Oceny pomeczowe: Manchester United - Fulham 2:1

» 28 maja 2023, 20:27 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United pokonał Fulham (2:1) w 38. kolejce Premier League. Czerwone Diabły ukończyły sezon 2022/2023 na trzecim miejscu. Jak występ piłkarzy Erika ten Haga ocenili użytkownicy DevilPage.pl i dziennikarze Manchester Evening News? Oto oceny za niedzielne spotkanie.
» Jadon Sancho rozegrał dobre zawody przeciwko Fulham | Fot. Press Focus
David de Gea
Obronił rzut karny na Old Trafford po raz pierwszy od 2014 roku. Jeśli to miało być pożegnanie, choć prawdopodobnie nie jest, to było naprawdę dobre.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.69

Diogo Dalot
Zaczął żywiołowo, ale później zniknął z radaru. Nie był w stanie dominować na prawej stronie tak, jak na początku sezonu. W finale raczej usiądzie na ławce.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.89

Victor Lindelöf
Przez większość popołudnia rywale nie sprawiali mu kłopotów. Jest w najlepszej formie w trakcie swojej całej kariery w United.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.09

Harry Maguire
To jego złe zagranie doprowadziło do rzutu karnego dla Fulham. Miał natomiast wpływ w atak bramkowy Manchesteru United na 1:1. W drugiej połowie pewniejszy.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.63

Tyrell Malacia
Lubi wślizgi niemal tak samo jak Aaron Wan-Bissaka. Jeden z jego najlepszych występów w tym sezonie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.29

Casemiro
Sprokurował rzut karny po faulu na Tomie Cairneyu. Jego dyscyplina taktyczna pozwoliła Fredowi na swobodę na boisku.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.29

Fred
Miał udział przy bramce Jadona Sancho, choć zdecydował przypadek. Do 55. minuty prezentował się słabo, po czym posłał kapitalną piłkę w stylu Michaela Carricka do Bruno Fernandesa.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.83

Jadon Sancho
Kolejny przyzwoity występ na prawym skrzydle. Niewykluczone, że zobaczymy go w finale. Wpisał się na listę strzelców.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.37

Bruno Fernandes
Nierówny występ do momentu otrzymania świetnego podania od Freda i wykończenia akcji z zimną krwią. Jego gol dał zwycięstwo United.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8.11

Alejandro Garnacho
Zaczął powoli, ale później był bliski wpisania się na listę strzelców. Jeden strzał obok bramki, drugi w poprzeczkę. Nadal nie jest gotowy na to, aby grać przez 90 minut.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.57

Marcus Rashford
Kenny Tete ubiegł go przy bramce dla Fulham. W drugiej połowie Rashford zmarnował dogodną sytuację. Później jego strzał obronił Leno.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.03