Zmiany w Pucharze Anglii od nowego sezonu

» 18 kwietnia 2024, 15:38 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Angielska Federacja Piłkarska, w porozumieniu z władzami Premier League, ogłosiła zmiany w formacie rozgrywek o Puchar Anglii. Najważniejsza z nich to rezygnacja z powtórzonych meczów.
» Od sezonu 2024/2025 Puchar Anglii czekają zmiany | Fot. DevilPage.pl
Tradycją Pucharu Anglii od lat były powtórzone spotkania, jeśli mecz kończył się remisem. Od sezonu 2024/2025 już od pierwszej rundy zwycięzca będzie w razie konieczności wyłaniany przy pomocy dogrywki i ewentualnych rzutów karnych.

Angielska Federacja Piłkarska likwidację powtórek tłumaczy większą liczbą meczów w europejskich pucharach, które będą rozgrywać najlepsze drużyny.

Manchester United po raz ostatni powtórkę w Pucharze Anglii miał na początku 2020 roku, kiedy to mecz na Molineux Stadium zakończył się remisem 0:0. Czerwone Diabły na Old Trafford wygrały 1:0 po golu Juana Maty.

Kolejna zmiana w Pucharze Anglii od nowego sezonu dotyczy terminu rozgrywania meczów. Spotkania pucharowe będą teraz odbywały się wyłącznie w weekendy. Nie będzie więc powtórki z V rundy z tego sezonu, kiedy mecze odbyły się w środku tygodnia.

Pucharowe starcia nie będą więc kolidować z meczami ligowymi. Jedynie spotkania IV rundy FA Cup zostaną rozplanowane od piątku do środy. Zmiany w Pucharze Anglii wchodzą na okres przynajmniej sześciu najbliższych lat.

Od nowego sezonu z kalendarza Premier League znika również przerwa zimowa.