kontrakt to na pewno będzie zjazd i będzie słabo grał ja tam się cieszę bo kobbie to ostatnio jeden z naszych lepszych piłkarzy
» 30 kwietnia 2026, 21:01 #53
skylark11: Manchester United are increasingly looking to rely on players from the U21s to support the rebuild of the midfield. Players like Jim Thwaites and Jacob Devaney will be be given an opportunity to join the first team during preseason.

[@TheSunFootball]


Ponoć Sesko nr9 od przyszłego sezonu
» 30 kwietnia 2026, 20:49 #52
Sancho: Czyli czekamy na obniżkę formy proporcjonalnie do wzrostu zarobków.
» 30 kwietnia 2026, 20:33 #51
NexaT: Dla mnie on to i tak jest nadal jednym wielkim red flagiem. Gość dostał ławkę i zaczęły się cyrki, jakieś noszenie koszulek, fochy. Oby zmądrzał, bo będzie kolejny Pogba tylko dużo mniej utalentowany.
» 30 kwietnia 2026, 19:37 #50
Queue13: Niby jakie cyrki i fochy robił Mainoo? Bo jakoś sobie nie przypominam.
Fochy i noszenie koszulek to był bardziej Garnacho
» 30 kwietnia 2026, 19:59 #49
szmexy: Queque13 chodzi bardziej o brata Mainoo, który nosił koszulkę „free mainoo”
» 30 kwietnia 2026, 20:13 #48
Queue13: No ta, ale czy to można przypisać do tego, że Mainoo robił dymy i fochy? Nie wydaje mi się.
» 30 kwietnia 2026, 21:40 #47
zbyszek7: Jedno jest pewne sodówka napewno mu nie uderzy do głowy :D
» 30 kwietnia 2026, 17:50 #46
Ducker44: Może dojrzej i zmądrzeje. Talent ma i powinien skorzystać z szansy, aby się rozwinąć!
» 30 kwietnia 2026, 18:51 #45
Kundziu: Mainoo może drugim Garnacho nie będzie, ale jaranie się nim nie ma wielkiego uzasadnienia. Fajnie panuje nad piłką i to w sumie tyle. Dalej jest młody, więc może coś ruszy do przodu z rozwojem.
» 30 kwietnia 2026, 17:35 #44
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 17:40

On gra strasznie zachowawczo w młodzieżówkach to miał straszny ciąg na bramkę i większość piłkę grał do porządku teraz bardzo mało progresywnych podań ale potencjał ma duży.
» 30 kwietnia 2026, 17:40 #43
Leh: Kobbiego dobrze zdiagnozował Ten Hag - w sumie jedna z niewielu rzeczy, które mu się udały. Nie wiem czy pamiętacie kontekst.
O Kobbiem było głośno w klubie, chłopak grał w wieku 15 lat w U18, był najlepszym piłkarzem Akademii. Erik go zobaczył w młodzieżówce i powiedział: sorry, musisz bardziej dominować na boisku. I trzymał go rok na ławie.
I jak Kobbie wszedł do zespołu, to z buta. On w tym debiucie z Evertonem był najlepszy na boisku. Potem ta bramka z Wolves, gdzie poszedł w doliczonym czasie na przebój, między trzech obrońców i wpakował przy słupku. I nawet się za bardzo nie cieszył, ot, normalka.
A potem coś siadło, tak jak zawsze siada w United. Cała drużyna za Ten Haga zaczęła olewać, więc Kobbie też, podobnie jak Marcus, Garnacho, ale też Varane czy Casemiro.
Jak piłkarz w tym wieku zaczynać olewać, to traci kluczowy czas. Kobbie ma szczescie, bo ma dużo więcej talentu niż Garnacho, więc może nadrobić. No i chyba zaczął w końcu pracować, bo wygląda lepiej.
Ten ostatni mecz dużo lepszy, więcej go jest. Pod Trafford też go zachęca, słychać, jakie brawa dostaje po powrotach, wslizgach.
On ma papiery na najlepszego piłkarza na boisku ale nie ma chęci bycia najlepszym graczem na boisku. Czyli dokładnie tak, jak ocenił ten Hag. Mam nadzieje, że jednak będzie mu się chciało, bo talent to jest wielki, no i ma lata przed sobą.
» 30 kwietnia 2026, 18:45 #42
GS8GS: Masz sporo racji, jeszcze jego nirozgarniety brat nie pomagał, a media obrały go sobie za cel.
Masz rację, ja bym bardziej tą jego zachowaczą grę określił mianem odpowiedzialnej.

Ja bym chciał go zobaczy w takim 4-3-3 gdzie będzie miał obok siebie dwie 8mki pokroju Tonali,Wharton, albo nawet Baleba z oleceniem gry ofensywnej. Ciekawe jak w takim ustawieniu podejmowałby ryzyko i prezentował ten wspomniany przez Ciebie styl gry na przebój.
» 30 kwietnia 2026, 19:33 #41
Martelink: Mainoo ma potencjał jak pewien młody zawodnik Kogutów kilka lat temu, niestety mental czy podejście do piłki ma podobne i wszyscy wiemy jak to się skończyło.
» 30 kwietnia 2026, 21:47 #40
skylark11: JUST IN: Ayyoub Bouaddi is sparking interest across Europe. Arsenal, Bayern Munich, and Manchester United are on the lookout.

United has ramped up efforts to meet with his entourage, even going so far as to consider enlisting Sir Alex Ferguson to win him over.

[@AbdellahBoulma]
» 30 kwietnia 2026, 17:25 #39
Leh: Ferguson mu każe przyjść i tyle! ;)
Nie widziałem typa w akcji ale goście, którzy śledzą młodych piszą o nim od roku w samych superlatywach. No ale o Yoro też pisali... ;)
» 30 kwietnia 2026, 18:47 #38
Martelink: Yoro czy Heaven nie są źli, gdzie grali Saliba czy Gabriel w ich wieku? Ligue1? Nie chce mi się sprawdzać ale Saliba to w wieku 22lat ogrywał się na wypożyczeniu we Francji?

Yoro tam grał już w wieku 17/18 lat, więc potencjał ma, tylko że obaj potrzebują gry, doświadczenia, odpowiednich wzorców na treningu a mają oglądają łamiących się Martineza i De Ligta.
» 30 kwietnia 2026, 21:43 #37
Leh: Prawda, Martelink, nam chyba wszystkim brakuje cierpliwości do dzieciaków
» 30 kwietnia 2026, 22:03 #36
Martelink: Leh, brakuje bo nasz skład był źle budowany.
Teraz mam nadzieję to się zmienia, zarząd zrobił transfery Cunhy, Mbeumo rok temu, teraz czekam na kolejne takie transfery graczy najlepszych w swoich ekipach z doświadczeniem w lidze i mentalem.

Kupujmy takich graczy i dodawajmy do składu dzieciaki by miały od kogo czerpać wzorce.

Kapiszonom jakiś się udało odbudować po kilku latach w środku tabeli.

Teraz czas na nas.
» 30 kwietnia 2026, 22:52 #35
biolekkk: I super, młody perspektywiczny gracz na pozycję gdzie akurat brakuje nam graczy (case odchodzi), tygodniówka ok, brawo zarząd.
» 30 kwietnia 2026, 16:15 #34
skylark11: Casemiro i Mainoo to zupełnie inne pozycje.
» 30 kwietnia 2026, 16:33 #33
Pochmurny: Czy inne? Ja tak naprawdę nie wiem jaka jest pozycja Mainoo, a raczej jakie ma zadania. Casemiro był zawszę tym defensywnym grajkiem który miał głównie czyścić i łamać przeciwnika, a u Nas jest odpowiedzialny często za rozgrywanie. Czy nie jest to trochę dziwne? No chyba, że Anglik ma zostać docelowo ryglem defensywnym i tylko nie tracić piłek. Takim klasycznym defensywnym jakim był Casemiro. Tylko czy on ma takie atuty? Ostatnio powalczy, ale jest średni motorycznie.
» 30 kwietnia 2026, 16:47 #32
biolekkk: Ostatnio maino jest głównie chwalony za odbiory, oczywiście rozgrywanie też mu dobrze wychodzi, wydaje się być uniwersalny w tych aspektach
» 30 kwietnia 2026, 16:57 #31
Pochmurny: Jakie rozgrywanie mu dobrze wychodzi? Potwierdzam, że zaczął więcej robić w defensywie bo to jedyne co robi. No i oczywiście to magiczne nie tracenie piłki. Tylko gdzie to rozgrywanie? Nie traktuje jako rozgrywanie podania do najbliższego kolegi, a progresywne lub takie które serio pozwalając nadać grze dynamikę.
» 30 kwietnia 2026, 17:11 #30
biolekkk: Wydaje mi się że potrafi rozgrywać tylko w obecnej sytuacji z Brunem na boisku raczej wszyscy odbierają i podają do niego
» 30 kwietnia 2026, 17:25 #29
Pochmurny: Huh? To trzeba się pozbyć Bruno, wtedy cała drużyna w końcu pokaże nam swoje umiejętności. Też jakiś pomysł.
» 30 kwietnia 2026, 17:32 #28
LukAi: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 18:31

jakoś obecność Bruno nie przeszkadza Casemiro w wykonywaniu podań progresywnych.
Statystyka Podania progresywne (ogółem):
Casemiro: 32
Kobbie Mainoo: 6

Percentyl podań progresywnych:
Casemiro: 86
Kobbie Mainoo: 25

Podania progresywne Mainoo nie istnieją.

A jak to wygląda w defensywie?

Odbiory:
Casemiro 177 (4,2 na mecz)
Mainoo: 112 (2,5 namecz)

Przechwyty:
Casemiro: 108
Mainoo: 51

Blokownie strzałów/podań:
Casemiro: 91
Mainoo: 28

Percentyl wkłąd defensywny:
Casemiro: 97
Mainoo: 35

Statystyki Asyst /goli to już sami sobie znajdziecie i nich też jest dramat.

To jest przepaść. A zauważcie, że porównujemy go tutaj z gościem który już jest w schyłkowym etapie kariery i powoli rozważa emeryturę.

Mainoo w kluczowych statystykach potrzebnych do zdominowania środka pola i zabezpieczenia defensywy jest w dolnej 1/3 ligi.

To nie jest nawet średniak, to dolna 1/3 !!
» 30 kwietnia 2026, 18:22 #27
Leh: Pochmurny - ja też uważam, że on nie rozgrywa. I też nie wiem, jaka ma być jego rola. Ale ... Ostatnio wygląda dobrze, no dobra: lepiej. Do dobrze jeszcze sporo brakuje.
Ja mam wrażenie, że on powinien poprawić bardzo dużo elementów w swojej grze - drybling, przerzuty, podania na wolne pole, strzał, gra głową, odbiór, gra bez piłki... Nie mówię że ma być świetny w każdym elemencie, no ale w jakimś być musi, a najlepiej to w trzech...
Ale z drugiej strony - widać że on ma talent. I niby wszystkiego brakuje, a jednak każdy widzi, że papiery chłopak ma
» 30 kwietnia 2026, 18:53 #26
biolekkk: Lukai dzięki za wrzucenie liczb, chyba wszyscy się zgadzamy że dużo do poprawy :) i tak fajnie że wychowanek zostaje i bd miał szanse a nie jakiś ugarte za 50 baniek
» 30 kwietnia 2026, 19:07 #25
Pochmurny: Przypomnę to co kiedyś pisałem. Któregoś razu wpadł mi jakiś short w którym jeden z chłopaków jakiejś młodzieżówki który grał przeciwko niemu wypowiadał się o nim. Twierdził, że świat piłki jest przedziwny bo nigdy nie sądził, że akurat Mainoo przebije się wyżej. Według niego Kobbie robił wiele rzeczy przyzwoicie, ale nigdy nie wyróżniał się jak inni. Był na boisku, ale to nie on wiódł prym w jakimkolwiek aspekcie. Był jednym z wielu.

Jego szczerym atutem jest utrzymanie się przy piłce i to często się sprawdza, ale w reszcie zgadzam się z chłopakiem. Po prostu jest nijaki, a jeśli ta drużyny ma się rozwijać to potrzebuje ludzi chcących dawać jak najwięcej. Wiadomo, że są potrzebni i ci w cieniu, ale on jest chwilami w takim cieniu, że go nie widać. Psioczylem wiele razy na Casemiro bo miał tragiczne okresy kiedy było szkoda słów, ale doceniam świetny czas jak ostatnio czy wcześniej. Każdy ma możliwość wejścia na jakiś poziom, ale ja od samego początku nic w nim nie widzę i nie daje mi argumentów. Został szybko okrzyknięty jakimś wonderkidem, ale nie robił nic nadzwyczajnego. Człowiek pomyśli np o takim Bellinghamie który robił naprawdę ciekawe rzeczy i był zwyczajnie kluczowy i porówna do takie Mainoo... To przepaść... Nie chodzi mi tylko o strzelane bramki, a piętno. Ono jest takie, że gdyby grał ktoś inny to tragedii by nie było. Wiem, że zaraz ktoś wyskoczy z Ugarte, ale i on miał przyzwoite spotkania, a zazwyczaj i tak był i jest rezerwowym dostający sporadycznie szansę.
» 30 kwietnia 2026, 19:14 #24
NoName: Pochmurny
Czyli jak Casemiro grał kupę i go krytykowałeś, a teraz chwalisz za dobrą grę, to to jest normalne, ok. Ale jak inni krytykowali Mainoo za słabą grę, a teraz doceniają poprawę, to są krótkowzroczni, pamiętają tylko ostatni mecz i gadają bzdury pod aktualną sytuację...
» 1 maja 2026, 14:27 #23
LukAi: @NoName
Kwestia proporcji.
Jak Casemiro się poprawił to jest wiodącą postacią naszego zespołu zaraz obok Bruno i ciągnie nasz zespół na swoich plecach.
Jak Mainoo się ostatnio poprawił to to jest taka zaledwie poprawna gra. Lepiej niż było ale bez fajerwerków.
» 1 maja 2026, 18:32 #22
RedGRBW: To teraz nas Kobbie poprowadź do takiego zwycięstwa jak wczoraj odniosła drużyna U-18 z Liverpoolem. JJ Gabriel z dwoma trafieniami. Jedna z karnego ale za to druga jak rasowy snajper.
» 30 kwietnia 2026, 14:27 #21
skylark11: 22 gole w 22 meczach, Jim Thwaites kolejny świetny występ wczoraj
» 30 kwietnia 2026, 14:54 #20
LukAi: Za Amorima ustawienie było takie, że mieliśmy dwóch środkowych i dwie 10.
Podstawa w tym sezonie to był Casemiro, Bruno, Cunha i Mbuemo.

Mainoo po prostu się nie łapał. Był słabszy od każdego z nich.

Czy Amorim powinien zmienić ustawienie aby zmieścić Mainoo? - moim zdaniem nie.

Ew. mógł kombinować z przesuwaniem Bruno na 10 aby zmieścić Mainoo za plecami ale, być może były inne merytoryczne ograniczenia Mainoo dla których tego nie robił, jak np:
- brak intensywności w odbiorze,
- brak fizyczności,
- brak walki o wysokie piłki w powietrzu,
- mała liczba podań progresywnych (1/3 dołu ligi w tej statystyce),
mimo wysokiej precyzji podań (ok. 90%),
- Mainoo rzadko wykonuje długie, przenoszące ciężar gry podania, co dla topowych zespołów dominujących w posiadaniu piłki jest zwyczajnie niewystarczające.

Mainoo niewątpliwie posiada pewne zalety, mi na przykład imponuje to jak jest odporny na pressing i potrafi się z niego uwolnić z żelaznym spokojem.

Ale to nie oznacza, że ambitny trener chcący grać „swoją taktykę” ma poświęcać swój pomysł aby go wystawiać w podstawowym składzie, będąc świadomy wszystkich jego ograniczeń.

Raczej będzie obserwował czy jest w stanie się zaadaptować i nieco zmienić swój sposób gry (to bardzo młody zawodnik).

Nie oznacza to też, że robi to z jakichś „personalnych” powodów.

Jeśli pozwolimy aby piłkarze mieli więcej władzy w klubach i oprócz tego, że zarabiają często znacznie więcej od trenerów, mieli zapewnioną pewnego rodzaju autonomię (ustawianie taktyki pod nich samych), to będziemy widzieli takie obrazki jak Mbappe vs Alonso w Realu.

Dla mnie to jest postawienie sprawy na głowie, i nie do zaakceptowania.
» 30 kwietnia 2026, 14:04 #19
Beckham7: Dobry trener musi umieć rozwinąć piłkarza pod odpowiedni poziom. Kropka! Amorim nie zrobił tego z Mainoo co najwyżej z Amadem i w zasadzie tyle. 1 piłkarz różnicy a wyniki poszybowały w górę na tą chwilę.

Mamy już którąś kolejkę i Carricka w klubie oraz obecną sytuacje klubu a wciąż rozmawiamy o przeszłości z Amorimem czy Mainoo z Amorimem. Lepiej by było już zająć się tym co jest teraz i skupić się na odpowiednim rozwoju. To już lepiej jest rozmawiać o tym kto zostanie trenerem na kolejny rok czy lata niż płakać nad rozlanym mlekiem.

Teraz naprawdę bym się skupił na tym by ten zespół podtrzymywał formę z wynikami i na następny rok w Lidze Mistrzów rzeczywiście był w stanie coś pokazać.
» 30 kwietnia 2026, 15:21 #18
szmexy: Ja na prawdę wierzyłem w Amorima, ale proszę cię. Masz perełkę - dzieciaka który ma luz z piłką przy nodze. Potrafi odebrać, dyrygować tempem a grasz na jego pozycji najlepszym kreatorem na świecie (jednocześnie dajesz mu więcej zadań defensywnych). Środek pola Bruno - Casemiro nie działał tak jak Mainoo - Casemiro i wyżej Bruno.

Co do autonomii i ustawiania taktyki pod zawodników no to ja myślałem że o to chodzi w byciu trenerem. Masz Bruno to nie katujesz go nisko tylko dajesz go wyżej, bo jest w tym najlepszy.
» 30 kwietnia 2026, 15:21 #17
LukAi: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 15:52

@Beckham
Żaden piłkarz nie może być ważniejszy od menadżera, koniec kropka.
Beckham myślał inaczej, dostał z buta i wyleciał z klubu.
Pogba myślał inaczej - wyleciał z klubu.

Łezka się kręci Alex, Good old times.
» 30 kwietnia 2026, 15:52 #16
szmexy: LukAi ale nikt nie mówi, że ma ktoś być ważniejszy od trenera. To trener ma zarządzać ale jednocześnie ustawiać zawodników na pozycjach na których są najlepsi.

Nie ma tu żadnej filozofii
» 30 kwietnia 2026, 16:10 #15
Pochmurny: A to nie wystawiał? Czy nie wystawiał Mainoo w środku pomocy, a później nawet wyżej? Czy ten chłopak dawał argumenty aby posadzić w tamtym czasie Mounta który był częściej dostępny i się wyróżniał? Był lepszy od Bruno? Przeraża mnie krótka pamięć i gadanie bzdur pod aktualną sytuację. Drużyna punktuje i od jakichś 7 spotkań czytam, że ważne iż wynik się zgadza bo gra jest tragiczna. Przegrywamy środek pola z każdym. Tak to powinno wyglądać?

Jedni gadają, że liczy się tu i teraz, inni że trzeba rozwijać piłkarzy, a jeszcze inni coś innego. Po fakcie każdy jest bardzo mądry, ale jest to żałosne. Trener wystawia tych których uznaje za najlepszych. Jeśli ktoś siedzi to znaczy, że coś jest nie tak. Wtedy siedział Mainoo, Ugarte, a jeszcze wcześniej Casemiro. Kto wrócił do składu jako jedyny za Amorima? Pewnie to dlatego, że Brazylijczyk mu pod stołem zrobił przyjemność... Zmyślanie przeróżnych historii jest naprawdę nieporozumieniem. Tym bardziej gdy można oglądać spotkania i wyciągać wnioski. No, ale tak jak ktoś ostatnio napisał, ludzie oceniają wszystko często przez pryzmat ostatniego meczu. Nie tego co się dzieje w dłuższym okresie. Dotyczy to sytuacji trenera jak i piłkarzy. Mainoo ma aktualnie tylko dwóch przeciwników do gry w pierwszym składzie. Casemiro go zjada, a Ugarte nie grał też u Amorima. Pewnie gdyby nie kontuzje to Bruno mógłby zostać cofnięty do tyłu. Tak, brak wyboru.

Mainoo teraz jest piękny i idealny. Poruszany przez któregoś jest temat rozwoju graczy. Amad był wiodącą postacią za Amorima, teraz cień gracza. Kameruńczyk na początku był motorem napędowym, a teraz tragedia. Heaven wywalczył sobie miejsce pod koniec pobytu Portugalczyka, u Carricka dostał szansę bo nie było wyboru. Yoro gra słabo tu i tu. Sesko strzela epizodycznie. Gra różnie. Cunha tak samo daje coś lub nic. Bruno cały czas gra tak samo. Reszta bez zmian. To kto się tak rozwinął pod Carrickiem czy odżył i ciągnie grę zespołu? Casemiro który cały czas ładował ze stałych czy może znowu Bruno? Coś nowego?

Jak to niewiele trzeba aby kogoś zgnić lub docenić. Parę wygranych na szczęściu i mamy talenty i rozwiązania tak fantastyczne, że przeszłość to było jakieś nieporozumienie i splot niekompetencji oraz fanaberi jednego człowieka. Krótkowzroczność jest strasznie ułomna. Z jedynych można było się śmiać bo dostali w 11 na 10 od przeciwnika, ale gdy następnym razem znowu jest ten sam scenariusz to jest już ok. Idziemy do przodu bo jakimś cudem są wyniki. To jest jedyne kryterium oceny...
» 30 kwietnia 2026, 16:37 #14
szmexy: Sesko strzela epizodycznie? Chyba na początku sezonu.

Ale zrozum, że wystawianie Bruno niżej to był błąd Amorima.

Czy Mainoo jest idealnym pomocnikiem? No nie. Czy ma olbrzymi potencjał? Tak. Dlaczego Carrick nie ma problemu żeby po niego sięgnąć i wygrywać spotkania (pomijając styl zwycięstw)

Lubię Amorima,zrobił część rzeczy dobrze - przygotowanie do sezonu, zalozenia taktyczne w dłużej perspektywie też miałyby sens gdyby nie napięcie między nim a zarządem, ale popełnił też błędy i nie można go idealizować.
» 30 kwietnia 2026, 16:53 #13
Pochmurny: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 17:08

A to czytasz co piszę czy nie czytasz co piszę? Mount był wyróżniającym się zawodnikiem. O niebo lepszym niż Mainoo kiedykolwiek był. Bruno jest graczem uniwersalnym i potrafi wiele dać na każdej pozycji. Cofnął Bruno bo najwidoczniej uważał, że Mainoo i Ugarte dają na tyle mało, że lepiej tak zrobić. Żaden z tamtej dwójki nie potrafi kontrolować poczynań na boisku, a jest obserwatorem. Super, że udaje się wygrywać bo Bruno z Casemiro ciągnął ten zespół za uszy. Tylko, że nie zawszę będą mieć formę,
I nie każdy mecz uda się wygrać szczęśliwe.

Talent miało wielu graczy. Jakoś ten talent nie pomagał gdy podczas jego udziału jechało nas Grimsby. Taki z niego talent, że dostając mnóstwo szans za Amorima i tak został odstawiony. Był pierwszym wyborem Portugalczyka po jego przyjściu, a potem dopiero zaczął tracić w jego oczach. Trener może pomóc dając szansę aby zawodnik się prezentował na poziomie, ale gdy je ma, a i tak nie ma pozytywów to co ma zrobić. W drużynie jest często ponad 20 graczy i zawszę trenerzy będą doceniać jedynych bardziej, a innych mniej. Tylko oni wiedzą jakie czynniki to determinują. Często widzę przykład Bruno, gdyby Mainoo umiał chociaż trochę rozgrywać to Bruno biegłaby z przodu. Wy myślicie, że jesteście jacyś wyjątkowi w toku rozumowania, ale każdy widzi pewne rzeczy, tylko, że wy nie musicie rozwiązywać problemów.
» 30 kwietnia 2026, 17:02 #12
szmexy: Ja mam po prostu inne zdanie. Obniżenie Bruno zabrało mu wiele walorów ofensywnych.

Mount miał formę to fakt, ale dlaczego Mainoo miał rywalizować z Bruno? Dlaczego Mount nie mógł rywalizować o miejsce z Bruno? Z tego co widzimy to Mainoo najczęściej gra obok SPD, a Bruno gra wyżej.
» 30 kwietnia 2026, 17:22 #11
Pochmurny: Dlaczego nie mógł? To weź sobie obejrzyj spotkania Mainoo za Amorima i będziesz wiedział dlaczego. Kiedyś podawałem statystyki jego występów za Portugalczyka i były średnie co najwyżej. Nie rozumiem tego usilnego przekonywania, że ktoś powinien grać lub nie. Jeszcze niedawno wielu płakało za Garnacho i twierdziło, że ma ogromny potencjał. Teraz ludzie się z niego śmieją. Przypuszczam, że wielu zmieniło zdanie. Kolejną sprawą jest to, że Amorim nigdy nie twierdził, że chce się pozbyć któregokolwiek z piłkarzy. Zawszę wspominał, że każdy może wrócić do składu. I to była prawda bo Casemiro wrócił, a potrafił wywoływać bardzo negatywne emocje w tym u mnie. Jeszcze kolejna to fakt, że między sytuacjami jest wiele miesięcy. Znamy tylko wymysły prasy. Fizycznie Anglik wygląda lepiej niż wcześniej. Chęci również ma większe jeśli chodzi o bieganie. Może to był też czynnik który miał poprawić. Trudno coś powiedzieć bo dzili nas przeskok czasowy. Ja dalej nie widzę żadnych wyjątkowych cech u Mainoo ( poza otrzymywaniem się przy piłce pod pressingiem, tu nie można tego kwestionować bo jest lepszy od jednego z naszych(ale właśnie naszych)). Wrócił i gra. Wyniki są przepychane i tyle. Nie jest żadnym wielkim upgradem. Upgradem jest to, iż jakimś cudem w końcu więcej sytuacji jest wykorzystywanych, ale mniej kreowanych.
» 30 kwietnia 2026, 17:45 #10
Michu02: Jak na razie to Kobbie funkcjonuje dobrze w momencie, gdy gra w trójce pomocników, ma za sobą kogoś robiącego czarną robotę w defensywie, a przed sobą kogoś kreującego. W ustawieniu Amorima dziesiątki były ustawione wysoko, więc kreacja z Mainoo na ŚP zwyczajnie leżała. Jako ten bardziej defensywny ŚP był słabszy od Case, jako ten bardziej kreatywny ŚP był słabszy od Bruno, jako dycha był słabszy od Cunhii, Mbuemo, Mounta i Amada. Zaraz mi ktoś powie, że trzeba było dać Bruno wyżej, a w jego miejsce Mainoo. Ale tam obok ŚPD potrzebny był kreator, Mainoo nim nie jest. Te gadanie jaki on biedny, bo wredny Amorim go sadzał na ławce nie ma logicznego uzasadnienia, tym bardziej jak dołożymy do tego fakt, że zamiast walczyć o skład jak Case to wolał rozmyślać o odejściu.
» 30 kwietnia 2026, 21:16 #9
szmexy: Fajnie, że zostaje. Prawie dałem się nabrać na gierkę Amorima ale Mainoo nie da się nie lubić. Oby tylko zachował chłodną głowę i dalej się rozwijał
» 30 kwietnia 2026, 13:52 #8
Janks7: Największy plus tego, że nie ma u nas już Amorima to prócz tego, że zagramy w LM w przyszłym sezonie to to, że również Kobbie został i pozostanie na długie lata w Manchesterze United! :)
Teraz tylko poczekać aż wyjaśni się sprawa co do przyszłości Enrique w PSG - jeżeli tam pozostanie, to trzeba przedłużyć kontrakt z Carrickiem, gdyż nie warto zmieniać czegoś co działa dla jakichś kotów w worku.
Jedyna opcja dla której warto by było rozstać się z Carrasem to Luis Enrique, o którym marzę już od wielu lat, ale no mówię, w przeciwieństwie do wielu osób na forum będę zadowolony również z tego jeżeli Carrick dostanie szansę na stałe :).
» 30 kwietnia 2026, 13:47 #7
Radek555: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 15:02

Ja nie wiem, skąd w ogóle pomysł, że jest jakaś niejasna przyszłość Enrique w PSG - jest bardzo jasna. Campos i ten Arab, ich szef, już dawno zdementowali, że Luis odchodzi, a ma kontrakt z nimi do 2027 i zamierzają go przedłużyć, a on zamierza zostać, i nie ma co się dziwić. Ma tam idealne warunki, wychował sobie świetną pakę, mają same zwycięstwa, grają piękną piłkę i mają kasy jak lodu na ten projekt, żeby go rozwijać jeszcze lepiej. Enrique nigdzie nie będzie miał lepiej w tym momencie, a takie bajki o 'podjęciu wyzwania' w tak trudnym i dopiero odbudowującym się klubie jak United, to można włożyć między bajki. Widać, że obecnie Luis uwielbia tych swoich piłkarzy w PSG i chce zdobyć z nimi jeszcze więcej.
» 30 kwietnia 2026, 15:00 #6
Radek555: miało być: ''a takie newsy o 'podjęciu wyzwania' w tak trudnym i dopiero odbudowującym się klubie jak United, to można włożyć między bajki'' - niepotrzebne powtórzenie
» 30 kwietnia 2026, 15:03 #5
Nat: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 15:09

Ja tylko przypomnę, że Cristiano chciał u nas Enrique, zanim United zdecydowało się na Ten Haga. Potwierdzali to m.in. Rio czy Roy, którzy wiedzą aktywnie, co się dzieje w klubie.
» 30 kwietnia 2026, 15:09 #4
Beckham7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.04.2026 15:25

Prawdę mówiąc to Enrique też by nie dawał nam gwarancji formy. Mieliśmy już top trenerów. To kwestia tego jak właściciele prowadzą klub, jakie mamy transfery i jakie przywileje dostanie trener. To problem czysto wewnątrz klubu a może nawet i szemranych spraw poza nim, nie problem samych piłkarzy czy niekiedy samego trenera.

Tu należy trafić z momentem, dostać transfery i lecieć z formą w górę. United przy odpowiednich transferach może nawet walczyć o zwycięstwo w premier league. Dzisiaj mamy nawet bramkarza który mimo młodego wieku prawdopodobnie myli się rzadziej niż sam David de Gea, a przynajmniej w porównaniu do jego początków kiedy był młody. Takie nie raz drobne detale także napawają optymizmem ;)
» 30 kwietnia 2026, 15:24 #3
diabelek1: gratulacje, zasłużone!
» 30 kwietnia 2026, 13:20 #2
Blau: Git, ale oby nie zaliczył typowego cyklu piłkarza United, tj. byle do podwyżki, a później fajrant aż do kolejnego końca kontraktu.
» 30 kwietnia 2026, 13:13 #1
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.