Ten Hag o ściągnięciu Mainoo: Nie żałuję tej zmiany

» 31 grudnia 2023, 10:25 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Kobbie Mainoo zszedł z boiska po pierwszej połowie spotkania z Nottingham Forest (1:2). Erik ten Hag po końcowym gwizdku na City Ground wyjaśnił, dlaczego zdecydował się zdjąć 18-latka już w przerwie meczu.
» Kobbie Mainoo opuścił boisko w pierwszej połowie meczu z Nottingham Forest | Fot. Press Focus
Mainoo od początku drugiej połowy został zastąpiony przez Scotta McTominaya. Ten Hag uznał, że w środku pola przyda się energia bardziej doświadczonego zawodnika.

– Kobbie grał trzeci mecz z rzędu w tym tygodniu. Uznałem, że poziom energii był nieco niższy niż w dwóch wcześniejszych spotkaniach i dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić nową energię na boisko – stwierdził Ten Hag.

Mainoo po raz pierwszy w seniorskiej karierze zaczął trzy spotkania z rzędu w wyjściowym składzie Manchester United. Ten Hag z perspektywy czasu nie żałuje, że zdecydował się ściągnąć Anglika z boiska.

– Nie żałuję tej zmiany. Myślę, że Scott wniósł energię. Druga połowa w naszym wykonaniu była zdecydowanie lepsza – przyznał Holender.

– Jeśli przeanalizujecie pierwszego gola, to padł po akcji skrzydłem. Nie miało to nic wspólnego ze środkiem pomocy. Drugi gol to kontratak. W naszych szeregach nastąpiło nieporozumienie, mieliśmy wystarczającą liczbę zawodników.

– Już w pierwszej połowie Gibbs-White nam uciekał. Kontratak Nottingham Forest był dobry, ale powinniśmy go zatrzymać – dodał Ten Hag.