Statystyki: Manchester City - Manchester United 2:1

» 3 czerwca 2023, 18:16 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United przegrał z Manchesterem City (1:2) w finale Pucharu Anglii. Piłkarze Erika ten Haga nie będą miło wspominać ostatniego spotkania w sezonie 2022/2023.
» Manchester United przegrał z Manchesterem City 1:2 w finale Pucharu Anglii | Fot. DevilPage.pl
Manchester United błyskawicznie stracił gola na Wembley, bo David de Gea wyciągnął piłkę już w 13. sekundzie. Potężnym wolejem zza pola karnego popisał się Ilkay Gundogan. Czerwone Diabły odpowiedziały jeszcze przed przerwą – stan rywalizacji z rzutu karnego wyrównał Bruno Fernandes.

Czerwone Diabły drugą połowę zaczęły równie fatalnie, co pierwszą. Do siatki ponownie trafił Gundogan i zawodnicy Ten Haga nie wrócili już do gry.

Manchester United nie powstrzymał Manchesteru City, który kroczy po Potrójną Koronę. The Citizens za tydzień zmierzą się z Interem Mediolan w finale Ligi Mistrzów.

Oto najważniejsze statystyki 190. derbów Manchesteru.

MANCHESTER CITY – MANCHESTER UNITED 2:1 (1:1)
Posiadanie piłki: 59,6% – 40,4%
Strzały łącznie: 11 – 13
Strzały celne: 5 – 3
Strzały niecelne: 6 – 4
Strzały zablokowane: 0 – 6
Celność podań: 87% – 78,1%
Rzuty rożne: 3 – 3